SBĚRATEL | Zasáhl vás meteorit? Budou z vás boháči!
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Zasáhl vás meteorit? Budou z vás boháči!

Čtyřkilový meteorit dopadl 30. listopadu roku 1954 na území Alabamy a zasáhl Ann Hodgesovou do stehna. Jedná se o jediný zdokumentovaný případ člověka zasaženého padajícím meteoritem. Úlomek toho samého meteoritu se letos v květnu vydražila za cenu devatenáctkrát vyšší, než by byla cena zlata ve stejné váze. Jedná se o kousek, který nalezl místní farmář.

meteorit

Část, která zasáhla Hodgesovou se momentálně nachází v Alabamském Muzeu přírodní historie, do kterého byla darována poté, co Ann nenašla vhodného kupce. Ze své kuriózní a nepravděpodobné příhody tudíž nikdy neprofitovala a na památku jí zůstalo pouze zranění.

Roku 1972 na území Venezuely zasáhl meteorit krávu. Její majitel si ponechal střípky tohoto kamene, které nedávno prodal v přepočtu za 170 tisíc korun. V České republice byl meteorit nalezen například roku 2014 na Žďársku.

I redakce sberatel.info zná člověka, kterého v 60. letech jako dítě málem zasáhl meteorit.  Protože chce ale být ušetřen mediálního zájmu, rozhodl se zůstat v anonymitě. Řadu let měl „kámen z vesmíru“ schovaný doma, až mu jej rodiče při stěhování vyhodili do popelnice spolu s dalšími „hračkami“.

Znáte někoho, koho zasáhl meteorit? Dejte nám vědět na info@sberatel.info, rádi o něm napíšeme.

Aš, ilustrační foto: Heinrich Stürzl