SBĚRATEL | Neuvěříte, co obsahovala jedna z vítězných mincí Coin Constellation 2017
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Neuvěříte, co obsahovala jedna z vítězných mincí Coin Constellation 2017

Coin Constellation je jediná mezinárodní soutěž pamětních mincí, konaná na území Ruska. Letos se v Moskvě o ocenění popralo čtyřicet účastníků ze dvaceti sedmi zemí. Které, z téměř tří stovek mincí, zaujaly natolik, aby se mohly pyšnit prvenstvím v jedné z osmi hlavních kategorií této soutěže?

C první místo

V kategorii „Unikátní koncepce“ se na nejvyšší příčku vyšplhalo Švýcarsko, s první mincí ve tvaru diamantu na světě. Samozřejmě, že tento nepřehlédnutelný kousek obsahuje také opravdový diamant. Na druhém místě skončila lichtenštejnská mince s příměsí meteoritu, který byl nalezen v Maroku v roce 2008.

Druhé místo -  lichtenštejnská mince s příměsí meteoritu

Druhé místo –
lichtenštejnská mince s příměsí meteoritu

Úspěšné umělecké řešení. Prvního místa v této kategorii se s grácií ujalo právě Rusko, na jehož území byla soutěž pořádána. Mince „Great Imperial Crown“ se tedy mohla právem cítit jako doma.

O tu nejoriginálnější technologii soutěžily velmi zajímavé kousky. Kilo stříbra z Kanady, ale ani nizozemská ústřice však nedokázaly porazit sklokeramický zázrak z Litvy. Planeta Země, uprostřed „atmosféry“ z nového materiálu, perlucoru, je chráněna stříbrným okrajem.

V kategorii „Klasická mince“ zvítězilo Maďarsko a Bělorusko se svým kohoutem, připomínajícím Průmyslovou revoluci ovládlo kategorii „Suvenýrová mince“. Stříbrnou mincí roku se stala kanadská „Charles Edenshaw: Argillite Chest”, s váhou neuvěřitelných pět kilogramů. Zlatou minci roku vyhrálo domácké Rusko.

Třetí místo - Rakouská mincovna.

Třetí místo – Rakouská mincovna.

Klokan, ptakopysk a dalších pět typických australských zvířat zdobí „Minci roku“. Zvířata z desetníků z roku 1966 se sešla na jedné, mistrně vyvedené zlato-stříbrné minci, aby ji dovedla až k vítězství.

 

 

 

Více zde – http://www.gold10.ru/eng/about/coin-constellation/

Autor: Anna Š., Zdroj: coinsweekly.com, Foto: Coin Constellation