SBĚRATEL | Praga 2018

Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

7.- 8. září 2018 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17
Pro obchodníky již ve čtvrtek (6.9.) od 16 do 19 h a v pátek (7.9.) od 9 h

Praga 2018

logo praga15. – 18. srpna, Praha

Hotel Clarion – Poštovní muzeum – Muchovo Muzeum – Hotel Olympik

www.praga2018.cz

prg1
prg2

Světová výstava poštovních známek PRAGA 2018 bude největší filatelistickou událostí v Evropě v roce 2018. Jde o specializovanou výstavu s patronátem FIP a uznáním FEPA. Navazuje na tradici mezinárodních a světových výstav PRAGA, která sahá až do roku 1938.

Výstava oslavuje hned několik významných jubileí – 100. výročí vzniku Československa, 100. výročí vydání první československé známky, 100. výročí založení Poštovního muzea v Praze, 100. výročí ukončení I. světové války a 25. výročí vzniku České republiky.

V roce 2008, kdy se konala předchozí světová výstava PRAGA, ji navštívilo přes 40 000 lidí. Stejné ambice mají organizátoři i v roce 2018.

Hlavním lákadlem bude premiérové vystavení slavných poštovních známek – modrého a červeného Mauritia a takzvaného Bombajského dopisu s dvojicí červených Mauritiů, který byl v roce 1968 v USA prodán jako nejdražší filatelistický předmět všech dob. Všechny tři tyto rarity jsou nyní nově ve sbírce filatelisty z České republiky.

Pořadatelem výstavy je Spolek Světová výstava poštovních známek PRAGA 2018, jehož členem je Svaz českých filatelistů.

PRAGA 2018 se bude ve dnech 15. až 18. srpna 2018 konat současně na několika místech v Praze

Soutěžní filatelistické exponáty budou vystaveny v pražském kongresovém hotelu Clarion a v pražském Poštovním muzeu.

Propagační exponáty propagující české a československé známky, zejména s odkazem na dílo A. Muchy, autora prvních čs. známek – emise Hradčany a emise Sokol v letu, budou umístěny v pražském Muchově Muzeu.

Největší doprovodnou akcí výstavy PRAGA 2018 bude prodejní Expo v hotelu a kongresovém centru Olympik, kterého se zúčastní několik desítek poštovních správ, dealerů a aukčních domů z celého světa.

Organizaci Expa zajišťuje firma Double Impact, pořadatel mezinárodního veletrhu Sběratel, který je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě (ten proběhne tradičně v září, 7. – 8. 9. 2018).

Hotely Clarion a Olympik jsou od sebe vzdáleny pouhé dvě stanice metra nebo deset minut jízdy autem.

Všechna místa bude možné navštívit na jednu vstupenku.

Cílem Světové výstavy PRAGA 2018 je propagace filatelie, rozvoj vzájemných vztahů a filatelistické kultury, spolupráce mezi filatelisty celého světa, prezentace kreativity a inovací při zpracování výstavních exponátů a také propagace virtuální filatelistické výstavy Exponet.

Místa konání:

Výstava soutěžních exponátů

Výstava nesoutěžních exponátů

Prodejní Expo

mapa-dojezdu
olympik

Chci se účastnit jako vystavovatel prodejního Expa v kongresovém centru hotelu Olympik

Světová výstava PRAGA 2018 je akcí na nejvyšší filatelistické úrovni, proto počítáme i s účastí špičkových firem z oboru. K dispozici mají základní stánky o velikosti od 9 m², které si mohou vybavit podle vlastních požadavků.

Prodejní místo je možné objednat jen v kongresovém centru hotelu Olympik, v hotelu Clarion budou vystaveny pouze filatelistické exponáty. (Česká pošta a hlavní partner výstavy aukční dům Gärtner budou mít zastoupení na obou místech).

Speciální „Combo balíček“ – za výhodnou cenu si nyní můžete objednat stánek na prodejním Expu Světové výstavy PRAGA 2018 (15. – 18. 8. 2018) a současně na mezinárodním veletrhu Sběratel (7. – 8. 9. 2018). Ušetříte tak až 35 % z ceny stánku na obou akcích!

Pozor, počet prodejních stánků je z kapacitních důvodů omezen! – Rezervujte si tedy, prosím, své místo včas!

Vystavovatelé se mohou ubytovat přímo v hotelu Olympik, kde se koná prodejní Expo, a to za speciální veletržní cenu. Pro objednání ubytování klikněte sem. (již brzy)

Ceník výstavních ploch

Stánek:

roh +10 %, hlava +20 %

 

Ceny jsou uvedeny bez 21% dph

Online přihláška a plán haly

Přihláška v PDF ke stažení ZDE

Kontakt:

Petr Jirásek, Double Impact s.r.o., V Zářezu 902/4, 158 00 Praha 5, tel. 223 014 424, mobil: 603 976 986, e – mail: jirasek.petr@sberatel.info.

Chci přihlásit filatelistický exponát

Pro přihlášení k účasti s filatelistickým exponátem kontaktujte, prosím, Spolek Světová výstava poštovních známek PRAGA 2018. Veškeré informace a kontakty najde na webových stránkách www.praga2018.cz.

Chci vyrazit na Světovou výstavu PRAGA 2018 jako návštěvník

olympik

Doprava

Na jednu vstupenku můžete navštívit všechna místa, na kterých se Světová výstava PRAGA 2018 koná. Cestovat můžete rychlou a pohodlnou městskou hromadnou dopravou, automobilem nebo taxi.

Z Clarionu do Olympiku

Spojení a ceny MHD

Přímo u hotelu Clarion nastoupíte do metra na stanici Vysočanská, žlutá trasa B a pojede dvě zastávky do stanice Invalidovna. Cesta trvá přibližně 8 minut. Na stanici Invalidovna vystoupíte z metra a jdete cca 5 minut k hotelu Olympik. Expo se koná v nižší budově Olympik. Na cestu vám stačí zakoupit jízdenku na 30 min. v ceně 24 Kč (kupuje se v automatu přímo ve stanici metra nebo jakékoli trafice).

Spojení automobilem

Cesta trvá cca 8 minut a měří přibližně 3,5 km, jede se prakticky rovně po ulici Sokolovská.

Taxi

Za cestu mezi oběma hotely zaplatíte cca 140 Kč. Doporučujeme využít našeho vyzkoušeného partnera taxi Modrý anděl (737 222 333, www.modryandel.cz), nebo aplikace Uber a Liftago (česká obdoba Uberu).

Z Clarionu do Poštovního muzea

Spojení a ceny MHD

Přímo u hotelu Clarion nastoupíte do metra na stanici Vysočanská, žlutá trasa B a pojede čtyři zastávky do stanice Náměstí republiky. Cesta trvá přibližně 15 minut. Na stanici Náměstí republiky vystoupíte z metra a jdete cca 10 minut ulicí Revoluční směrem k Vltavě. Poštovní muzeum najdete naproti řece po pravé straně. Na cestu vám stačí zakoupit jízdenku na 30 min. v ceně 24 Kč (kupuje se v automatu přímo ve stanici metra nebo jakékoli trafice).

Z Olympiku do Poštovního muzea

Spojení a ceny MHD

Pět minut chůze od hotelu Olympik nastoupíte na stanici metra Invalidovna, žlutá trasa B a pojedete dvě zastávky do stanice Náměstí republiky. Cesta trvá přibližně 8 minut. Na stanici Náměstí republiky vystoupíte z metra a jdete cca 10 minut ulicí Revoluční směrem k Vltavě. Poštovní muzeum najdete naproti řece po pravé straně. Na cestu vám stačí zakoupit jízdenku na 30 min. v ceně 24 Kč (kupuje se v automatu přímo ve stanici metra nebo jakékoli trafice).

Z Clarionu a Olympiku do Muchova muzea

Ze stanice Vysočanská u hotelu Clarion nebo ze stanice Invalidovna u hotelu Olympik pojedete po žluté trase B do stanice metra Můstek. Zde vystoupíte směr Václavské náměstí a půjdete ulicí Jindřišská kolem Hlavní budovy České pošty cca 5 min do ulice Panská (na jejím rohu je dobře viditelný hotel Palace).

Spojení automobilem

Cesta automobilem z hotelu Clarion nebo Olympic bude trvat cca 20 min. v závislosti na stupni dopravy v metropoli. Přestože u Poštovního muzea jsou placená veřejná parkovací místa (v ulici Lannova, a další v OC Palladium nebo OD Kotva na Náměstí republiky), bývají obsazená, proto cestu automobilem příliš nedoporučujeme.

Taxi

Za cestu z hotelu Clarion do Poštovního muzea zaplatíte cca 250 Kč, z hotelu Olympik cca 210 Kč. Doporučujeme využít našeho vyzkoušeného partnera taxi Modrý anděl (737 222 333, www.modryandel.cz), nebo aplikace Uber a Liftago.

Ubytování

Ubytovat se můžete přímo v hotelu Olympik, kde se koná prodejní Expo a to za speciální veletržní cenu. V nabídce jsou 1 – 3 lůžkové pokoje a cena zahrnuje snídani.

Rezervaci ubytování v hotelu Olympik můžete provést níže.

Hotel Olympik má tři budovy, které se nachází vedle sebe, ale každá nese samostatný název – Hotel OLYMPIK****, hotel ARTEMIS**** a hotel CONGRESS****.

Praga 2018 Expo bude probíhat v budově označené CONGRESS.

 

  PROVEĎTE REZERVACI

olympik

congress

artemis