Sběratel.info

The largest collector Home fair in Central
and Eastern Europe

September 6 to 7, 2024, Fairground PVA EXPO PRAHA

Opening hours: Fri 10 a.m. – 6 p.m. | Sat 10 a.m. – 4 p.m.
For specialist buyers already on Thursday 5th from 4 p.m. to 7 p.m. and on Friday 6th from 9 a.m.

SBĚRATELSKÉ BANKOVKY

Sběratelské bankovky emitované dvakrát do roka veletrhem Sběratelem jsou nejen zajímavým suvenýrem pro návštěvníky, ale také malým uměleckým dílem.

Každá řada se totiž snaží spojit jméno výtvarníka, který si ve svém oboru vydobyl nezpochybnitelné renomé a jeho díla jsou už nyní vyhledávaným objektem sběratelů, atraktivní motivy, špičkový tisk a nadstandardní grafické provedení. Za to ručí jméno výtvarníka Mateje Gábriše, který je dnes v celosvětovém měřítku jedním z nejvyhledávanějších tvůrců tzv. fantaskních bankovek.

Všechny bankovky jsou vytištěny v tiskárně cenin na k tomu určeném bankovkovém papíře a skrývají celkem 18 ochranných prvků! Na vydávání bankovek spolupracuje veletrh Sběratel s Museem cenných papírů, které má s tvorbou sběratelských bankovek dlouholeté zkušenosti.

Každá série si zakládá na dlouhodobosti, což je základní požadavek každého sběratele, když tvoří novou sbírku. Vydavatel garantuje dvakrát ročně – během podzimního a jarního Sběratele – nový přírůstek do sbírky a celkem je vždy pro každou emisi počítáno s dvanácti bankovkami. Více než dvacetiletá úspěšná historie veletrhu Sběratel je pak nejlepším garantem toho, že slib dotáhnout celou sérii do konce, bude naplněn.

Emise vycházejí v nízkých nákladech a jejich rozdělení do tří různých skupin vytváří nejen zajímavé varianty pro další rozšíření sbírky, ale je rovněž zárukou exklusivity. Protože jak dobře ví každý sběratel, vzácné je to, čeho je málo.

Sběratelské bankovky veletrhu Sběratel tak přinášejí nejen radost, ale mohou být rovněž zajímavou drobnou alternativní investicí. Ostatně cena první bankovky z emise „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ stoupla po svém vydání více než 30x!