SBĚRATEL | V Litomyšli začala velká výstava stavebnic pro děti
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

V Litomyšli začala velká výstava stavebnic pro děti

V zámecké jízdárně a zámeckém pivovaru v Litomyšli je nově vystavena rozsáhlá výstava stavebnic pro děti. Na ploše více než 1100 metrů čtverečních budou vystaveny exponáty vytvořené ze stavebnic Lego, Seva, Blok, Mosaic Color a Gecco. Lidé si mohou prohlédnout nejen modely zvířat v životní velikosti, společenské hry, pohyblivé obří ruské kolo, modely vozidel, ale i detailně propracovaný model ulice města.

lego stavebnice

„Jednou z mnoha novinek je edice Seva Food a Seva Kitchen. Ze znovuobjevené stavebnice tak návštěvníci ‚ochutnají‘ modely jídel, například krůtí stehno s rýží, míchaná vajíčka,“ uvedla Hana Kopecká z organizace Zámecké návrší. Servírovat se bude pomocí kuchyňského náčiní Seva. K vidění bude i největší soukromá sbírka edice Lego Technic v Česku.

Vedle expozice sestavené z více než 750.000 dílků stavebnic jsou k dispozici i dvě velké herny. Zájemci si zde mohou stavět podle své fantazie po neomezenou dobu, protože kostičky nikdy nedojdou. Součástí bude i Retro koutek stavebnice Seva s výrobními artikly napříč lety 1960 až 1997. Výstava potrvá do 17. září.

Více informací najdete zde –  www.legolitomysl.cz

ČTK, foto: www.legolitomysl.cz