Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (7.9.) od 16 do 19 h a v pátek (8.9.) od 9 h

Na veletrh Sběratel letos míří rekordní počet vystavovatelů

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě se uskuteční od 8. do 9. září na výstavišti PVA Expo Praha.

Do Prahy se tento rok chystá 35 firem, jež se budou veletrhu účastnit vůbec poprvé, a přidají se tak k více než dvěma stovkám vystavovatelů mířícím na výstaviště každý rok. Organizátoři čekají opět na 10 000 návštěvníků, kteří budou moct na veletrhu zakoupit poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice, minerály, drahé kameny, ale třeba také staré akcie, reklamy, autogramy, plakáty a další sběratelský materiál.

Veletrhu se účastní přední světové aukční domy a prodejci, do Prahy se chystá například Německá pošta, Slovenská pošta, pošta OSN, Česká mincovna, China Gold Coin Group, Heritage Auctions, Antium Aurum, Schoeller Münzhandel, Heritage Auctions Europe, Emporium Hamburg, Künker, Rauch, Viennafil a další firmy z Rakouska, Holandska, Dánska, Francie, Německa, Maďarska, Velké Británie, Itálie, Polska a jiných zemí. Vůbec poprvé se bude na veletrhu vlastní expozicí prezentovat Státní tiskárna cenin.

Kompletní seznam vystavovatelů najdete zde.

Po delší odmlce se Sběratele účastní poštovní správa a mincovna z Vatikánu. Do Prahy přiveze nejen novou emisi mincí, která bude mít premiéru právě na Sběrateli, ale také poštovní známky, jež pro papežský stát v minulosti vytvořila výtvarnice Marina Richterová a na českém trhu jsou jen těžko dostupné.

Marinu Richterovou bude možné na veletrhu také přímo veletrhu potkat, na sobotní odpoledne má naplánovanou autogramiádu spojenou s představením nové emise „Shakespearovské hry“, kterou vytvořila pro Českou poštu.

V pátek 8. září bude možné na veletrhu koupit v premiéře 0 euro souvenirovou bankovku věnovanou fotografu Janu Saudkovi, která tak doplní žádané sběratelské bankovky s Karlem Gottem, Jiřinou Bohdalovou nebo skupinou Olympic vydané v minulosti

Velkou novinkou na veletrhu Sběratel bude představení nového konceptu LOVE CARD, který pochází od tvůrce úspěšného konceptu Euro Souvenir, Richarda Failla.

V případě Love Card má jít o moderní koncept pohlednice jako suvenýru, který vytváří pouto k navštívenému místu prostřednictvím fráze, která je tak často používána po celém světě: I LOVE PARIS, I LOVE NY…

V pátek přijde osobně uvést novou dopisnici České pošty a veletrhu Sběratel ze série „Legendy“ Ondřej Moravec, nejúspěšnější český biatlonista historie.

Po plánované autogramiádě vystřídá stříbrného olympionika z her v Soči 2014, přední popularizátor gastronomie a sběratel Roman Vaněk.

Zakladatel Pražského kulinářského institutu a autor oblíbených kuchařek, je majitelem největší tuzemské sbírky jídelních lístků, historických kuchařek a řady rarit, které se vážou právě ke gastronomii. Na veletrhu bude možné z jeho sbírek vidět mimo jiné výběr vzácných restauračních menu, včetně tří nejstarších tištěných u nás.


Světovou premiérou je chystané vystavení unikátní kolekce nejmenších kuchařských knih na světě z Vaňkovy sbírky. Do zmíněné celosvětové kolekce patří i dvě Vaňkovy česky psané mini-knihy. Tedy kuchařky v provedení „světová miniatura. Několik jich bude přímo na veletrhu také v prodeji…

Česká pošta k výstavě přichystala příležitostnou dopisnici „Gastronomie na známkách“ s výběrem českých „gastroznámek“, které doplňuje citát Romana Vaňka a grafický motiv z historického menu, jehož autorem je Alfons Mucha.

Premiéru má na veletrhu Sběratel investiční mince Český lev s hologramem. Minci s hologramem bude možné zakoupit přímo na stánku České mincovny, a to dříve, než se objeví v obchodech. Její autor, medailér Asamat Baltaev, pak bude mít v pátek přímo v expozici mincovny velkou autogramiádu.

Slavný Citroën 2CV slaví 75 let a veletrh Sběratel k této události přichystal přepážkový list známek s kupony s přítiskem s motivem legendární „kachny“. Jeho autorem je výtvarník Roman Sedlák, který stejný motiv připravil i pro oblíbenou „0 euro“ sběratelskou bankovku.

V sobotu ji přijde na veletrh pokřtít automobilová závodnice Bára Holická se svou spolujezdkyní Lucií Engovou, sestrou našeho jediného pilota F1 Tomáše Engeho. Obě dámy plánují právě s Citroënem 2CV vyrazit na nadcházející Rallye Dakar v kategorii Classic. Na veletrhu Sběratel bude k vidění jejich chystaný závodní speciál a na plánovanou autogramiádu dorazí i autor motivu kuponu a bankovky.

Nejdelší známka světa bude v prodeji na veletrhu Sběratel! Na stánku Kyrgyzské pošty si budou návštěvníci moct koupit známku, jež je se svou šířkou 184 mm oficiálně nejdelší poštovní známkou na světě. Představuje pohoří Chaar-Tash, Toguz-Toro Tract a vesnici Kazarman.

Velkým lákadlem pro všechny fandy agenta 007 je určitě výstava „James Bond na poštovních známkách“. Unikátní sbírka motivů z filmů se slavným agentem 007 na známkách pošt z celého světa bude veřejně vystavena vůbec poprvé.

Přehled bohatého doprovodného programu letošního veletrhu najdete zde.

Přímo na místě si také můžete nechat zdarma ocenit vlastní poštovní známky, mince, bankovky, drahé kovy, šperky, drahé kameny, telefonní karty, starožitnosti, obrazy nebo autogramy od nezávislých znalců z profesních organizací.

V sobotu 9. září bude veletrh provázet osmý ročník konference Trading Expo & Alternativní investice, kde budou přední odborníci hovořit o investicích do poštovních známek, automobilových veteránů, bankovek, drahých kamenů, autogramů, nemovitostí nebo o tom, co bude pro akciové trhy znamenat současný nástup umělé inteligence.

Vzhledem k nárůstu počtu vystavovatelů zabere letos Sběratel celou halu 2, takže prodejci minerálů a drahých kamenů se pod hlavičkou veletrhu Minerály a drahé kameny přesunou do haly 2D a akce pro sběratele gramofonových desek a hudebních memorabilií Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market se posunou do navazující haly 5.

Chcete vědět o veletrhu Sběratel víc? Pročtěte si výpravnou česko – anglickou publikaci, která mapuje historii akce, jež je dnes jedním z největších setkání sběratelů v Evropě.

Prolistovat on – line si ji můžete zde, třeba tam najdete sami sebe nebo vaše přátele a známé!

Na jednu vstupenku mohou návštěvníci navštívit veletrhy Sběratel, Minerály a drahé kameny, Vinyl a Stereo Expo (jen 9. září), For Decor & Home a konferenci Trading Expo a Alternativní investice.

Sběratel je největší setkání sběratelů poštovních známek, mincí, medailí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství ve střední a východní Evropě.

Každý rok přijede do Prahy na 230 vystavovatelů z 35 zemí, mincovny, poštovní správy, aukční domy, přední prodejci z celého světa.

Ženy a děti do 18 let mají vstup na veletrh zdarma! Tatínci, pokud se přihlásí do našeho Klanu sběratelů, mohou získat volný vstup rovněž…

Speciální a užitečná služba pro návštěvníky pouze na veletrhu Sběratel! Bezplatné oceňování poštovních známek, mincí, medailí, bankovek, cenných papírů, minerálů a telefonních karet od nezávislých znalců z profesních organizací.

Veletrh Sběratel, to je možnost porovnat nabídku několika desítek firem na jednom místě.

V rámci doprovodného programu probíhají na veletrhu křty a autogramiády osobností a známých výtvarníků, tvůrců mincí, medailí a poštovních známek.

V sobotu 9. září můžete souběžně se Sběratelem navštívit na jednu vstupenku veletrh Vinyl & Stereo Expo – největší podzimní akci pro sběratele vinylových desek.

Ve stejné hale jako veletrh Sběratel probíhá po oba dva dny veletrh Minerály a drahé kameny, na kterém najdete několik desítek prodejců minerálů, drahých kamenů, autorských šperků a věcí pro vlastní tvoření.

Chcete získat zdarma vstup na veletrh Sběratel plus neprodejný sběratelský kalendářík, každý týden do e-mailové schránky zpravodaj s novinkami ze světa sběratelství a speciální nabídky sběratelských rarit?

Vstupte do našeho Klanu sběratelů!

Členství je bezplatné a můžete ho kdykoliv zrušit.

Bezplatná registrace

STAŇTE SE ČLENY KLANU SBĚRATELŮ!

ZÍSKÁTE VSTUPENKU NA VELETRH A VŠECHNY DOPROVODNÉ AKCE JEN ZA 1 Kč, SPECIÁLNÍ SBĚRATELSKÝ DÁREK A ŘADU DALŠÍCH VÝHOD!

Co následuje po Vaší registraci

Po vyplnění formuláře Vám bude emailem zasláno potvrzení o registraci. Nejpozději týden před veletrhem Vám pak na e-mailovou adresu, pod kterou jste přihlášeni, pošleme e-mail s kódem. Vytiskněte ho nebo ukažte na pokladně veletrhu na displeji telefonu. Dostanete platnou vstupenku a dárek – unikátní neprodejný sběratelský kalendářík na příští rok.

 

Registrace je bezplatná a můžete ji kdykoliv zrušit.

 

Pokud si s registrací nebudete vědět rady, napište prosím na e-mail: [email protected]

 

V případě, že Vám voucher nepřijde, zkontrolujte si prosím složku Nevyžádané pošty nebo Spamu a to především u e-mailových adres Centrum a Atlas.

 

 

Doprovodný
program

Kam na jídlo,
pití a nakupování

Otevírací hodiny, vstupné
a doprava na výstaviště