SBĚRATEL | Doprovodný program

Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

8.- 9. září 2017 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17

Doprovodný program

Pátek

14:00 hod. – Česká pošta představí na veletrhu Sběratel nový známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.“  Akce bude spojena s autogramiádou jeho tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba. Manželé Knotkovi jsou také autory poštovní známky „Korunovační klenoty“, která je jedním z leitmotivů reklamní kampaně letošního veletrhu Sběratel.

Podium před stánkem České pošty

Knotkovi - aršík Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.

15:30 hod. – Výtvarník Roman Sedlák, autor dopisnice s nostalgickým motivem ve stylu art deco 20. let, kterou vydává u příležitosti filatelistické výstavy Praga Piccola Česká pošta, bude křtít a následně podepisovat své dílo.

Podium před stánkem České pošty

Praga Piccola dopisnice

Dopisnice Praga Piccola

razítko praga piccola

Příležitostné razítko Praga Piccola

 

Sběratel slaví 20. narozeniny

Oslavte je s námi. Na stánku České pošty bude k této události připraveno příležitostné razítko.

Příležitostné razítko 20 let veletrhu Sběratel

Příležitostné razítko 20 let veletrhu Sběratel

 

Sobota

11:00 – 13:00 hod. – Každoroční setkání Postcrosserů

 

Další setkání Postcrosserů bude doprovázet příležitostné razítko přímo od zakladatelů tohoto fenoménu. Zájemci si budou moci zakoupit také pohlednice, které k setkáním v průběhu Sběratele byly vydány.

Malý sál, vstupní hala I

 

 

 

13:00 – 15:30 hod. –  Setkání klubu sběratelů známkových zemí Geophila.

GEOGRAFILATELIE  představuje moderní sběratelský směr, zaměřený na sbírání známek a celistvostí jednotlivých známkových území, nazývaných též ne zcela přesně „známkové země“ (ZZ). Jedná se tedy o sběratelský směr, v němž je prvotní vazba mezi poštovní známkou a územím, pro které byla vydána a na kterém sloužila k úhradě poplatku za přepravu zásilek.

Samotné slovo „geografilatelie“ je složeninou dvou slov – „geografie“ a „filatelie“. Spojení obou těchto slov ve „známkový zeměpis“ vyjadřuje předmět zájmu sběratelů – geografilatelistů, i když je třeba poznamenat, že se v něm čím dál více projevují výrazné poštovně historické prvky.

O rozvoji sběratelství známkových území svědčí nejen stoupající počet sběratelů, kteří se této náročné zálibě věnují, ale i stoupající počet geografilatelistických exponátů, oceněných na nejrůznějších výstavách.

Salonek ve foyer výstaviště

14:00 hod.Veletrh Sběratel popřeje k sedmdesátým narozeninám herci Arnoldu Schwarzeneggerovi! A to vydáním oficiální dopisnice České pošty s motivem plakátu k filmu Terminátor 2. Dopisnice bude v prodeji na stánku České pošty. K dispozici bude také příležitostné razítko vydané k této události.

Dopisnice Schwarzenegger 70 let

Dopisnice Schwarzenegger 70 let

Příležitostné razítko Schwarzenegger 70 let

Příležitostné razítko Schwarzenegger 70 let

Podium před stánkem České pošty

15:30 hod. – Encyklopedii drahých kamenů představí dlouholetý vystavovatel a partner veletrhu Sběratel v oblasti oceňování minerálů a drahých kamenů Karel Mařík. Kniha obsahuje přehled 189 druhů drahých kamenů včetně fotografií rozdělených do pěti kategorií dle frekvence používání a vzácnosti. Knihu lze koupit přímo na veletrhu nebo na www.plotknihy.cz.

Den OSN

V sobotu bude opět Den OSN. K dostání bude dopisnice (po celou dobu veletrhu na stánku pošty OSN) a razítko na stánku České pošty.

Razítko Den OSN

Razítko Den OSN

Jen v sobotu!

Všem sběratelům a fandům vinylových desek je určena akce Vinyl & Stereo Expo, která proběhne v sobotu 9. září ve foyer výstaviště PVA EXPO. Vystavovatelé z České republiky i ze zahraničí zde nabídnou stovky gramodesek různých žánrů z celého světa.  Vstup na Vinyl & Stereo Expo je zdarma. Pokud se chcete o sbírání vinylových desek dozvědět něco více do hloubky, navštivte seminář  s názvem „Vinylové desky – nové “černé zlato”. Jen hipsterská móda nebo vážně míněná příležitost k dobré investici?“, který proběhne 7. září v rámci Investor Prague Show na výstavišti v Letňanech. Přihlásit se na něj můžete zde.

Vinyl & Stereo Expo

Po celou dobu veletrhu!

Praga Piccola – 1. česko – německá filatelistická výstava bude provázet veletrh Sběratel po oba dva dny. Účastní se jí vystavovatelé z České republiky, Německa a Slovenska, kteří se na ní mohou kvalifikovat na prestižní světovou filatelistickou výstavu Praga 2018, jež proběhne od 15. do 18 srpna 2018 v Praze.

Návštěvníci na výstavě uvidí nejvzácnější známky Československa, jejichž cena se pohybuje v milionech korun. Jen samotná tzv. „doplatní známka 50 / 50“ stojí více než milion korun.

Mezi další rarity patří nejvzácnější celistvosti z doby objevování Antarktidy včetně dopisů Roalda Amundsena nebo tzv. katapultová a zepelínová pošta.

K výstavě bude vydán katalog,  jehož součástí bude tzv. „černotisk“ historické československé známky oficiálně vydaný Českou poštou. Protože náklad je pouhých 1111 kusů, jeho cena  jako ceněné filatelistické rarity rychle poroste. Návštěvníci si budou moci koupit na stánku České pošty také speciální „Praga Piccola“ dopisnici a nechat si ji opatřit příležitostným poštovním razítkem.

Pokud vás investice do filatelie seriózně zajímají, doporučujeme návštěvu konference „ZASVĚCENÝ SBĚRATEL = ÚSPĚŠNÝ INVESTOR“, která proběhne 7. září v rámci Investor Prague Show na výstavišti v Letňanech. Soudní znalec a poradce v oblasti filatelie David Kopřiva, který mimo jiné asistoval při prodeji nejslavnější známky světa Modrého Mauritia do českých rukou, na ní bude vysvětlovat do jakých známek se vyplatí investovat. Přihlásit se můžete zde.

Jaromír Jágr ve prospěch Konta bariéry. Zapojte se do dražby!

Až do sobotního rána můžete na serveru aukro.cz, který je on-line partnerem veletrhu Sběratel, dražit sportovní memorabilie ve prospěch Konta bariéry. Konkrétně půjde výtěžek ve prospěch Péti Kašpara. Sbírku pro něho odstartovali Gábina a Petr Koukalovi loni v létě při příležitosti jejich svatby.

A jaké unikáty můžete v dražbě získat? Hokejový dres Jardy Jágra s podpisem jeho i spoluhráčů, podepsaný kalendář Jardy Jágra pro rok 2017, cyklistický dres a čepici Jiřího Ježka,  sportovní dresy fotbalistů Milana Škody a Josefa Hušbauera nebo tretry zlaté české překážkářky Diany Rosolové.

Jaromír Jágr pro konto bariéry

International Bond & Share Society, mezinárodní asociace sdružující sběratele cenných papírů – akcií, bondů a různých certifikátů (tedy zájemce o tzv. skripofilii) bude ve své expozici návštěvníkům prezentovat výstavu akcií a dalších cenných papírů z více než sta zemí.

Klub sběratelů kuriozit připravil ve své expozici velký přehled sběratelství všeho, co se týká piva, což je oblast, která se díky boomu minipivovarů v posledních letech, těší čím dál většímu zájmu veřejnosti.  Vedle pivních tácků, sklenic, reklam a dalšího pivně – sběratelského materiálu zde budete moci pivo také degustačně ochutnat.

Klub sběratelů kuriozit - pivní etikety

 

 

 

Doprovodný program 2016 zde.