SBĚRATEL | Pomoc obnovit po požáru katedrálu Notre-Dame podnítila vznik sběratelských rarit
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Pomoc obnovit po požáru katedrálu Notre-Dame podnítila vznik sběratelských rarit

Ještě do úterý 30. dubna můžete získat na hlavní poště v Jindřišské ulici na Praze 1 příležitostné razítko, které připravila Česká pošta jako vyjádření podpory obnovy pařížské katedrály Notre-Dame, kterou 15. dubna poničil požár. Přispět na obnovu nejvýznamnější pařížské památky je ale možné i koupí různých sběratelských předmětů, například medaile emitované Pařížskou mincovnou.

razítko

Do stejného data jako je k dispozici příležitostné razítko České pošty (autory jsou výtvarník Jan Kavan a rytec Milda Bláha) je možné na sběratelském portálu delcampe.net koupit pohlednice, poštovní známky, plakáty a další sběratelský materiál s motivem Notre-Dame s tím, že 5 % z prodeje půjde na obnovu chrámu. Delcampe uvádí, že je možné vybírat z více než 40 000 položek.

Více o akci zde – https://blog.delcampe.net/en/notre-dame-de-paris-collectors-help-rebuild/?utm_source=newsletter_auto&utm_medium=email

koláž různé

 

 

 

 

 

 

 

 

Rychle zareagovala také Pařížská mincovna, která vzápětí po neštěstí emitovala sérii povedených medailí s motivem katedrály. Zájemci si mohou koupit bronzovou, stříbrnou nebo zlatou a podle kovu je také odstupňována cena, kdy část je vždy určena do fondu obnovy. Nejdražší je zlatá medaile ražená v počtu 250 kusů za 2 200 Eur, ze které mincovna přispěje třemi sty eury. Motiv medaile je, jak uvádí mincovna, inspirován medailí z roku 2013, kdy katedrála slavila 850 let od založení.

medaile medaile zlatá

Medaile je možné objednat tady – https://www.monnaiedeparis.fr/en/search-mixed?query=notre+dame

Katedrálu Notre-Dame navštíví každý rok více jak 13 milionů turistů a je nejnavštěvovanější historickou památkou v Evropě.

 

 

 

 

 

 

JJ, foto: Česká pošta, delcampe.com, Francouzská mincovna