Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

9.- 10. září 2022 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17
Pro obchodníky již ve čtvrtek (8.9.) od 16 do 19 h a v pátek (9.9.) od 9 h

Doprovodný program

Sběratel není jen největším prodejním veletrhem sběratelských předmětů ve střední a východní Evropě, ale nabízí každý rok také originální doprovodný program. Jeho návštěva je tak zajímavým výletem nejen pro sběratele, ale také pro lidi, kteří doma v rodině sběratele mají a hledají pro něj vhodný dárek, nebo pro rodiny s dětmi.

AUTOGRAMIÁDY A AKCE NA SBĚRATELI 2021

Pátek 10. 9. 2021

11:00

Síň slávy české poštovní známky

Do “Síně slávy české poštovní známky“, jež je organizována pod patronací Spolku pro umění a sběratelství, bude uvedena další osobnost, jež se významně zasloužila o rozvoj české filatelie. (Vloni to byl Břetislav Janík, jako dlouholetý vedoucí oddělení známkové tvorby České pošty.) Ocenění předají zástupci spolku, České pošty a tiskárny Hradištko, kteří jsou s Poštovním muzeem spoluorganizátory akce. Přítomen bude rovněž výtvarník poštovních známek Jan Kavan, který je autorem pamětního listu pro oceněné.

Vyhlášení se koná na podiu před expozicí České pošty

11:30

Nejkrásnější česká známka roku 2020

Poprvé budou letos na veletrhu Sběratel vyhlášeni vítězové ankety o nejkrásnější českou poštovní známku loňského roku, kterou společně organizují časopis Filatelie, Česká pošta a Poštovní muzeum. Akce se zúčastní mimo jiné autor vítězné známky “hrad Kašperk”, výtvarník Adolf Absolon. Ten už také potvrdil, že počítá s autogramiádou.! Více o anketě na znamkaroku.cz.

Vyhlášení se koná na podiu před expozicí České pošty.

13:30

Autogramiáda výtvarníka Romana Sedláka a křest vlastní známky veletrhu Sběratel a sběratelského sedmibloku České pošty „fresky“

Veletrh Sběratel, stejně jako v loňském roce, vydá k podzimní akci vlastní známku s art decovým motivem, jež je dílem výtvarníka Romana Sedláka.

Současně je autorem přítiskových známek ve sběratelském sedmibloku, který představí Česká pošta. Motivem přítisků zvláštní emise jsou fresky, které je možné vidět v interiéru Poštovního muzea. Přítomen bude výtvarník Roman Sedlák, fotograf Tomáš Bayer, který fresky fotil a zástupci České pošty a Poštovního muzea.

K vydání nové vlastní známky veletrhu Sběratel jsou v prodeji také pohlednice a v omezeném nákladu pamětní tisk.

15:00

Autogramiáda Kosmonautů Vladimír Remka a Oldřicha Pelčáka spojená s křtem příležitostné dopisnice a sběratelských 0 eurosuvenýrových bankovek

Rok 2021 je rokem souboje miliardářů o to, kdo první a na jak dlouho zavítá za hranici, kde začíná vesmír. Organizátoři veletrhu Sběratel se rozhodli připomenout, že třetí zemí na světě, která vyslala svého občana do kosmu bylo, po Sovětském svazu a USA tehdejší Československo.

 A že letos je tomu právě 45 let, co Vladimír Remek a Oldřich Pelčák nastoupili do kosmického programu a stali se tak oficiálně kosmonauty.

Výročí připomene společná příležitostná dopisnice vydaná ve spolupráci s Českou poštou  a každému z kosmonautů zvlášť pak bude věnována sběratelská 0 euro suvenýrová bankovka. Od obou pánů pak bude možné přímo na veletrhu získat podpis.

Československým kosmonautům je také věnována letošní výstava sběratelských rarit Praga Piccola.

Autogramiáda se koná v pátek 10. 9. od 15:00 hod. na podiu před stánkem České pošty.

Dopisnici prodává Česká pošta, bankovky jsou v prodeji v hale 6 a v informacích ve foyer .

16:30

Autogramiáda výtvarníků Jaromíra a Libuše Knotkových a rytce Martina Srba spojená s představením nové známky „Milovice“ ze série „Ochrana přírody“ a sběratelských bankovek z edice „World bank of Wildlife“

Oblíbení výtvarníci českých poštovních známek a naši přední specialisté na floru a faunu, manželé Jaromír a Libuše Knotkovi představí svou novou známku „Milovice“ ze série „Ochrana přírody“.

 Současně bude mít na veletrhu premiéru sběratelská bankovka ze série „World bank of Wildlife“, jež vzdává hold jejich umění. Ta letošní se ponese ve výtvarném duchu kanadských bankovek a jejím motivem bude lední medvěd a bobr.

Autogramiáda se koná v pátek 10. 9. od 16:30 hod. na podiu před expozicí České pošty.

Novou poštovní známku prodává Česká pošta, bankovky jsou v prodeji v hale 6, v informacích ve foyer a na stánku sberatelshop.cz č. 302 v hale 2

Veletrh Sběratel vydává k podzimní akci vlastní známku s art decovým motivem, která je dílem výtvarníka Romana Sedláka. Jeho podpis bude možné získat na autogramiádě v pátek před stánkem České pošty, jenž souběžně pokřtí sběratelský sedmiblok známek (jejichž autorem je rovněž Roman Sedlák) s přítisky s motivem fresek, které je možné vidět v interiéru Poštovního muzea. K vydání nové vlastní známky veletrhu Sběratel jsou v prodeji také pohlednice a v omezeném nákladu pamětní tisk.

Vlastní známky veletrhu Sběratel jsou v prodeji v informacích ve foyer a na stánku sberatelshop.cz č. 302 v hale 2.

Sobota 11. 9. 2021

11:00

Autogramiáda tenisty Jana Kodeše spojená s představením příležitostné dopisnice České pošty ze série „Legendy“

Dopisnice ze série „Legendy“ a příležitostné poštovní razítko připomíná jednoho z nejlepších tenistů naší historie Jana Kodeše, vítěze Wimbledonu 1973, šampióna na French Open (1970, 1971) ve dvouhře a finalistu US Open (1971, 1973).

Autogramiáda se koná na podiu před expozicí České pošty.

Dopisnici bude možné koupit na stánku České pošty.

13:00

Autogramiáda výtvarnice Mariny Richterová spojená se křtem známkového aršíku „Dante Alighierimu“

Po delší době se vrací na veletrh Sběratel naše přední výtvarnice Marina Richterová, jež v posledních letech tvořila poštovní známky pro vatikánskou poštu. V sobotu představí na autogramiádě na podiu před stánkem České pošty příležitostný poštovní aršík věnovaný Dante Alighierimu.

Novou poštovní známku prodává Česká pošta, výtvarná díla a vatikánské poštovní známky Mariny Richterové jsou v prodeji v informacích ve foyer.

ZAJÍMAVOSTI NA LETOŠNÍM VELETRHU SBĚRATEL

Premiéru na veletrhu má nová sběratelská bankovka ze série „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“, tentokrát s motivem automobilu Škoda Superb 3000 z roku 1941. Ke sběratelské bankovce si je možné koupit také pamětní obálku se shodným motivem vozu a speciální pamětní tisk. Autorem designu bankovky je opět slavný tvůrce fantaskních bankovek Matej Gábriš.

Sběratelskou bankovku je možné koupit v hale č. 6, v informacích ve foyer a na stánku sberatelshop.cz. č. 302 v hale 2.

Sběratelskou bankovku bude možné koupit v hale č. 6, v informacích ve foyer a na stánku sberatelshop.cz.

Matej Gábriš uvede na veletrhu také svou novou sběratelskou bankovku, která se inspiruje filmem Vesničko má středisková (a letí na ní Štefan!).  

Žádaného výtvarníka najdete po oba dva dny veletrhu na stánku „Gábriškovek“ č. 213.

Exklusivně na Sběrateli bude v prodeji sběratelská 0 euro suvenýrová bankovka vydaná v omezeném nákladu k 90. narozeninám herečky Jiřiny Bohdalové.

Prodej bude probíhat v pátek 10. 9. v hale č. 6

Přednostně na veletrhu Sběratel bude možné koupit známkový sešitek vydaný u České pošty s věnovaný legendární hudební skupině Pražský výběr. Každý člen má vlastní známku a můžete ji na pohledu poslat přímo z veletrhu.

Známky Pražského výběru jsou v prodeji v informacích ve foyer a na stánku sberatelshop.cz č. 302 v hale 2.

Precizní faksimile jedné z nekrásnějších československých „tisícikorun“, jež byla tištěna ve Spojených státech v tiskárně Američan Bank Note Company a platila mezi lety 1919 až 1937 najdete v premiéře na stánku Muzea cenných papírů č.206. Aby se maximálně přiblížila originálu, tiskla se nová sběratelská bankovka v tiskárně cenin v kombinaci tří tiskových technik na ceninový papír a  část nákladu dokonce na originální americký bankovkový papír s konfetami, shodný s tím, který Američané použili před sto lety na původní bankovky. Cena zachovalého originálu se dnes pohybuje až kolem půl milionu korun.

Poštovní známky s Jamesem Bondem, skupinou Queen nebo Paulem McCartneym najdete na veletrhu Sběratel na stánku firmy sberatelshop.cz č. 302!

Pošta OSN přiveze na Sběratele dopisnici s motivem pražských kaváren V sobotu pak tradičně proběhne na veletrhu Den OSN, kdy bude možné na stánku pošty Spojených národů a České pošty získat unikátní kašety.

První dva vytištěné exempláře „zelené stokoruny“, nejdéle platné bankovky na našem území, s označením 000001 a 000002 bude možné vidět exkluzivně na veletrhu Sběratel. Bankovky, které platily celých 32 let, jsou umístěny do originálního rámečku s podpisem tehdejšího ministra financí Júlia Ďuriše. Přiložené autentické skici autora Františka Heřmana pak názorně ukazují, jak podoba bankovky vznikala. Unikátní bankovky na veletrh zapůjčila společnost Portu Gallery. Více o jejich zajímavé historii se dozvíte zde.  

Sběratelské sady bankovek vytvořené speciálně pro letošní veletrh Sběratel s limitovaným počtem kusů. Návštěvníci veletrhu mají navíc možnost získat zdarma originální dárek!

Exkluzivně na veletrhu Sběratel budou představeny limitované tematické sběratelské sady reálných bankovek. Každá bankovka v sadě je vždy ve sběratelském stavu UNC, vložena samostatně do značkové folie německé firmy Leuchtturm a japonské firmy Shield, kde bezpečně vydrží nekonečně dlouhou dobu.

Sady jsou opatřeny certifikátem s obrázky, popisem bankovek a povídáním se zajímavými technickými informacemi. Každá tematická sada je pak limitovaná maximálně na 100 vydaných kusů.

 Pro nakupující je přichystán navíc i dárek zdarma v podobě limitovaného sběratelského pamětního kalendáře pro rok 2022 s motivem bankovek (do vyčerpání zásob) a pro prvních 50 nakupujících i bankovka zdarma. 

Ceny sběratelských sad začínají již od 150,- Kč. Mimo sad zde najdete i 1000 světových UNC bankovek po 25,- Kč/ks.

Bankovky budou v prodeji v hale č. 2 u stánku č. 216 „Robbie – UNC bankovky“, který bude opatřen viditelnou cedulí.

Tohle štěňátko můžete mít doma! Novou poštovní známku s českým horským psem najdete na veletrhu Sběratel na stánku České pošty. Plemeno vzniklo v Československu v druhé polovině 20. století a je nejmladším českým psím plemenem. Pokud se zaregistrujete do Klanu sběratelů získáte nejen vstupenku zdarma, ale i sběratelský „psí“ kalendářík. www.klansberatelu.cz

Radek Novák, autor knihy, „Poštovní známky – koníček, nebo investice?“, bude po oba dva dny veletrhu přítomen na stánku firmy Leuchturm č. 301, kde bude možné knížku nejen koupit, ale také si ji nechat podepsat.

Pokud se pravidelný návštěvník veletrhu nebude moci letošního Sběratel zúčastnit, může si sběratelský materiál z letošní akce objednat po jejím skončení na www.sberatel.info/komplet2021.

Ve stejné hale jako veletrh Sběratel se uskuteční také veletrh Minerály drahé kameny a v sobotu se v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market.

Na veletrhu “Vinyl & Stereo Expo” najdete raritní gramodesky i hudební memorabilie. I letos pak bude speciální sekce pod názvem “Rock & Metal Market” věnována jen metalové hudbě. Kdy: sobota 12. září, výstaviště, hala 2. Vstup zdarma!

Veletrh Minerály a drahé kameny v jedné hale se Sběratelem. Chcete výhodně nakoupit drahé kameny, minerály, šperky nebo jen získat inspiraci pro vaše domácí tvoření? Zamiřte do sektoru D, kde najdete obchodníky z celé ČR i ze zahraničí!

Vlastní motiv, ať už tvář, logo nebo fotografii na kuponu u poštovní známky si můžete nechat zhotovit přímo na veletrhu Sběratel. Přítiskovou službu najdete i letos na stánku České pošty. 

Nakupujte na veletrhu Sběratel jako první!  Využijte tzv.. „odpoledne pro obchodníky“. Po zakoupení „dealerské vstupenky“ v ceně 500 Kč můžete veletrh navštívit už ve čtvrtek od 16:00 do 19:00 hod. a v pátek od 9:00 hod. (Veletrh se pro veřejnost otevírá od 10:00 hod.).  Vstupenku pro obchodníky můžete zakoupit na výstavišti na Registraci vystavovatelů ve foyer.


Dopisnice, pohlednice a další sběratelský materiál se zajímavými motivy najdete na veletrhu Sběratel na stánku Odborné společnosti Fauna-Flora č. 406a. Navíc tam zdarma poskytují odborné poradenství pro mineralogii, geologii a paleontologii. To znamená, že vám pomohou při zařazení nalezené fosílie, otisku či minerálu.

OCEŇOVÁNÍ SBÍREK A ODBORNÉ PORADENSTVÍ

          Obrazy, sochy a další umělecká díla. 

           www.obrazyvaukci.cz