SBĚRATEL | Seriál Hra o trůny má vlastní známky a medaile, Česká pošta zvyšuje ceny
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Seriál Hra o trůny má vlastní známky a medaile, Česká pošta zvyšuje ceny

Fandové televizního seriálu Hra o trůny mají o důvod víc zamířit na poštu, tedy pokud žijí ve Velké Británii. Royal Mail vydala tento týden 15 poštovních známek s nejznámějšími postavami, jež seriálem prošly. Souběžně vyrazila královská mincovna pamětní stříbrné medaile v různých nákladech, jež jdou koupit spolu se známkami jako zvláštní „mincovní dopis“.

lannister

 

Podle zástupců pošty má slavná fantasy sága s britskými ostrovy těsné sepětí, protože řada dílů se natáčela v lokacích Severního Irska a Skotska, objevují se v ní britští herci a na výrobě se podílí množství lokálních expertů na speciální efekty a návrhářů kostýmů.

3

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

Hlavním důvodem ale bude spíš globální komerční úspěch „krvavé pohádky pro dospělé“ a proto jsou pro její fandy připraveny různé filatelistické suvenýry a kombinace, ve kterých se dají známky koupit. Objednat si je on – line můžete zde, v prodeji pak budou určitě také na stánku Royal Mail na londýnském veletrhu Stampex (14. – 17. 2).  Detaily známek si můžete prohlédnout tady.

 

2

 

 

5

 

 

 

 

 

 

To Česká pošta filatelisty, postcrossery ani ostatní fandy pohlednic a papírových dopisů nepotěšila. Od února zdražuje poštovné. Jak napsal v tiskové zprávě mluvčí České pošty Matyáš Vitík: „Cena obyčejného psaní se zvýší o tři koruny. Vzroste také cena doporučeného psaní, konkrétně o šest korun.“

 

JJ, zdroj: linns.com, Royal Mail, The Guardian, Česká pošta

4