SBĚRATEL | Máte ve svém okolí staršího sběratele, který potřebuje pomoct? Využijte nový web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Máte ve svém okolí staršího sběratele, který potřebuje pomoct? Využijte nový web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

Mezi sběrateli je řada starších lidí, kterých se krize kolem pandemie koronaviru často dotýká víc než ostatních. Pokud víte, že potřebují něco koupit, dovést nebo jinak pomoct, doporučujeme vám využít novou službu SousedskaPomoc.cz, se kterou veletrh Sběratel spolupracuje.

flanders výřez

SousedskaPomoc.cz pomáhá za pomoci dobrovolníků zajistit doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni dobrovolníci, kteří se službou spolupracují.

Například tento týden začala SousedskaPomoc.cz distribuovat první roušky prostřednictvím přihlášených kurýrů v 620 městech a obcích.

Zapojit se jako dobrovolník (v současnosti je zaregistrováno více jak 3000 dobrovolníků) můžete i vy. SousedskaPomoc.cz vás sama provede celým procesem – zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou!

Představitelé samospráv mohou na webu dostat supervizorskou pozici, aby měli přehled o stavu dobrovolníků v daném městě či obci.

Více na www.SousedskaPomoc.cz