Sběratel.info

SBĚRATEL

Jarní veletrh sběratelství

24. a 25. března 2023, hotel Olympik Congress Praha****, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16

JARNÍ VELETRH SBĚRATEL

24. – 25. března 2023

hotel Olympik**** Praha 


Jarní veletrh Sběratel 2022 přilákal tisíce sběratelů

Přes 3 000 sběratelů navštívilo jarní veletrh Sběratel. Poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice  a další sběratelský materiál jim nabídlo na osmdesát vystavovatelů z celé Evropy.

Jarní veletrh Sběratel se v pražském hotelu Olympik konal naposledy v roce 2019. Pak jeho organizaci přerušila na dva roky pandemie koronaviru, tak jako většinu sběratelských veletrhů v západní Evropě.

Organizátoři proto čekali velký zájem ze strany návštěvníků i vystavovatelů, realita však nakonec předčila všechna očekávání. Vystavovatelé zabrali i část hotelové restaurace a některé bylo dokonce nutné už odmítat. Na akci se totiž hlásily i firmy, které své zboží v Česku představily vůbec poprvé. A jejich zástupci odjížděli podle ohlasů, stejně jako ostatní vystavovatelé, spokojeni.

První den veletrhu se díky masivnímu zájmu návštěvníků ocitl kongresový sál Olympiku na hraně své kapacity a zájem sběratelů neopadl ani druhý de v sobotu. Bylo znát, že radost z možnosti konečně po dlouhé době osobně nakoupit a potkat se s ostatními sběrateli, byla na veletrhu všudypřítomná.

Velký zájem především laické veřejnosti byl tradičně o bezplatné oceňování donesených sběratelských předmětů. Návštěvníci si mohli nechat posoudit mince, bankovky, autogramy, staré cenné papíry, sběratelské kuriozity a poštovní známky.

Děkujeme všem návštěvníkům a vystavovatelům a těšíme se setkání na podzimním veletrhu Sběratel (8. – 9. 9., PVA Expo Praha).

Už před otevřením veletrhu se venku před halou tvořila dlouhá fronta.

Jarní veletrh Sběratel navštívilo během dvou dnů na 3 000 návštěvníků.

Veletrhu se účastnilo téměř 80 vystavovatelů z celé Evropy. A odjížděli spokojeni.

Veletrh provázelo několik autogramiád autorů poštovních známek. Výtvarník Jiří Rameš je autorem poštovní známky s modelem Wikov 7/28.

Petr Ptáček nakreslil pro přítiskový kupon Jawu 250/559 „panelku“, která letos slaví 60 let od zahájení výroby. Je ale rovněž autorem přítiskové známky Retro doprava, která kupon provázela.


Veletrh Sběratel je největším jarním setkáním sběratelů všech oborů.

Na jarním Sběrateli 2019 měla premiéru dopisnice věnovaná skupině Tata Bojs.

Hitem jarního Sběratele 2019 bylo vystavené album poštovních známek zpěváka Freddie Mercuryho. Do Prahy ho zapůjčilo Britské poštovní muzeum a přijel s ním i kurátor muzea Stuart Aitken (na snímku).


Nomenklatura

  • Poštovní známky
  • Mince
  • Bankovky
  • Medaile
  • Pohlednice
  • Cenné papíry
  • Ostatní sběratelství

Přijďte se podívat také na podzimní veletrh Sběratel!

Nenechte si ujít také podzimní veletrh Sběratel, který proběhne od 9. do 10. září 2022 na výstavišti PVA Expo Praha. Veletrh Sběratel je největším setkáním sběratelů poštovních známek, mincí, medailí, bankovek, cenných papírů, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelského materiálu ve střední a východní Evropě.  Akce se pravidelně účastní na 230 vystavovatelů z 35 zemí, kteří nabízejí své zboží více než 10 000 návštěvníků. Více informací naletnete ZDE.

Bezplatná registrace

STAŇTE SE ČLENY KLANU SBĚRATELŮ!

ZÍSKÁTE VSTUPENKU NA VELETRH A VŠECHNY DOPROVODNÉ AKCE JEN ZA 1 Kč, SPECIÁLNÍ SBĚRATELSKÝ DÁREK A ŘADU DALŠÍCH VÝHOD!

Co následuje po Vaší registraci

Po vyplnění formuláře Vám bude emailem zasláno potvrzení o registraci. Nejpozději týden před veletrhem Vám pak na e-mailovou adresu, pod kterou jste přihlášeni, pošleme e-mail s kódem. Vytiskněte ho nebo ukažte na pokladně veletrhu na displeji telefonu. Dostanete platnou vstupenku a dárek – unikátní neprodejný sběratelský kalendářík na příští rok.

 

Registrace je bezplatná a můžete ji kdykoliv zrušit.

 

Pokud si s registrací nebudete vědět rady, napište prosím na e-mail: [email protected]

 

V případě, že Vám voucher nepřijde, zkontrolujte si prosím složku Nevyžádané pošty nebo Spamu a to především u e-mailových adres Centrum a Atlas.