Sběratel.info

SBĚRATEL

Frühling-Sammlermesse

21.- 22.3.2025,hotel Olympik Congress Prag****, Freitag: 10 - 18 Uhr | Samstag: 10 - 14 Uhr

Soutěž “Poznám známky”

Sběratelské albíčko POZNÁM ZNÁMKY poprvé na veletrhu jarní Sběratel! Začněte budovat vlastní sbírku a navrhněte pro Českou poštu novou známku

Poprvé na jarním veletrhu Sběratel si budou moci malí sběratelé vyzvednout na stánku České pošty příruční albíčko POZNÁM ZNÁMKY, které vybízí k několika zajímavým aktivitám – sbírání příležitostných razítek, poštovních známek nebo vytvoření vlastní známky. A na všechny navíc čeká odměna!

První příležitostné razítko je možné získat právě na jarním veletrhu Sběratel, poslední na podzimním Sběrateli (6. – 7. září, výstaviště PVA Expo Letňany). Pokud majitel albíčka sesbírá všechna razítka, dostane na podzimním Sběrateli od České pošty hezký filatelistický a sběratelský suvenýr.

plakát znám známky

Jak vytvořit svou první sbírku? Sbírejte do alba vybrané známky a ještě dostanete odměnu!

Další věcí, kterou lze s albíčkem dělat, je sbírání a vylepování vybraných známek dle určených témat. Za vylepení požadovaných známek pak mladý sběratel získá malé tematické album, které obdrží na vybraných pobočkách České pošty.

Postfila připravila k akci "Poznám známky" speciální devítiblok, který bude v prodeji na stánku České pošty.

Namalujte si známku s vlastním motivem! Třeba právě ta vaše opravdu vyjde na dopisnici

Třetí aktivitu, kterou albíčko POZNÁM ZNÁMKY nabízí, je soutěž o návrh vlastní poštovní známky. Stačí si vybrat jedno ze zadaných témat, nakreslit do vymezeného prostoru svůj návrh známky, vystřihnout a odeslat svůj návrh do Poštovního muzea a už jen čekat, zda jeho dílo vybere odborná výtvarná komise a vytiskne ho jako natištěnou známku na poštovní dopisnici.

A pokud budete mít už vše splněno, můžete si zpříjemnit chvíle volna při hře mini-pexesa, které je vytvořeno jak jinak než z českých poštovních známek.

Česká pošta vydává k premiéře albíčka POZNÁM ZNÁMKY také speciální dopisnici, jejíž autorkou je výtvarnice Beata Šafková. V pátek 15. března od 16:00 do 17:00 hod. můžete získat její podpis na autogramiádě pořádaní přímo na veletrhu.

Česká pošta vydává k premiéře albíčka POZNÁM ZNÁMKY také speciální dopisnici, jejíž autorkou je výtvarnice Beata Šafková. V pátek 15. března od 16:00 do 17:00 hod. můžete získat její podpis na autogramiádě pořádaní přímo na veletrhu.

A jen připomínáme, že děti a mládež do 18 let mají vstup na veletrh zdarma!