SBĚRATEL | Taras Kuščynskyj má povedenou poštovní známku
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Taras Kuščynskyj má povedenou poštovní známku

Poštovní známku, na kterou je opravdu pěkný pohled, vydává tento týden Česká pošta. Osobitý fotograf Taras Kuščynskyj (1932 - 1983) se věnoval zejména reklamní a portrétní fotografii. Před objektivem jeho fotoaparátu se pak nejčastěji objevovaly ženy, které pro něj byly velkou inspirací. Proto není divu, že po tomto námětu, konkrétně aktu „Schoulená“ z roku 1972 (dnes v soukromé sbírce), sáhla i Česká pošta.

p schoulená

Hold fotografovi, který vedle tehdejšího Československa vystavoval na přelomu 60. a 70. let také v Nizozemí, Rakousku nebo Japonsku, vychází v kategorii „Umělecká díla na známkách“.

p2

 

 

 

 

 

Ve stejné sérii se tento týden na poštách objeví pocta českému rokokovému malíři Norbertu Grundovi (autorem je rytec Miloš Ondráček).

p1

 

 

 

 

 

Třetí známkovou premiérou tohoto týdne je pak poštovní známka oslavující 100 let České astronomické společnosti. Navrhl ji výtvarník Vladimír Suchánek, rytcem obálky prvního dne (FDC) je Bohumil Šneider.

p3

 

 

 

 

Křest všech známek proběhl za účasti výtvarníka Vladimíra Suchánka ve středu 8. listopadu na Hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze.

 

Více na http://expo-net.blogspot.cz/
jj, foto: Česká pošta