SBĚRATEL | Charitativní dražba na Sběrateli -ohlédnutí

Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

8.- 9. září 2017 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17

Archiv veletržních novinek

9.10.2017

aukroOriginální dres s podpisem Jaromíra Jágra a jeho spoluhráčů, tretry Denisy Rosolové, cyklistický dres a čepice Jiřího Ježka a další předměty mohli sběratelé vydražit před začátkem veletrhu na portálu Aukro.cz. Charitativní aukce pořádaná nadací Konto Bariéry ve spolupráci s Aukro.cz a veletrhem Sběratel pro pětiletého Petra Kašpara, který byl vážně zraněn při tragické autonehodě, nakonec vynesla 8 663 korun.

9.10.2017

vinyl expoVinyl & Stereo Expo proběhlo souběžně s veletrhem Sběratel v sobotu ve foyer výstaviště PVA EXPO za účasti prodejců z České republiky, Německa, Rakouska a Francie. Příští ročník se uskuteční 8. září 2018.

9.10.2017

lampářNejen dobovým kostýmem lampáře, ale také svou úctyhodnou výškou budil pozornost během křtu nové poštovní známky, jež připomíná 170 let veřejného plynového osvětlení ulic, Jan Žákovec, vedoucí Plynárenského muzea a příležitostný lampář pražských pouličních plynových lamp. Nechyběl ani autor, výtvarník Pavel Sivko.

9.10.2017

mauritiusSlavného Modrého Mauritia už dnes může poslat na pohledu každý! Česká pošta totiž představila na veletrhu novou poštovní známku „Mauritius v Česku“, jež vyšla u příležitosti 170. výročí vydání nejslavnější známky světa. Spolu s ní byl pokřtěn také nový známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II“ a proběhla autogramiádou jeho tvůrců – výtvarníků Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba.

9.10.2017

mincovnaSektem, který obsahoval 24karátové zlato, pokřtila Česká mincovna investiční minci Český lev. Česká republika tak má vůbec poprvé ryze investiční minci. O minci s velmi povedeným designem je zájem i na americkém trhu.

9.10.2017

atlas horninKnihu „Atlas našich hornin“ spisovatele Richarda Jana Honse slavnostně pokřtilo na letošním Sběrateli vydavatelství Aladin Agency. Autor do atlasu zahrnul 121 hornin z celé České republiky.

9.10.2017

praga piccolaSlavnostního zahájení 1. Česko – německé filatelistické výstavy v Praze „Praga Piccola“ se zúčastnil mimo jiné německý velvyslanec v Praze Dr. Christoph Israng, kterého překvapil velký zájem o poštovní známky. Praga Piccola, která byla umístěna před expozicí České pošty, bude díky spojení s veletrhem Sběratel určitě patřit mezi nejnavštěvovanější filatelistické výstavy letošního roku.

4.9.2017

„Mauritius v Česku“- nová známka České pošty s vyobrazením nejslavnější známky světa bude mít premiéru na veletrhu Sběratel! Jedná se o vyobrazení známky, kterou společně s Červenými Mauritii na tzv. „Bombay Cover“ koupil letos a v loňském roce za více než sto milionů korun neznámý český sběratel. Oba filatelistické skvosty budou příští rok k vidění na Světové filatelistické výstavě Praga 2018.

3.9.2017

Unikátní sběratelská příležitost! Vydražte originální dres s podpisem Jaromíra Jágra a jeho spoluhráčů a další sportovní memorabilie v charitativní aukci pro pětiletého Petra Kašpara, který byl vážně zraněn při tragické autonehodě. Více a aukci zde.

30.8.2017

český levČeská republika má poprvé investiční minci s ryze českým motivem. Na Investor Prague Show a na veletrhu Sběratel bude letos představena řada novinek, například první česká investiční mince „Český lev“ z produkce České mincovny, díky níž se Česká republika zařadí mezi několik málo zemí, které tzv. „bullion coins“ razí.  Výtvarně velmi povedená investiční mince se tak postaví po bok dnes už klasických investičních mincí jako je Krugerrand, Maple Leaf, Kangaroo nebo American Eagle. Navštivte stánek České mincovny na jedné z akcí nebo se podívejte na www.mint.cz.