Sběratel.info

VELETRHVÁNOČNÍ SBĚRATEL

22. – 23. listopadu 2024, hotel Olympik Congress Praha****

Otevírací doba: pátek 10 – 17 | sobota 10 – 15:00

22. – 23. listopadu 2024
Hotel Olympik Congress v Praze

 

UDĚLEJTE SI RADOST, DOPLŇTE SVÉ SBÍRKY
A NAKUPTE ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁRKY!


Srdečně vás zveme na VÁNOČNÍ VELETRH SBĚRATEL, na kterém najdete pestrou nabídku sběratelského zboží, jako jsou mince a bankovky, poštovní známky, pohlednice, staré ceniny, ale také plakáty, grafiky nebo vintage reklamy.

Na veletrhu si můžete nejen doplnit sbírky, ale také najít inspiraci na vánoční dárky pro vaše přátele a blízké. Každý kus nabízený na Sběrateli je originál s vlastním příběhem, který nejen přinese radost, ale do budoucna může být také zajímavou investicí.

A neleží vám náhodou doma poklad?! Nechte si na veletrhu ocenit své sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací. Svaz českých filatelistů (poštovní známky), Česká numismatická společnost (mince, medaile, bankovky), Klub sběratelů autogramů (podpisy),  Muzeum cenných papírů (akcie, ceniny) a Klub sběratelů kuriozit (ostatní sběratelství) čekají na zajímavosti, které chcete ocenit!

POZOR! Na vstupenku vánočního veletrhu Sběratel můžete letos navštívit také veletrh Antique, který se koná od 23. do 26. listopadu na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze a se Sběratelem se tak částečně časově překrývá

 

JAKÉ ZAJÍMAVOSTI BUDOU V PRODEJI NA VÁNOČNÍM VELETRHU SBĚRATEL?

 

Oficiální 0 euro souvenir „100 let ČSA“

České aerolinie jsou pátými nejstaršími dosud fungujícími aerolinkami na světě a za dobu své existence přepravily miliony cestujících.

Byly založeny československou vládou v roce 1923 jako Československé státní aerolinie. První dálkový let proběhl ve stejném roce a to z Prahy do Bratislavy. Dnes je letecká společnost s unikátním volacím kódem OK součástí skupiny Smartwings.

Vyobrazené letadlo je americký Douglas DC-3, který ČSA zakoupily v roce 1946 z válečných přebytků a následně byl v továrně Avia postupně přestavěn na civilní dopravní verzi.

Oficiální 0 euro souvenir „100 let ČSA“ bude v premiéře v prodeji na vánočním veletrhu Sběratel a to první den akce.

Náklad: 3000 ks
Prodejní cena: 100,- Kč / ks (4,- €)
Prodejní cena folder: 350,- Kč / ks (14,- €) Ve folderu jsou umístěna čísla 2601- 3000.
Termín prodeje: 24. 11. 2023 od 10:00 do vyprodání
Místo prodeje: vánoční veletrh Sběratel, hotel Olympik Congress, U Sluncové 14A, Praha 8, Česko

Folder: max 1 ks
Prodej čísel od 501 – 1000: do 5 ks
Prodej tzv. ročníkových čísel: 1 ks / osoba s možností výběru
Prodej ostatních čísel: do 5 ks / osoba
Způsob prodeje: osobní prodej s možností platby bankovkami i mincemi (CZK / €)

Ke kulatému výročí našich aerolinek bude vystavena také řada zajímavostí jako jsou pamětní obálky a další memorabilie, jež se váží k historii ČSA.

Obálka zakoupená od jednoho z vystavovatelů na vánočním veletrhu Sběratel 2022.

Na vánočním veletrhu Sběratel bude v prodeji také Česko Slovenské vydání 0 euro souvenirové bankovky pod samostatným a speciálním kódem PF. Autorem je opět Adrian Ferda, který vytvořil řadu nádherných motivů. Vánoce jsou o pohodě, radosti, štěstí, ale také o obdarování a dárcích. A ty jsou hlavním letošním motivem vánočního vydání.

České „NÁRODNÍ POKLADY“ – premiéra emise sběratelských 2 euro mincí

Velká sběratelská novinka! Mince 2 Euro s lokálním motivem bude poprvé v prodeji na vánočním veletrhu Sběratel.

Dvoueurové mince, které nebyly v oběhu (uncirculated), s natištěným motivem začínají být ve světě samostatnou sběratelskou kategorií. Už nyní existuje několik desítek různých motivů. První českou „dvoueurovku“ emituje veletrh Sběratel.

Bude se jednat o emisi čtyř mincí, kdy první bude v prodeji letos na vánočním veletrhu a další tři pak na veletrzích Sběratel v roce 2024.

Emise má jednotící název NÁRODNÍ POKLADY a představuje fenomény typické pro českou obecnou kulturu. Není tedy divu, že začíná „pivem“, následovat bude „smažený sýr“, „utopenci“ a nakonec „slivovice“.

Autoři série tak chtějí s nadsázkou lehce inspirovat české zákonodárce, až budou někdy v budoucnu dumat nad motivem českého eura…

Každá mince vychází v nákladu 200 kusů a bude ve čtvercovém blistru v prodeji pouze na veletrzích Sběratel nebo následně v poveletržní nabídce určené pro členy věrnostního programu Klan sběratelů.

Cena: 250 Kč

 

“Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” – 1 000 mil commandos

Když mu bývalý kolega z elitního komanda Bennett unese malou dceru, aby ho mohl svržený diktátor Arius přinutit zabít demokraticky zvoleného prezidenta republiky Val Verde, musí vzít plukovník John Matrix spravedlnost do vlastních rukou…

Komando – legendární film, který udělal z Arnolda Schwarzeneggera opravdovou hvězdu, je dnes etalonem žánru akčních filmů. Podle děje předpokládá divák, že se republika Val Verde pravděpodobně nachází kdesi v Jižní Americe, ale zase ne příliš daleko od USA, aby byla v doletu malého letadla, kterým Arnold, společně se svou půvabnou dobrovolnou rukojmí Cindy, vyráží na finální zteč.

Tomu odpovídá také design pamětního listu v podobě fiktivní bankovky republiky Val Verde, která je poctou filmu i představiteli hlavního hrdiny. Ten je díky svému aktivnímu angažmá na sociálních sítích inspirací v boji za právo a spravedlnost i pro dnešní generaci.

Sběratelská série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” představuje fiktivní bankovky ze států, které se objevují jen ve slavných filmech. Každá emise je tištěna na bankovkovém papíře v tiskárně cenin.

První fantaskní bankovkou bylo v roce 2021 “1 000 000 venetos Republiky Marina Veneta” z komedie “Muž z Acapulca”, vloni ji následoval „1 panther království Lugash“ z filmu “Návrat Růžového pantera”.

Prodejní cena: 100,- Kč
Série B01 je určena pouze pro Klan sběratelů, náklad 500 ks
Série B02 je určena pro volný prodej, náklad 1000 ks
Sběratelská bankovka ze série B02 v dárkovém folderu, náklad 350 ks, cena kompletu 250,- Kč
Termín prodeje: 24. 11. 2023 od 10:00 do vyprodání
Místo prodeje: vánoční veletrh Sběratel

Pozor nejlepší vánoční dárek pro každého sběratele koupíte pouze na vánočním veletrhu Sběratel!

K dostání bude ve všech velikostech. V prodeji na pokladně nebo stánku sberatelshop.cz.

Unikátní počin Muzea cenných papírů

Bankovku, která sice mohla, ale ve finále nikdy neexistovala, dá do premiérového prodeje na vánočním veletrhu Sběratel Muzeum cenných papírů (MCP). Jedná se o rekonstrukci a dokončení šedesát let starých návrhů bankovky 50 Kčs do konečné podoby.

Reálná bankovka byla vydána v roce 1964 a v oběhu byla od 1. dubna 1965 až do 30. června 1991. Na lícové straně jsou dvě postavy, sovětský voják a partyzán s pozadím horské krajiny. Na rubové straně známá rafinerie minerálních olejů Slovnaft v Bratislavě. Autorem realizovaného návrhu bankovky byl Václav Fiala.

Ve skutečnosti ale navrhl tento autor jinou podobu, která byla datovaná 1963, ale nebyla nikdy schválena a od realizované verze se výrazně v mnoha ohledech liší. V České národní bance je uložena tužkou provedená skica, prokreslená do konečných detailů, která ale neprošla k realizaci, a autor byl donucen vytvořit onu známou a vydanou verzi. Tedy až dosud.

Muzeum cenných papírů po dohodě s ČNB a se souhlasem dědiců autorských práv využilo této skici a dokončilo bankovku stejným způsobem, jak by se postupovalo v té době a jak by vypadala tehdy realizovaná verze dle dochovanému návrhu. Bankovka je sice novotiskem ve smyslu slova, ale nikdy nerealizované podoby, takže nejde o reprint či novotisk původní bankovky. S využitím všech dostupných archivních materiálů jde o vytvoření věrné rekonstrukce, tak jak bankovka měla vypadat.

Grafických prací se ujali mistři svého oboru. Ryteckého přepisu náročných kreseb se ujal rytec Jozef Česla, ceninové podoby a ochranných prvků grafik Matěj Gábriš. Tisk provedla ofsetem DAS Security Printing a nová bankovka má 15 ochranných prvků.

Bankovka je vytištěna ve dvou sériích v limitovaném nákladu 600 kusů a její slavnostní křest proběhne v první den vánočního veletrhu Sběratel, tedy 24. listopadu 2023 v 14:00 hod.

Dinosauři na vánočním Sběrateli

Nový sešitek vlastních známek s tématem „teropodní dinosauři“, který je dílem výtvarníka, vědce a ilustrátora Jana Sováka najdete na stánku Odborné společnosti Fauna-Flora. Příležitostné razítko ke známce bude k dostání na poště Prahy 8.

Máte už nejnovější “Gábrišovky”? 

Novou emisi „Gábrišovek“ i starší fantaskní bankovky Mateje Gábriše koupíte na veletrhu na stánku sberatelshop.cz.

Tiskový list vlastních známek, jež vydal hokejový klub Dynamo Pardubice k oslavě sta let od svého založení, bude v prodeji spolu se stříbrnými pamětními medailemi, které byly emitovány v limitovaném nákladu 123 kusů, na stánku sberatelshop.cz.

Poznáváte ho?!  Britské poštovní známky s lordem Černá zmije ve všech jeho podobách koupíte na vánočním veletrhu Sběratel na stánku sberatelshop.cz.

Podporujeme sběratelky a malé sběratele! Ženy a mládež do 18 let mají na veletrh vstup zdarma!

A pánové, pokud se registrují do našeho Klanu sběratelů tak rovněž!

Registrací získáte nejen volný vstup na veletrhy Sběratel, ale také celou řadu dalších výhod. Například přímo na vánočním veletrhu sběratelský kalendářík s daty všech veletrhů Sběratel na příští rok! 

 REGISTRACE DO KLANU SBĚRATELŮ