SBĚRATEL | Konečně něco pro ženy sběratelky – dražba střevíčků od Manola Blahnika!
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Konečně něco pro ženy sběratelky – dražba střevíčků od Manola Blahnika!

Od 6. do 8. listopadu pořádá Blesk a Museum Kampa dražbu ikonických střevíčků od návrháře Manola Blahnika (74). Značku proslavil seriál Sex ve městě, kde byly nezbytným doplňkem outfitu hlavní hrdinky Carrie.

blahnik

Jak píše Blesk, jméno španělského návrháře s českými kořeny v seriálu poprvé vyslovila už v roce 2000, pak jeho botky řešila ještě 16krát. Mnohem důležitější roli ale hrají »manolky« ve filmu. V něm totiž pan Božský požádá Carrie o ruku a místo navlečení zásnubního prstenu jí nazuje na nožku kultovní modré střevíčky se sponou na špičce.

Herečka Sarah Jessica Parker (52) má ale díky reklamě, jakou značce udělala, u Blahnika doživotně 30% slevu. Ostatní si na ně musejí buď našetřit, nebo zkusit štěstí v unikátní charitativní dražbě, kterou pořádá Blesk a Museum Kampa. Její výtěžek bude věnován některé z organizací zapojených do projektu Blesk Srdce pro vás.

Profilová výstava tvorby Manola Blahnika v pražském Museu Kampa končí 12. listopadu.

Více o dražbě zde – http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/503861/blesk-vyhlasuje-aukci-ikonickych-bot-z-musea-kampa-vydrazte-manolky-ze-sexu-ve-meste.html