Sběratel.info

SBĚRATEL

Jarní veletrh sběratelství

25. a 26. března 2022, hotel Olympik Congress Praha****, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16

VELETRH SE BUDE KONAT VE DVOU BUDOVÁCH HOTELU. V BUDOVĚ OLYMPIK CONGRESS A VYSOKÉ BUDOVĚ OLYMPIK.

JARNÍ VELETRH SBĚRATEL

25. – 26. března 2022

Budovy hotelu Olympik a Olympik Congress Praha 


Jak rok s pandemií ovlivnil sběratelský trh?

Samozřejmě zásadně. Především se ukázalo, jak moc setkání, burzy a veletrhy sběratelům a vůbec obchodu chybí. A jak důležité jsou pro sběratelský život otevřené hranice.

Virtuální veletrhy nebo burzy nedávají z definice pro sběratele smysl. Nejen, že si nemohou zboží důkladně prohlédnout a „ohmatat“, ale žádný obchodník není schopen všechno, co má fyzicky na veletrhu v albech a bednách na internet vystavit. Pokud pak k nákupu jednotlivé položky připočteme poštovné a balné, prodraží se nákup natolik, že je často nevýhodný.

Bavíme se samozřejmě o běžných věcech, ne o drahém zboží, které navíc objevili bohatí investoři hledající, kam v nejisté době uložit peníze. Proto není divu, že navzdory pandemii letos padla řada aukčních rekordů a to především u mincí a výtvarného umění. Jak velké procento trhu ale tito „sběratelé“ tvoří?

Internet a zavřené hranice tlačí ceny vzhůru

Aby sběratelský obor žil, potřebuje stejně jako každá jiná společnost především silnou „střední třídu“. A ta zase potřebuje vzrušení, které lze zažít, jen když se člověk prohrabuje materiálem přímo u prodejce, s nímž si ještě mezi tím stihne příjemně popovídat. Tohle u obrazovky monitoru nejde, byť se návštěvnost aukční serverů samozřejmě zvedla o desítky procent.

Problém je, že na nich o vystavené zboží soutěží určitá početně ohraničená skupina zájemců, která na internetu nakupuje. Ta pak žene ceny vzhůru a to i u věcí, jež by se na burze prodaly za pár korun. Existuje totiž obrovská skupina sběratelů, kteří nakupují na burzách a veletrzích, ale „přihazování“ na internetových aukcích se z různých důvodů neúčastní.

K růstu cen samozřejmě přispívá i obecný nedostatek materiálu. Kvůli omezenému pohybu přes hranice ho sem nemá kdo přivést a stejně tak je za ním komplikované cestovat. A právě tohle je mimo jiné jedna z hlavních služeb veletrhu nebo mezinárodní burzy.  No a vzhledem k nejisté situaci také sběratelé na kvalitních věcech raději „sedí“, než aby je pouštěli na trh.

Jaké tedy mají sběratelé vyhlídky?

Je naivní si myslet, že koronavirus do léta zmizí. Budeme tady s námi už napořád, jen se ho snad díky vakcíně podaří vytlačit do pozice „normální chřipky“. Nebude zahlcovat nemocnice vážnými případy a zmizí ze zpravodajství médií.

I když se to podaří, počítáme, že letošní podzimní veletrh Sběratel proběhne ještě stejně jako ten loňský – roušky, omezení počtu osob v sále, dezinfekce… Ale bude! Dobrá zpráva totiž je, že zahraniční i domácí vystavovatelé mají chuť přijet, chtějí prodávat a chtějí se osobně potkat se svými zákazníky a přáteli.  A to se týká i plánovaného (a už jednou odloženého) prvního ročníku veletrhu Sběratel / Antikvariát (27. – 28. 12., hotel Olympik Praha).

A čím se zabývá firma, která organizuje veletrhy, ale už rok nemůže?

Spustili e-shop nejen pro sběratele sberatelshop.cz, kde mohou nabízet své zboží i naši vystavovatelé. A každý sběratel se může stát členem našeho věrnostního programu Klanu sběratelů a dostávat tak nejen různé speciální nabídky, ale také pravidelný zpravodajský servis z různých oblastí sběratelství.

Těšíme se na osobní setkání se všemi sběrateli co nejdříve a pevně věříme, že známý výrok slavného sběratele J. W. Goetha „Sběratelé jsou šťastní lidé“ platí i v současné nelehké době.


Pro velký zájem ze strany vystavovatelů a návštěvníků se jarní veletrh rozšíří také do sálu vysoké budovy hotelu Olympik. Těšit se tak můžete ještě na více vystavovatelů! Budovy jsou od sebe vzdáleny jen několik desítek metrů.

mapa areálu

Přivítejte jaro na jarním veletrhu Sběratel!

Srdečně Vás zveme na prodejní setkání sběratelů, které proběhne v kongresových prostorách čtyřhvězdičkového hotelu Olympik. Jarní Sběratel je mladším sourozencem tradičního veletrhu Sběratel, který organizujeme už přes dvacet let v září v Praze na výstavišti PVA Expo. Na obou akcích najdete přední prodejce poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic a dalšího sběratelského a investičního materiálu z České republiky i ze zahraničí.

Přímo na veletrhu si také můžete nechat zdarma ocenit vlastní poštovní známky, mince, telefonní karty nebo staré cenné papíry od nezávislých znalců z profesních sdružení a asociací.

Zázemí čtyřhvězdičkového hotelu umožňuje bezbariérový vstup pro návštěvníky a tím i snadný návoz zboží pro vystavovatele. V okolí hotelu se dá bez problému zaparkovat, v pátek s platbou v parkovacím automatu, v sobotu pak již zdarma. Hotel je situován několik minut pěšky od metra Invalidovna a zastávky tramvaje. Pro mimopražské návštěvníky je pak velkou výhodou možnost ubytování přímo v hotelovém komplexu.

Nomenklatura

  • Poštovní známky
  • Mince
  • Bankovky
  • Medaile
  • Pohlednice
  • Cenné papíry
  • Ostatní sběratelství

Přijďte se podívat také na podzimní veletrh Sběratel!

Nenechte si ujít také podzimní veletrh Sběratel, který proběhne od 11. do 12. září 2020 na výstavišti PVA Expo Praha. Veletrh Sběratel je největším setkáním sběratelů poštovních známek, mincí, medailí, bankovek, cenných papírů, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelského materiálu ve střední a východní Evropě.  Akce se pravidelně účastní na 230 vystavovatelů z 35 zemí, kteří nabízejí své zboží více než 10 000 návštěvníků. Více informací naletnete ZDE.

Bezplatná registrace

STAŇTE SE ČLENY KLANU SBĚRATELŮ!

ZÍSKÁTE VSTUPENKU NA VELETRH A VŠECHNY DOPROVODNÉ AKCE JEN ZA 1 Kč, SPECIÁLNÍ SBĚRATELSKÝ DÁREK A ŘADU DALŠÍCH VÝHOD!

Co následuje po Vaší registraci

Po vyplnění formuláře Vám bude emailem zasláno potvrzení o registraci. Nejpozději týden před veletrhem Vám pak na e-mailovou adresu, pod kterou jste přihlášeni, pošleme e-mail s kódem. Vytiskněte ho nebo ukažte na pokladně veletrhu na displeji telefonu. Dostanete platnou vstupenku a dárek – unikátní neprodejný sběratelský kalendářík na příští rok.

 

Registrace je bezplatná a můžete ji kdykoliv zrušit.

 

Pokud si s registrací nebudete vědět rady, napište prosím na e-mail: [email protected]

 

V případě, že Vám voucher nepřijde, zkontrolujte si prosím složku Nevyžádané pošty nebo Spamu a to především u e-mailových adres Centrum a Atlas.