SBĚRATEL | Formule 1 se opět dostala na poštovní zámky
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Formule 1 se opět dostala na poštovní zámky

Pět legendárních závodníků je na počest padesátého výročí Formule 1 zvěčněno na kanadských známkách. Mezi tyto závodníky patří vedle Ayrtona Senny a Gillese Villeneuva i dosud žijící Jackie Stewart, Michael Schumacher a Lewis Hamilton. Slavná jména Formule 1 jsou na poštovních známkách oblíbeným tématem. Například v roce 2009 se na poštovní známky dostal australský závodník Mark Webber, který tak byl poctěn po triumfu ve Velké ceně Německa.

formule1

Řadu z nich určitě najdete u některého z vystavovatelů na veletrhu Sběratel, který proběhne od 8. do 9. září na výstavišti PVA Expo Praha.

Na známkách je k vidění, kromě závodníkova portrétu, cílový praporek, který znázorňuje vítězství v závodě, vlajku rodné země závodníka, siluetu závodního auta, znak Formule 1 a letopočty 1967-2017.

Ayrton Senna by brazilský automobilový závodník, který třikrát vyhrál titul mistra světa a zahynul ve 34 letech, při tragické nehodě na Grand Prix San Marina 1994, po nárazu do betonové zdi.

Gilles Villeneuve miloval rychlou jízdu už jako chlapec. Svůj první závod vyhrál roku 1978. Jeho slibná kariéra bohužel nebyla velmi dlouhá. Zemřel 8.5.1982, ve věku 32 let, při nehodě na okruhu. Dnes je po něm pojmenován montrealský okruh, po kterém se jezdí Velká cena Kanady.

Jackie Stewart je bývalý skotský pilot Formule 1. Svoji kariéru ukončil po tragické smrti jeho kamaráda, závodníka Francoise Ceverta. Dnes se věnuje prosazování bezpečnosti na závodních okruzích.

Michael Schumacher je bývalý závodník, sedminásobný mistr světa a statisticky nejúspěšnější pilot Formule 1 v historii. Svou kariéru definitivně ukončil roku 2012. Po nehodě na lyžích, kterou utrpěl roku 2013, byl těžce zraněn a strávil rok v kómatu.

Lewis Hamilton je současný jezdec Formule 1, který ve své první sezoně obsadil druhé místo. Od roku 2013 jezdí za tým Mercedes.

Aš, foto:   Kanadská pošta