Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (7.9.) od 16 do 19 h a v pátek (8.9.) od 9 h

Paměťovka Gregor Johann Mendel 200 let

Vážený člene Klanu sběratelů,

dovolte nám, abychom Vám nabídli možnost zakoupit pamětní tisk v podobě bankovky, který vychází v rámci oslav 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela.

Tzv. „paměťovku“ vydává společnost České dukáty, se kterou Klan sběratelů dlouhodobě spolupracuje, ve spolupráci se Společně, o.p.s., koordinátorem oslav, Státní tiskárnou cenin, s.p. a Tiskárnou Impéria.

Paměťovka je vydána v celkové emisi 2 500 kusů. Cena za kus je 2 490 Kč. Emise je rozdělena do pěti sérií A,B,C,D,E po 500 ks.

Můžete si objednat jednu paměťovku nebo celou sérii 5 kusů se stejným číslem (číslo Vám bude přiděleno podle dostupnosti).

Autorem výtvarného návrhu, liniových kreseb a ocelorytiny portrétu Mendela je ak. mal. Rudolf Cigánik. Autorem digitálního zpracování je Stanislav Trokšiar.

Paměťovka J. G. Mendela je již čtvrtou vydanou paměťovkou Českých dukátů. První byla věnována Václavu Havlovi a vydána v listopadu 2021 k výročí 10 let od jeho úmrtí. Byl o ní takový zájem, že se vyprodala během několika dní. Druhá byla věnována oslavám 50. narozenin Jaromíra Jágra a byla vyprodána za méně než jeden den. Třetí paměťovkou je charitativní Sláva Ukrajině, ze které jde 100 % kupní ceny na sbírku Paměti národa.