Sběratel.info

Die größte
Sammlermesse in
Mittel- und Osteuropa

6.- 7. September 2024, Messegelände PVA EXPO Prag

Öffnungszeiten: Freitag 10 – 18 | Samstag 10 – 16
Für Facheinkäufer schon am Donnerstag (5.9.) von 16 bis 19 Uhr und am Freitag (6.9.) von 9 Uhr

SBĚRATELSKÉ BANKOVKY

Sběratelské bankovky emitované dvakrát do roka veletrhem Sběratelem jsou nejen zajímavým suvenýrem pro návštěvníky, ale také malým uměleckým dílem.

Každá řada se totiž snaží spojit jméno výtvarníka, který si ve svém oboru vydobyl nezpochybnitelné renomé a jeho díla jsou už nyní vyhledávaným objektem sběratelů, atraktivní motivy, špičkový tisk a nadstandardní grafické provedení. Za to ručí jméno výtvarníka Mateje Gábriše, který je dnes v celosvětovém měřítku jedním z nejvyhledávanějších tvůrců tzv. fantaskních bankovek.

Všechny bankovky jsou vytištěny v tiskárně cenin na k tomu určeném bankovkovém papíře a skrývají celkem 18 ochranných prvků! Na vydávání bankovek spolupracuje veletrh Sběratel s Museem cenných papírů, které má s tvorbou sběratelských bankovek dlouholeté zkušenosti.

Každá série si zakládá na dlouhodobosti, což je základní požadavek každého sběratele, když tvoří novou sbírku. Vydavatel garantuje dvakrát ročně – během podzimního a jarního Sběratele – nový přírůstek do sbírky a celkem je vždy pro každou emisi počítáno s dvanácti bankovkami. Více než dvacetiletá úspěšná historie veletrhu Sběratel je pak nejlepším garantem toho, že slib dotáhnout celou sérii do konce, bude naplněn.

Emise vycházejí v nízkých nákladech a jejich rozdělení do tří různých skupin vytváří nejen zajímavé varianty pro další rozšíření sbírky, ale je rovněž zárukou exklusivity. Protože jak dobře ví každý sběratel, vzácné je to, čeho je málo.

Sběratelské bankovky veletrhu Sběratel tak přinášejí nejen radost, ale mohou být rovněž zajímavou drobnou alternativní investicí. Ostatně cena první bankovky z emise „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ stoupla po svém vydání více než 30x!