SBĚRATEL | Jarní veletrh Sběratel v olympijském hotelu

Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2019 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17
Pro obchodníky již ve čtvrtek (5.9.) od 16 do 19 h a v pátek (6.9.) od 9 h

Archiv veletržních novinek

29.10.2018

jarní sberatel logoVíte, že čtyřhvězdičkový hotel Olympik, kde se bude konat od 15. do 16. března 2019 jarní veletrh Sběratel, je jednou z mála památek na letní olympiádu, která měla v hlavním městě České republiky proběhnout v roce 1980? Přednost nakonec dostala Moskva, ale několik budov, které měly sloužit jako zázemí pro sportovce, stojí dodnes.  Nomenklaturu jarního Sběratele budou tvořit mince, medaile, bankovky, poštovní známky, pohlednice a další sběratelský materiál. Už nyní je rezervováno přes 70 % výstavní plochy a to od vystavovatelů z celé Evropy.

3.10.2018

geosvětSbíráte nebo se vám prostě jen líbí krása nerostů? Na jarním veletrhu Geosvět, který se koná od  23. do 24. února v pražském hotelu Olympik Congress, najdete několik desítek vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Nebude chybět ani oblíbená služba bezplatného oceňování pravosti drahých kamenů soudním znalcem. Na internetu jsou na prodej tisíce minerálů a drahých kamenů, možnost na vlastní oči se přesvědčit o jejich kvalitě a původu přímo u prodejce máte ale jen na veletrhu.  Více na www.geosvet-expo.cz.

3.10.2018

jarní sběratelOd 15. do 16. března 2019 se v pražském čtyřhvězdičkovém hotelu Olympik Congress uskuteční první ročník „jarního Sběratele“. Najdete na něm stejnou nomenklaturu jako na „podzimním Sběrateli“, tedy především poštovní známky, mince, medaile, bankovky, pohlednice a další sběratelský materiál. Pokud se chcete na veletrh přihlásit, udělejte to prosím co nejdříve, kapacita sálu je omezena.

3.10.2018

antiumVelmi zajímavé mince a medaile nabídne aukce společnosti Antium Aurum, která proběhne 6. října v hotelu Carlo IV. v Praze. V aukčním katalogu, který je zaměřen především na období Rakousko – Uherska a předválečného Československa bude například „10 Dukát“ z roku 1951 ražený pouze ve sto kusech v mincovně Kremnica s vyvolávací cenou 70 000 EUR, „2 Dukát“ z roku 1938 ražený v mincovně Kremnica v počtu 186 kusů začínající na 60 000 EUR nebo „1 Dukát 1575HS“, jediný exemplář s vysokým hodnocením MS 66+ společnosti NGC. Aukce se je možné účastnit také on – line, aukční katalog najdete zde.

3.10.2018

703427-top_foto1-1yzq8Na deset tisíc návštěvníků a přes 200 vystavovatelů z několika desítek zemí přivítal 21. ročník veletrhu Sběratel, který tak potvrdil, že je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. Novinkou bylo odpoledne pro obchodníky den před oficiálním otevřením veletrhu pro veřejnost, kterého využilo přes 200 návštěvníků. Premiéru na veletrhu měla také první česká „eurobankovka“ s nulovou hodnotou.  Na oblíbený sběratelský suvenýr se stála až tříhodinová fronta. Příští ročník veletrhu Sběratel se uskuteční od 6. do 7. září 2019 na výstavišti PVA Expo Praha. Srdečně vás zveme!

28.8.2018

 I letos proběhne v sobotu 8. září souběžně s veletrhem Sběratel veletrh zaměřený na vinylové desky, CD a další hudební nosiče všech žánrů Vinyl & Stereo Expo. Letošní novinkou je specializovaná burza zaměřená jen na rock a metal Rock & Metal Market. Akce se účastní řada prodejců nejen z České republiky, ale také Německa, Holandska nebo Velké Británie. Více na www.vinylexpo.cz

28.8.2018

 Veletrh Sběratel letos připomene nedožité 80. narozeniny německého herce Götz Georgeho, představitele legendárního komisaře Schimanského. V prodeji na veletrhu bude zvláštní dopisnice, pohlednice a příležitostné razítko.

28.8.2018

Do Prahy se opět sjede přes 200 prodejců z několika desítek zemí světa a Praha se tak na dva dny stane hlavním městem sběratelství ve střední a východní Evropě. Pokud se chcete inspirovat kam zajít v hlavním městě na dobré jídlo a pití a kde se dobře nakupuje, podívejte se na naše tipy sem. Kompletní doprovodný program najdete už nyní zde a seznam vystavovatelů tady.

20.7.2018

dealers dayPokud chcete nakoupit na veletrhu Sběratel (7. – 8. září, PVA Expo Praha) mezi prvními, přijeďte už ve čtvrtek 6. září. Po zakoupení „dealerské vstupenky“ v ceně 20 Eur můžete veletrh navštívit dříve než veřejnost, pro kterou je otevřeno do pátku 7. září od 10:00 hod. Více informací najdete zde.

20.7.2018

 K expu Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2018 vyjdou speciální vlastní známky (oficiálně emitované Českou poštou), jejichž hlavním motivem je Praha. Série nazvaná „Praha elegantní“ je pojata ve stylu art deco. Autorem je malíř Roman Sedlák, který se na tento styl, jenž k Praze neodmyslitelně patří, specializuje. Druhá série pojmenovaná „Praga Mater Urbium – Praha matka měst“ se skládá z fotografií nejslavnějších pražských dominant. Sběratelsky atraktivní známky budou v prodeji pouze na expu v hotelu Olympik Congress, nebo pak v září na veletrhu Sběratel (7. – 8. září, PVA Expo Praha).