SBĚRATEL | Česká pošta vydala dvě nové poštovní známky s nejlevnějším tarifem „B“. První oslavuje Velikonoce, druhá práci včel medonosných
OCEŇOVÁNÍ SBÍREK PRÁVNICKÉ RADY JAK ZAČÍT SBÍRAT

Česká pošta vydala dvě nové poštovní známky s nejlevnějším tarifem „B“. První oslavuje Velikonoce, druhá práci včel medonosných

I když letošní Velikonoce, jež připadají na 12. dubna, budou asi ty nejsmutnější za posledních několik desítek let, protože je zatím velmi nejasné, jestli koronavir pustí děti na koledu, Česká pošta alespoň nabízí možnost poslat velikonoční pohled s novou tematickou známkou.

velikonoce známka

Autorkou výtvarného návrhu s třemi veselými vajíčky v jarní trávě je malířka Ladislava Pechová. Tisklo se ofsetem a známka vyšla v nákladu 2 500 000 kusů.

včela známka

 Autory kresby včel medonosných jsou výtvarníci Jaromír a Libuše Knotkovi, jejichž poštovní známky s motivy zvířat patří v emisním plánu České pošty dlouhodobě k těm nejúspěšnějším.

Známka je stejně jako v případě velikonočních vajíček označena písmenem „B“, stojí tedy 19 Kč a je určena pro pomalejší doručení zásilek do 50 g po České republice.  Celkem pak bylo ofsetem vytištěno 4 000 000 kusů „včelí“ známky.

JJ s využitím materiálů České pošty, foto: Česká pošta