SBĚRATEL | Pohlednice slaví 150 let! Jak je možné že je stále v módě?
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Pohlednice slaví 150 let! Jak je možné že je stále v módě?

Rok 2019 je rokem, ve kterém pohlednice slaví 150. výročí svého založení. První oficiálně uznaná pohlednice byla odeslána 1. října 1869 z Rakouska-Uherska. Rakouská pošta se tehdy rozhodla zkusit něco nového – a tak se zrodil hit.

150letpohlednic2

Z původních krátkých zpráv se pohlednice vyvinuly v univerzální formu suvenýru, která i ve dnešní době zasvěcené technologiím dělá lidem radost. Pohlednici si dnes můžete vytvořit z fotek ve svém mobilním telefonu a za odeslání zaplatit online. Jedná se zkrátka o věc, která se už století a půl drží v žebříčku oblíbenosti poměrně vysoko a neustále se přizpůsobuje aktuálním trendům ve společnosti.

150letpohlednic1

K příležitosti tohoto krásného kulatého výročí byla spuštěna webová stránka www.150yearsofpostcards.com. Naleznete tam pečlivě zpracovanou časovou osu vývoje pohlednic doplněnou ukázkami, seznam nejbližších událostí na poli postcrossingu a mnoho dalšího. Dále má stránka motivovat lidi, aby svým milovaným udělali radost právě posláním pohlednice.

Zajímavým prvkem je také výzva k poslání pohlednice samotným iniciátorům projektu. Autoři nejoriginálnějších vzkazů a pohledů budou odměněni a všechny obdržené kousky budou samozřejmě k vidění na webových stránkách.

Výročí inspiruje k zajímavým projektům a tento pozoruhodný milník si je rozhodně zaslouží. Pohlednice dělají radost v poštovních schránkách po celém světě. Pro někoho je to závan nostalgie, pro někoho důkaz, že na něj jeho blízcí nezapomněli ani na dovolené. I když třeba nejste fanouškem offline vzkazů, pošlete letos někomu pohlednici a podpořte tuto poštovní stálici, aby s námi vydržela alespoň dalších 150 let.

 

 

Autor: Anna Šochová; Zdroj: 150yearsofpostcards.com; Foto: 150yearsofpostcards.com