Sběratel.info

The largest collector Home fair in Central
and Eastern Europe

September 6 to 7, 2024, Fairground PVA EXPO PRAHA

Opening hours: Fri 10 a.m. – 6 p.m. | Sat 10 a.m. – 4 p.m.
For specialist buyers already on Thursday 5th from 4 p.m. to 7 p.m. and on Friday 6th from 9 a.m.

Výročí „Komisař Schimanski – 40 let strážcem Duisburgu (1981 – 2021)“

EXKLUZIVNÍ NABÍDKA PRO ČLENY KLANU SBĚRATELŮ

Už čtyři desítky let bdí nad dodržováním zákona v německém Porúří a později také v sousedním Holandsku a Belgii komisař Schimanski. Když se v roce 1981 poprvé objevil na televizní obrazovce herec Götz George jako Horst Schimanski vytvořil legendární postavu, jejíž charisma přetrvává dodnes. Členové Klanu sběratelů si k mohou k výročí objednat cedule, trička a zajímavosti s motivem, který vytvořil výtvarník Petr Ptáček v roce 2018 pro dopisnici České pošty k nedožitým osmdesátým narozeninám známého německého herce.

Za volantem lehce obouchaného Citroënu CX s pivem (později i Red Bullem) v ruce a currywurstem na sedačce spolujezdce řešil Götz George jako Horst Schimanski na pozadí industriálního panoramatu někdejšího průmyslového srdce Porýní vraždy, krádeže i (zkaženou) politiku.

Příběhy komisaře Schimanského byly součástí kriminálního seriálu Tatort. Nejdéle běžící seriál v německy mluvících zemích, který se s různými policisty v hlavních rolích odehrával po celé zemi, slavil v loňském roce 50. narozeniny. (Do letošního roku se v seriálu objevilo na sedmdesát vyšetřovatelů.)

„Schimi“ a jeho nabručený parťák Thanner ztvárněný herce Eberhardem Feikem (1943 – 1994) patří mezi nejoblíbenější.  V rozmezí let 1981–1991 se objevili v celkem 29 epizodách. V letech 1991 až 1997 pak Götz Georg (1938–2016) navázal na svou nejslavnější postavu v samostatném seriálu Schimanski. Většinu dílu se Schimanskim odvysílala už v 80. letech československá televize a není bez zajímavosti, že v roce 1988 se v díle nazvaném „Samovazba“ objevil v jedné z rolí také slovenský herec Juraj Kukura.

Německá pošta připravila k výročí poštovní známku a dopisnice věnované vybraným vyšetřovatelům, kteří se v seriálu objevili. I ty jsou součástí nabídky pro Klan sběratelů.Plechová cedule – formát A4

Cena: 295,- Kč


Plakát formátu A2 nebo A3

Cena: 290,- Kč


Pánské triko – černé, velikosti M, L, XL, XXL

Cena: 350,- Kč


Výroční list „Místo činu – 50“ s originálem německé poštovní známky „Tatort“ a příležitostným kašetem. Rozměr A4.

Cena: 200,- Kč


Dopisnice vydaná Českou poštou a veletrhem Sběratel v roce 2018 k nedožitým 80. narozeninám představitele komisaře Schimanského, herce Götze Georgeho. Dopisnice je doplněna o výroční německou známku „Tatort“ a příležitostný kašet.

Cena: 150,- Kč


Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského s nalepeným originálem německé poštovní známky vydané k 50. výročí seriálu „Místo činu“ a příležitostným kašetem.

Cena: 100,-


Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského s příležitostným kašetem na zadní straně.

Cena: 30,- Kč


Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského. Bez známky a kašetu.

Cena: 15,- Kč


Samostatná německá poštovní známka „Tatort“.

Cena: 50,- Kč


Aršík deseti poštovních známek „Tatort“.

Cena: 500,- Kč


Čtyřblok poštovních známek „Tatort“ ve sběratelských deskách s doprovodným textem v němčině a příležitostným poštovním razítkem k prvnímu dni vydání – 2. listopadu 2020, Berlín. Čtyři strany, formát A5.

Cena: 280,- Kč


Série tří originálních pohlednic „Tatort – 50 let“.

Cena: 120,- Kč


Rozevírací sběratelská karta s poštovní známkou „Tatort“ a doprovodným textem v němčině vydaná k jubileu seriálu Místo činu.

Cena: 200,- Kč