SBĚRATEL | K Praga 2018 Expo vyjdou speciální sběratelské známky
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

K Praga 2018 Expo vyjdou speciální sběratelské známky

Série speciálních vlastních známek emitovaných u České pošty vyjde k veletrhu Praga 2018 Expo, který proběhne ve dnech 15. – 18. srpna v hotelu Olympik Congress jako součást Světové výstavy poštovních známek Praga 2018. Předpokládá se, že vzbudí velký zájem nejen mezi filatelisty, protože budou v prodeji pouze na výstavě nebo pak v září na mezinárodním veletrhu Sběratel (7. – 8. 9., PVA Expo Praha).

známka samostatně

Známkový sešitek je vyhotoven ve dvou různých provedeních a v různých variantách. Jedna část s názvem „Praha elegantní“ nese dva motivy z doby, kdy Praze i zbytku Evropy vládl umělecký styl art deco. Autorem známek je malíř Roman Sedlák, který se na tento styl dlouhodobě zaměřuje.

VZ_1a VZ 1b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhým motivem s názvem „Praga Mater Urbium – Praha matka měst“ jsou čtyři pohledy na známé symboly hlavního města. Autorem fotografií je Radek Maciejewski, polský  fotograf, jenž je ve své domovině oblíbený právě pro fotografie měst, ale také třeba automobilových veteránů nebo vlaků.

VZ 2b VZ_2b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K poštovním známkám bude také možné zakoupit pohlednice se stejným motivem a na stánku České pošty získat příležitostné razítko. S autorem poloviny známkové sešitku s názvem „Praha elegantní“, výtvarníkem Romanem Sedlákem, se můžete v hotelu Olympik Congress setkat osobně ve čtvrtek 16. srpna od 12:30, kdy proběhne křest známek a jeho autogramiáda.

Za vstup na expo do hotelu Olympik se také neplatí žádné vstupné, každý návštěvník navíc u vstupu získá katalog s tzv. „Filatelistickým pasem“, kam si může vlepit poštovní známky více než 50 zemí světa, které se expa přímo nebo v zastoupení účastní.

Více info a celý doprovodný program najdete na www.praga2018expo.cz.

JJ, foto: Double Impact