SBĚRATEL | Jsou mezi námi: „Sběratelé“, kteří pojídají mince
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Jsou mezi námi: „Sběratelé“, kteří pojídají mince

Muž z Madhjapradéše v Indii si stěžoval na bolest břicha. Doktor v jeho žaludku našel přes pět kilogramů kovu. Jednalo se o 263 mincí a 100 hřebíků. Co ho k tomuto kovožroutství dovedlo?

shutterstock_495215935

Maksood Khan, dvaceti osmi letý řidič rikši, pocházející z městečka Satna ve střední Indii byl přijat do nemocnice 19. listopadu, s podezřením na otravu jídlem. Muž si na bolesti stěžoval déle než měsíc a až rentgen odhalil množství neobvyklých objektů v jeho těle. Během tříhodinové operace byly v pacientově žaludku nalezeny nejen mince a hřebíky, ale také množství řetízků a matek. Po fyzické stránce je mladý ind už v pořádku. Nyní jeho rodina řeší, zda je v pořádku i ta psychická. Je možné, že mladík začal kovové předměty pojídat v důsledku deprese.

Takovýchto „sběratelů“ bohužel není na světě málo. Například muž z Číny se stravuje sklem a kovy už od svých sedmnácti let. Na rozdíl od výše zmiňovaného Inda se mu, především po zdravotní stránce daří velmi dobře.

Tento jev však není spojen pouze s muži. U těhotných žen je popsán tzv. „pica-syndrom“, který vzniká, když má organismus nedostatek železa. Některé těhulky se tak neládují jen sladkým a kyselými okurkami, ale nepohrdnou ani hlínou, kamením, nebo drobáky z peněženky.

Autor: Anna Š., Zdroj: edition.cnn.com, prozeny.cz, Ilustrační foto: Shutterstock