Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

9.- 10. září 2022 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17
Pro obchodníky již ve čtvrtek (8.9.) od 16 do 19 h a v pátek (9.9.) od 9 h

Pohodové Vánoce všem sběratelům a mnoho sběratelských úlovků po celý rok 2022!

NESTIHLI JSTE NAVŠTÍVIT VELETRH SBĚRATEL 2021?

SBĚRATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI Z LETOŠNÍHO ROČNÍKU MŮŽETE KOUPIT ON-LINE! PRO ZOBRAZENÍ KOMPLETNÍ NABÍDKY KLIKNĚTE SEM.

Děkujeme za zájem a podporu 24. ročníku mezinárodního veletrhu Sběratel, který byl s více než dvěma sty vystavovateli a několika tisíci návštěvníky opět největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. A vzhledem ke zrušení většiny sběratelských akcí v zahraničí také jediným velkým sběratelským veletrhem v Evropě v roce 2021.

Vážíme si vaší přízně a těšíme se na setkání na našich dalších sběratelských akcích:

Zimní SBĚRATEL, hotel Olympik****Congress, Praha – 20. – 21. 11 2021

Jarní SBĚRATEL, hotel Olympik****Congress, Praha  – 25. – 26. 3 2022

Podzimní SBĚRATEL, výstaviště PVA Expo Praha – 9. – 10. 9. 2022


Ani červencový požár na výstavišti přípravy 24. ročníku veletrhu neohrozil. Veletrh se bude konat v hale 2 (viz. plánek). Návštěvníci ani vystavovatelé na tom tratit nebudou, jedná se o komfortní halu postavenou jen před několika lety.

Premiéru bude mít na veletrhu opět celá řada nových poštovních známek, sběratelských bankovek, mincí a medailí.

Nová vlastní známka veletrhu Sběratel vydaná u České pošty s art decovým motivem od výtvarníka Romana Sedláka, která bude v prodeji na veletrhu.

Poprvé budou na veletrhu Sběratel také vyhlášeni vítězové ankety o nejkrásnější českou poštovní známku loňského roku a nové osobnosti budou uvedeny do “Síně slávy české poštovní známky“.  

V prodeji bude také nová sběratelská bankovka ze série „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“, tentokrát s motivem automobilu Škoda Superb 3000 z roku 1941. 

Bude také možné získat podpisy výtvarníků, kteří tvoří české poštovní známky, legendárního tenisty a vítěze Wimbledonu Jana Kodeše nebo Vladimíra Remka a Oldřicha Pelčáka, kteří přes 45 lety nastoupili kosmický výcvik.

A novinky chystají i zahraniční vystavovatelé. Například na stánku pošty Spojených národů (UNPA) bude možné koupit příležitostnou dopisnici s motivem, který vzdává hold pražským kavárnám.

Exklusivně na Sběrateli bude v prodeji sběratelská 0 euro suvenýrová bankovka vydaná v omezeném nákladu k 90. narozeninám herečky Jiřiny Bohdalové.

Nebude chybět oceňování sbírek a doprovodné veletrhy

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které na veletrhu nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo znalec v oblasti mineralogie Karel Mařík. I letos je rozšíří Klub sběratelů autogramů.

Ve stejné hale jako Sběratel se uskuteční také veletrh Minerály drahé kameny a v sobotu 11. 9.  se v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market.

Na speciální vstupenku je možné přijít už ve čtvrtek

Obchodníci, ale i netrpěliví sběratelé, mohou navštívit veletrh po zakoupení speciální vstupenky v ceně 500 Kč už o den dříve, tedy ve čtvrtek od 16:00 do 19:00 hod. a v pátek už od 9:00 hod. Otevírací hodiny pro veřejnost jsou v pátek od 10:00 do 18:00 hod. a v sobotu od 10:00 do 17:00 hod.

Kompletní doprovodný program najdete zde.

Info pro návštěvníky najdete zde.

DĚTI DO 12 LET SE NEMUSÍ NIČÍM PROKAZOVAT.

TEST LZE PODSTOUPIT PŘÍMO NA MÍSTĚ, KDE BUDE TAKÉ VYSTAVENO POTVRZENÍ OD ZDRAVOTNÍKA.

Sběratel byl v loňském roce jediným velkým setkáním sběratelů všech oborů v Evropě.

S vysokou úrovní organizace byli spokojeni vystavovatelé i návštěvníci.

Ať už tedy budou podmínky pro organizaci veletržních akcí na podzim jakékoliv, výstaviště je na ně vybaveno a my jsme připraveni jim bez problémů vyhovět. 

Veletrh 2020 proběhl za přísných hygienických opatření, hala byla rozdělena na sekce po 500 návštěvnících, u všech vchodů byla k dispozici dezinfekce a možnost nakoupit roušky přímo na místě.

Na veletrh každý rok míří na 10 000 návštěvníků. Přesné číslo nejde určit, ženy a mládež do 18 let mají vstup zdarma – podporujeme tak ženy sběratelky a malé sběratele.

Veletrh Sběratel propaguje každý rok mohutná reklamní kampaň nejen na internetu, ale také na billboardech, plakátech nebo v rádiu. Cílený direct mail se vstupenkami pak jde na několik tisíc adres majitelů a ředitelů firem z celé České republiky.

Na Sběrateli se každý rok koná také řada křtů a autogramiád nových poštovních známek, mincí a sběratelských bankovek.

Veletrh Sběratel – největší setkání sběratelů Východ – Západ

Mezinárodní veletrh Sběratel je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě.

Od založení v roce 1998 je hlavním cílem veletrhu Sběratel vybudovat v Praze sběratelskou akci srovnatelnou s významnými veletrhy v západní Evropě. Na veletrh míří nejen sběratelé, ale také návštěvníci, kteří berou sběratelství jako investici. Jen na veletrhu totiž mohou porovnat nabídku několika desítek firem na jednom místě, promluvit si s experty z oboru a osobně si nabízené předměty prohlédnout, což je deviza, kterou internet nemůže nikdy v plné míře nabídnout.

Návštěvníci si mohou na veletrhu nechat ocenit vlastní sběratelské předměty od nezávislých znalců nebo je přítomným obchodníkům a aukčním domům přímo nabídnout k prodeji. Akci provází každý rok bohatý doprovodný program a několik souběžně konaných akcí se spřízněnou tématikou. Výlet na výstaviště se tak opravdu vyplatí!

Bezplatná registrace

STAŇTE SE ČLENY KLANU SBĚRATELŮ!

ZÍSKÁTE VSTUPENKU NA VELETRH A VŠECHNY DOPROVODNÉ AKCE JEN ZA 1 Kč, SPECIÁLNÍ SBĚRATELSKÝ DÁREK A ŘADU DALŠÍCH VÝHOD!

Co následuje po Vaší registraci

Po vyplnění formuláře Vám bude emailem zasláno potvrzení o registraci. Nejpozději týden před veletrhem Vám pak na e-mailovou adresu, pod kterou jste přihlášeni, pošleme e-mail s kódem. Vytiskněte ho nebo ukažte na pokladně veletrhu na displeji telefonu. Dostanete platnou vstupenku a dárek – unikátní neprodejný sběratelský kalendářík na příští rok.

 

Registrace je bezplatná a můžete ji kdykoliv zrušit.

 

Pokud si s registrací nebudete vědět rady, napište prosím na e-mail: [email protected]

 

V případě, že Vám voucher nepřijde, zkontrolujte si prosím složku Nevyžádané pošty nebo Spamu a to především u e-mailových adres Centrum a Atlas.

 

 

Doprovodný
program

Kam na jídlo,
pití a nakupování

Otevírací hodiny, vstupné
a doprava na výstaviště