SBĚRATEL | Výstava Praga Piccola

Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

8.- 9. září 2017 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17

Výstava Praga Piccola

Zoubkovaný svět aneb 1. česko-německá výstava v Praze

 

Jak vypadají dějiny optikou poštovních známek? Které události, osobnosti, výtvarná díla, vynálezy či automobilové novinky uvízly v úzkém sítu filatelie? Potkejte se s prezidenty, držiteli Nobelovy ceny, malíři či vynálezci. Máte rádi šedesátá léta? Nebo raději ta dvacátá?

Na specializované výstavě budete mít příležitost spatřit unikáty, které jinak leží zamčené v trezorech. Sběratelé z České republiky a Německa se potkají v Praze vůbec poprvé a vy budete mít možnost spatřit blízkou i dávnou historii v celé její rozmanitosti tak, jak ji uspořádali do svých sbírek.

Součástí výstavy je i soutěž filatelistických exponátů, na které mají filatelisté jedinečnou příležitost kvalifikovat se na světovou výstavu poštovních známek Praga 2018.

Na veletrhu Sběratel, který výstava provází, pak budete mít možnost nejnovější známky české a německé pošty také přímo zakoupit, nebo si od nezávislých expertů nechat ocenit své filatelistické sbírky.

Další novinky pro vás ještě chystáme. Pokud se o nich chcete dozvědět jako, první sledujte naše webové stránky, nebo se u nás zaregistrujte a my vám je budeme posílat přímo do vaší emailové schránky.

   Přihláška

 

   Výstavní propozice

 

 

Dopisnice Praga Piccola

Dopisnice vydaná Českou poštou k výstavě

 

Autorem loga výstavy  je známý automobilový výtvarník Maestro Václav Zapadlík. Za námět mu posloužil vůz ze sbírek Automuzea Praga ve Zbuzanech, konkrétně model Faeton z roku 1929. Společnost ČKD vyráběla model Piccolo, který byl ve své době oblíbeným a finančně dostupným automobilem od roku 1923. Historické automobily, které Maestro Václav Zapadlík namaloval, najdete také na řadě českých poštovních známek.

Veletrh Sběratel a výstavu Praga Piccola provází na výstavišti po celé tři dny tematicky příbuzné akce Investor a Minerály a drahé kameny.

Návštěvníci, kteří se na veletrh registrují přes webové stránky www.sberatel.info , získají vstupenku zdarma a navíc speciální sběratelský kalendářík.