Sběratel.info

VELETRHVÁNOČNÍ SBĚRATEL

25. – 26. listopadu 2022, hotel Olympik Congress Praha****, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16

25. – 26. listopadu 2022
Hotel Olympik Congress v Praze

NOVĚ SE VELETRH KONÁ V PÁTEK A SOBOTU

UDĚLEJTE SI RADOST, DOPLŇTE SVÉ SBÍRKY
A NAKUPTE ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁRKY!


Srdečně vás zveme na VÁNOČNÍ VELETRH SBĚRATEL, na kterém najdete pestrou nabídku sběratelského zboží, jako jsou mince a bankovky, poštovní známky, pohlednice, staré ceniny, ale také plakáty, grafiky nebo vintage reklamy.

Na veletrhu si můžete nejen doplnit sbírky, ale také najít inspiraci na vánoční dárky pro vaše přátele a blízké. Každý kus nabízený na Sběrateli je originál s vlastním příběhem, který nejen přinese radost, ale do budoucna může být také zajímavou investicí.

A neleží vám náhodou doma poklad?! Nechte si na veletrhu ocenit své sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací. Svaz českých filatelistů (poštovní známky), Česká numismatická společnost (mince, medaile, bankovky), Klub sběratelů autogramů (podpisy) a Muzeum cenných papírů (akcie, ceniny) čekají na zajímavosti, které chcete ocenit!

POZOR! Na vstupenku vánočního veletrhu Sběratel můžete letos navštívit také veletrh Antique, který se koná od 24. do 27. listopadu na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze a se Sběratelem se tak částečně časově překrývá

Sběratelská série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” představuje fiktivní bankovky ze států, které se objevují jen ve slavných filmech. Druhou fantaskní bankovkou, která bude mít premiéru na vánočním veletrhu Sběratel 2022, je „1 Panther království Lugash“ ze slavné komedie “Návrat Růžového pantera“.

Na přítiskovém kuponu s poštovní známkou si můžete koupit legendární „prase“, tedy ČZ 175 / 501 od výtvarníka Petra Ptáčka, který bude mít na veletrhu v pátek od 15:00 hod. také autogramiádu. Známkový aršík a pohlednice budou v prodeji na stánku sberatelshop.cz.

0 euro suvenýrová bankovka „Šťastné a veselé“ je společným vydáním pro Česko a Slovensko, takže není označena domicilem CZ nebo SK, ale PF, což z ní dělá raritu. Omezený počet kusů z celkového pětitisícového nákladu, který je určen pro oba státy, bude v prodeji na vánočním Veletrhu Sběratel. Do celkového vyprodání bude také možné získat v expozici sberatelshop.cz 0 euro suvenýrovou bankovku skupiny Olympic, která měla premiéru v září na podzimním veletrhu Sběratel.

Nově vydaný pamětní list v podobě sběratelské bankovky vydané k nedožitým sedmdesátinám zpěváka Miro Žbirky bude v prodeji na stánku sberatelshop.cz.

Velká rarita na vánočním veletrhu Sběratel! Vystaven bude kompletní aršík irských poštovních známek z roku 2002 věnovaný irským legendám populární hudby jako jsou třeba U2 nebo Phil Lynott. Známky mají však jinou nominální hodnotu, než byla později použita pro běžnou produkci. Aršík vznikl pouze pro potřeby odsouhlasení finální podoby se slavnými umělci a měl být zničen. To se ale nestalo a dnes má hodnotu tisíců liber…

Sešitek vlastních známek Lišajové a martináči, který má na vánočním veletrhu Sběratel premiéru, bude v prodeji na stánku odborné Společnosti Fauna-Flora při SČF. Autorem je výtvarník Vlado Rimbala. 

Stříbrnou medaili emitovanou k 25. narozeninám veletrhu Sběratel bude možné koupit na stánku sberatelshop.cz. Medaile symbolicky nese portrét císaře Rudolfa II. Panovník, přezdívaný pro své rozsáhlé sbírky “císař sběratelů” navíc letos slaví 470. výročí narození. Podobizna je převzata z historického tolaru z roku 1603. Na reverzní straně medaile je logo veletrhu Sběratel ve speciální úpravě k 25. výročí. Stříbrné medaile byly vyraženy v omezeném počtu 500 kusů v České mincovně.

Podporujeme sběratelky a malé sběratele! Ženy a mládež do 18 let mají na veletrh vstup zdarma!

A pánové, pokud se registrují do našeho Klanu sběratelů tak rovněž!

Registrací získáte nejen volný vstup na veletrhy Sběratel, ale také celou řadu dalších výhod. Například přímo na vánočním veletrhu sběratelský kalendářík s daty všech veletrhů Sběratel na příští rok! 

 REGISTRACE DO KLANU SBĚRATELŮ