SBĚRATEL | K výročí založení republiky vychází zvláštní známkový aršík s motivem státních řádů a medailí
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

K výročí založení republiky vychází zvláštní známkový aršík s motivem státních řádů a medailí

Příležitostný aršík má netypicky formát A4 a celkovou nominální hodnotu 102 Kč. Vedle toho je možné „řády a medaile“ koupit jako tzv. „tematický komplet“. Jedná se o dárkovou luxusní variantu, kdy je aršík ve zvláštní úpravě vložen do speciálních vkladových desek, s rozšířenými informacemi ke každému ze zobrazených státních vyznamenání. Česká pošta tak pokračuje v sérii poštovních známek, kterou v průběhu celého letošního roku připomíná stoleté výročí vzniku samostatného Československa.

řády a medaile známky

Autorem známkového aršíku „100. výročí vzniku samostatného Československa: Řády a medaile“, který byl tištěn vícebarevným ofsetem,  je výtvarník Filip Heyduk.

Řády jsou vyšší formou vyznamenání; propůjčují se občanům České republiky a udělují se těm, kteří nejsou občany České republiky. Medaile jsou pak nižší formou vyznamenání. Řádovými dny pro propůjčování a udělování vyznamenání jsou 1. leden a 28. říjen.

Jaké řády a medaile jsou na poštovních známkách vyobrazeny:

Poštovní známky lze zakoupit osobně v prodejně známkové tvorby na Hlavní poště v Praze v Jindřišské ulici nebo přes zásilkovou službu České pošty Postfila.

JJ, foto: Česká pošta