SBĚRATEL | Veletrh mincí a bankovek MIF Maastricht vydá vlastní nulovou „eurobankovku“
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Veletrh mincí a bankovek MIF Maastricht vydá vlastní nulovou „eurobankovku“

Druhý ročník mezinárodního numismatického veletrhu MIF, který proběhne od 9. do 10. listopadu v holandském Maastrichtu láká mimo jiné na euro suvenýr vydaný speciálně k veletrhu. Eurobankovka s nulovou hodnotou, která na pražském Sběrateli způsobila doslova šílenství, bude emitována v nákladu 5 000 kusů.

MIF

Veletrh, jehož nomenklatura pokrývá mince, medaile a bankovky se koná v kongresovém centru MECC Maastricht, kde se mimo jiné každý rok odehrává jedna z největších evropských přehlídek výtvarného umění TEFAF.

MIF 2

Veletrhu se účastní několik desítek vystavovatelů z celé Evropy, hlavní část jich však pochází z Belgie a Holandska. Zajímavým rozšířením nomenklatury je účast firem zaměřených na těžbu „kryptoměn“. Hlavním partnerem veletrhu je on-line aukční tržiště Catawiki původem z Nizozemí, které se však v posledním roce snaží expandovat i do ostatních evropských zemí, letos se například poprvé prezentovalo na filatelistickém veletrhu v německém Sindelfingenu. .

Do Maastrichtu míří i tým veletrhu Sběratel, pokud tedy chcete zdarma ochutnat výtečné pivo Bakalář z Rakovníka , navštivte náš stánek.

Více o veletrhu zde – http://mifevents.com/en/.

JJ, foto: MIF