SBĚRATEL | Doprovodný program a zajímavosti na veletrhu 2019

Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2019 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17
Pro obchodníky již ve čtvrtek (5.9.) od 16 do 19 h a v pátek (6.9.) od 9 h

Doprovodný program a zajímavosti na veletrhu 2019

DOPROVODNÝ PROGRAM

(Začátek jednotlivých akcí bude upřesněn.)

ČTVRTEK 6. 9.

Nakupujte na veletrhu Sběratel jako první!  Využijte tzv.. „odpoledne pro obchodníky“

Po zakoupení „dealerské vstupenky“ v ceně 500 Kč můžete veletrh navštívit už ve čtvrtek od 16:00 do 19:00 hod. a v pátek od 9:00 hod. (Veletrh se pro veřejnost otevírá od 10:00 hod.).  Vstupenku pro obchodníky můžete zakoupit zde.

dealerská vstupenka

 

 

 

PÁTEK 6. září

razítko Šmicer 6.9.

 

 

 

 

 

 

 

 

Premiéra nové české „0 eurosuvenýrové bankovky“ s motivem Karlova mostu. Jedná se už o čtvrtou sběratelskou bankovku, jež navazuje na veleúspěšnou emisi vydanou k 80. narozeninám Karla Gotta. Autorem námětu je výtvarník Matej Gábriš, který na veletrhu pokřtí knihu s přehledem své tvorby.

AA_0-euro-souvenir-praha-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Křest dopisnice České pošty a veletrhu Sběratel věnované fotbalovému internacionálovi a jednomu z nejúspěšnějších českých fotbalistů vůbec Vladimíru Šmicrovi. Slavný záložník přijde dopisnici osobně představit a po křtu bude následovat autogramiáda.

dopinscie šmicer

 

 

 

 

 

Česká pošta představí na veletrhu Sběratel nový známkový aršík se čtyřmi různými známkami a kupóny „Ochrana přírody: Zoologické zahrady IV.“  Akce bude spojena s autogramiádou jeho tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba. Na čtvrtém aršíku, který uzavírá řadu představující naše zoologické zahrady, je známka s nejvyšší nominální hodnotou věnovaná naší nejstarší Zoo v Liberci, která v letošním roce slaví 100 let od svého založení.

ZOO Knotkovi

 

 

 

 

 

 

 

 

Představení nové sběratelské ze série „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ s motivem automobilu Škoda 850 spojené s autogramiádou jejího autora, výtvarníka Mateje Gabriše. Vyhledávaný autor fantaskních bankovek současně představí knihu, která shrnuje jeho tvorbu za poslední několik let.  Bankovku můžete zakoupit v informacích ve foyer, knihu pak na stánku Mateje Gábriše.

Reklama MCP.cdr

Premiéru bude mít na veletrhu Sběratel unikátní kniha o platebních kartách. Má 964 stran, váží více než 5 kg a na výšku měří 6 cm. Publikaci s názvem „Třicet let platebních karet v Česku a na Slovensku“, jež připomíná 30. výročí emise první platební karty v Československu, vydává Muzeum cenných papírů, nadační fond.

Kniha je výjimečná v několika ohledech. Předně půjde o vůbec první celonárodní katalog platebních karet na světě. Obsahuje téměř 4 800 obrázků a přes 8 000 záznamů o jednotlivých šaržích (nákladech). Jubilejní pamětní publikace vydaná v limitovaném počtu 600 ks má i textovou část, složenou z článků hlavních platebních asociací, oborových karetních sdružení v ČR a SR a významných technologických a výrobních firem.

Nechybí ani historie tuzemských platebních karet a systémů. Druhou část pak tvoří zmíněný katalog platebních karet vydaných v obou státech. Křest proběhne v expozici Muzea cenných papírů, kde si bude také možné knihu přímo objednat.

 

 

Platební karta z opravdového zlata poprvé na veřejné výstavě.

Platební karta z opravdového zlata.

V expozici muzea můžete také vidět první opravdu zlatou platební kartu a to ve dvou limitovaných sériích – Black &Gold. Pod názvem Real Gold ji v loňském roce vydala Banka CREDITAS ve spolupráci s Mastercard. Exkluzivní karta byla vyrobena v limitované edici a banka ji nabízela svým VIP klientům. Jde vůbec o první takovou kartu nejen v České republice, ale v celé Evropě.

 

K dispozici je pouze 2x 50 kusů a to v zářivě zlaté nebo rafinované černozlaté barvě. Zlatá karta bylo doposud jen označení barvy plastových platebních karet, tato je však opravdu vyrobena z cenného kovu. „Téměř polovinu hmotnosti karty tvoří zlato, což poznáte na první pohled i dotek, Real Gold je sedmkrát těžší než běžné platební karty,“ řekl při uvedení karty na trh místopředseda představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj.

 

Autogramiáda výtvarníka Vladimira Melnice. Novou poštovní známku „Červená kniha Kyrgyzstánu“ přijede na veletrh Sběratel osobně představit její autor, moldavský výtvarník Vladimir Melnic. Pro kyrgyzskou poštu vytvořil řadu oceňovaných známek, které bude možné přímo v expozici Kyrgyzské pošty také koupit.

Vydavatelství Aladin agency  pokřtí na veletrhu nový nástěnný kalendář pro rok 2020, který je celý věnovaný drahým opálům. Současně bude ve své expozici nabízet knihu Atlas našich hornin, jež měla premiéru na veletrhu Sběratel v roce 2017.

 

SOBOTA 7. září

razítko Sběratel 7.9.

 

 

 

 

 

 

 

Premiéra poštovní známky České pošty s motivem letadla Lockheed Electra 10 A, které ve 30. letech minulého století používal obuvnický magnát Jan Antonín Baťa spojená s autogramiádou jejího autora, výtvarníka Petra Ptáčka. 

Letoun, který nechalo zrestaurovat Letecké Muzeum Točná, za nímž stojí zakladatel internetového portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič, bude možné vidět přímo v akci na Dni Letiště Letňany, jež proběhne ve stejný den v těsném sousedství výstaviště. Navíc každý, kdo v pátek přes den nebo v sobotu do oběda vhodí jakoukoliv zásilku do speciální poštovní schránky umístěné u stánku České pošty, získá pamětní kašet. Sebrané zásilky totiž, pokud vše proběhne hladce, absolvují slavností cestu letadlem.

Sběratelský kalendářík s motivem „letecké“ poštovní známky získá jako dárek spolu se vstupenkou zdarma každý návštěvník veletrhu, který se zaregistruje zde.

electra koláž kalendářík letadlo

 

K nové známce vyjde také oficiální cartes maximum, tedy analogická dopisnice.

K nové známce vyjde také oficiální cartes maximum, tedy analogická dopisnice.

 

 

 

 

 

 

Petr Ptáček také pokřtí trilogii svých barevných litografií s výjevy z bojů československých legií v Rusku. Litografie zachycují bitvu na Bajkalském jezeře, letecký útok letadlem Tractor nad Vladivostokem a legendární obrněný vlak Orlík. Sběratelský soubor vydává Spolek pro podporu umění a sběratelství jako poctu k 100. výročí návratů legií do vlasti.

_DSC2733 _DSC2734 _DSC2739

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U příležitosti přechodu služby přítisků na kupony poštovních známek pod oddělení Známkové tvorby a jejího nedávného stěhování do dvorany Hlavní pošty v pražské Jindřišské ulici uvede Česká pošta novou přítiskovou známku „Vítěz na časem“. Jejím autorem je výtvarník Karel Zeman, který se bude zájemcům přímo na místě také podepisovat.

 

aršík čas

 

 

 

 

 

Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „Poznám známky“, kterou pořádala Česká pošta a veletrh Sběratel.  Mladí sběratelé mohli do speciálního albíčka vedle vlepování tematických poštovních známek a získávání příležitostných razítek navrhnout vlastní poštovní známku. Vybírali přitom ze dvou motivů – „Můj mazlíček“ a „Ať se kola točí“. Vítězný návrh vybraný odbornou komisí realizuje Česká pošta jako natištěnou známku na poštovní dopisnici. Ostatní návrhy, jež se dostaly do užšího výběru, můžete vidět přímo na veletrhu v rámci výstavy Praga Piccola.

poznam-znamky-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PO CELOU DOBU VELETRHU – výstava sběratelských unikátů PRAGA PICCOLA

K výstavě PRAGA PICCOLA vyjde ve spolupráci České pošty a veletrhu Sběratel jako již tradičně příležitostná dopisnice. Autorem motivu je letos grafik David Vlček.

K výstavě PRAGA PICCOLA vyjde ve spolupráci České pošty a veletrhu Sběratel jako již tradičně příležitostná dopisnice. Autorem motivu je letos grafik David Vlček.

 

 

 

 

 

 

 

 

Česká mincovna vystaví ve své expozici model druhé největší zlaté mince světa, kterou v loňském roce vytvořila pro Českou národní banku. Ta ji nechala vyrobit jako symbol oslav 100. výročí vzniku československé koruny. Mince v nominální hodnotě 100 milionů korun a s hmotností 130 kilogramů pak byla hlavním lákadlem výstavy v Císařské konírně Pražského hradu, jež mapovala stoletý vývoj československých a českých platidel.

Výstava návrhů, které se dostaly do užšího výběru dětské výtvarné soutěže Poznám známky. Vítěz, jenž bude znám v sobotu, se pak dočká vydání svého motivu na oficiální poštovní dopisnici.

 

OCEŇOVÁNÍ SBÍREK A ODBORNÉ PORADENSTVÍ

 

VĚCI VYDANÉ K VELETRHU 

OOSNN

Krásná dopisnice pošty OSN. V sobotu se navíc bude slavit Den OSN, u příležitosti kterého je možné získat speciální kašet.