Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (7.9.) od 16 do 19 h a v pátek (8.9.) od 9 h

Memorabilie vydané k Biennale 2020 „Poklady světové filatelie“

Biennale 2020 „Poklady světové filatelie“, jež se uskutečnilo na konci prosince v Národním muzeu v Praze bylo nejen oslavou filatelie, ale také jedinou velkou mezinárodní filatelistickou výstavou na světě v roce 2020.

Přestože výstavu, jež měla za cíl ukázat krásu filatelie nejen sběratelům a odborníkům, ale i široké laické veřejnosti, předčasně ukončilo vládní opatření, související s další vlnou pandemie kornovairu COVID-19, trvalo Biennale celých deset dní.

Na výstavě, kterou pořádal Prestige Philately Club Prague byly k vidění nejvzácnější československé poštovní známky jako „žilkovaná čtyřka” s přetiskem Pošta československá 1919 ze sbírek Poštovního muzea i světové rarity jako Červený Mauritius Post Office.

V rámci Biennale byly naplánovány také dva speciální dny – na 20. 12. 2020 „Den lodní pošty“, jež se ještě stihl uskutečnit a na 31. 12. 2020 „Den veletrhu sběratel“, který již neproběhl.

Členům Klanu sběratelů nyní nabízíme možnost získat na jednom místě výběr z memorabilií, jež byly k Biennale „Poklady světové filatelie“ vydány a to včetně pamětní 0 memo euro suvenýrové bankovky se speciálním přetiskem, která byla v prodeji pouze v budově Národního muzea.

Nemohli jste se Biennale osobně zúčastnit? Jak to v Národním muzeu vypadalo, se můžete podívat na videu, které z výstavy „Poklady světové filatelie“ vzniklo.


CO SI MŮŽETE OBJEDNAT?

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ NALEZNETE TAKÉ NA KONCI STRÁNKY


NOVINKA!

UPOMÍNKOVÝ LIST NA NEUSKUTEČNĚNÝ „DEN VELETRHU SBĚRATEL“ NA BIENNALE 2020 – „ČERVENÝ MAURICIUS“

Cena: 150 Kč

rozměr: A4

List připomíná zrušený „Den veletrhu Sběratel“ na výstavě „Poklady světové filatelie a nese vlastní poštovní známku České pošty „Červený Mauricius“. Originál z roku 1847 byl vystaven na Biennale 2020.


UPOMÍNKOVÝ LIST NA NEUSKUTEČNĚNÝ „DEN VELETRHU SBĚRATEL“ NA BIENNALE 2020 – „ŽILKOVANÁ ČTYŘKA PČS 1919″

Cena: 150 Kč

rozměr: A4

List připomíná zrušený „Den veletrhu Sběratel“ na výstavě „Poklady světové filatelie a nese vlastní poštovní známku České pošty „Žilkovaná čtyřka PČS 1919 s přetiskem Pošta československá 1919 na žilkovaném papíru“. Originál ze sbírek Poštovního muzea byl vystaven na Biennale 2020.


KATALOG BIENNALE 2020 „POKLADY SVĚTOVÉ FILATELIE“ S „ČERNOTISKEM“ ČESKÉ POŠTY

Cena: 790 Kč

rozměr: A4

Katalog Biennale 2020 je co do obsahu, jeho zpracování a designu unikátní publikací. Prezentuje samostatné rarity ze sbírek členů tří významných klubů – Prestige Philately Club Prague, Vindobona a Club de Monte Carlo a také dva hostující exponáty – Červený mauricius Post Office a slavnou Lady McLeod, vše s textovou a obrazovou dokumentací ve vztahu k vzniku těchto rarit, vlastnickým liniím atd.  

Katalog provází i poštovně historickým projektem „500 let poštovnictví v českých zemích“ a také tematickými exponáty zaměřenými na významná vydání rakouské, britské aj. provenience.

Prestige Philately Club Prague (PPCP) se bude ucházet o ocenění této své publikace na Světové výstavě v Tokiu.

Součástí katalogu je číslovaný pamětní list – „černotisk“ vydaný Českou poštouvydaný v nákladu 2 100 ks. Ten už nyní, krátce po výstavě ocenil katalog POFIS na 600,- Kč.

KATALOG BIENNALE
KATALOG BIENNALE

ČERNOTISK


0 EURO SUVENÝROVÁ PAMĚTNÍ BANKOVKA „POKLADY SVĚTOVÉ FILATELIE“ – VARIANTA S RAZÍTKEM / BEZ RAZÍTKA

Cena bankovky s razítkem: 100 Kč

Cena bankovky bez razítka: 100 Kč

Pamětní „0 euro suvenýr” s motivem výstavy „Poklady světové filatelie“, na kterém jsou vedle místa jeho konání, také vyobrazeny dvě nejvzácnější známky, jež Biennale hostilo, byl k dispozici ve dvou verzích. Na podzimním veletrhu Sběratel, kde měla pamětní bankovka premiéru bylo možné koupit „čistou“ podobu, v době konání výstavy pak přímo v muzeu variantu s razítkem na zadní straně. Té bylo vytvořeno jen několik set kusů. V nabídce je také bankovka bez razítka.

O EURO BANKOVKA – PŘEDNÍ STRANA
O EURO BANKOVKA – ZADNÍ STRANA S RAZÍTKEM


CELISTVOSTI VYDANÉ KE „DNI LODNÍ POŠTY“ 20. 12. 2020


„Den lodní pošty“ organizovala společnost Philately Bohemia, která se soustředí na tvorbu a sbírání dokladů lodních pošt. Zaměřuje se především na vltavskou lodní poštu a sama aktivně emituje celou škálu filatelistických celistvostí. Součástí „Dne“ byla výstava exponátů lodní pošty na lodi M/S FLORENTINA a příležitostná poštovní přepážka, kde bylo možné získat příležitostné tematické razítko České pošty.


PAMĚTNÍ LIST BIENNALE PPCP 2020 – DEN LODNÍ POŠTY 2020

Cena: 800 Kč

rozměr: A5

První pamětní list společnosti Philately Bohemia. List má formát A5, byl emitován v nákladu 200 ks a nese dvě poštovní známky – vlastní známku s vyobrazením lodě M/S Florentina a doplatní známku na známce pro Biennale „50 na 50“ společnosti Prestige Philately Club Prague (PPCP). Na spodní části je embosované logo společnosti Philately Bohemia (suchotisk). Luxusní provedení na grafickém papíru šamoa s 300kovou gramáží tiskla Tiskárna Hradištko a na zakázku jej připravila a orazítkovala Postfila Praha.

PAMĚTNÍ LIST BIENNALE PPCP 2020 – DEN LODNÍ POŠTY 2020


PAMĚTNÍ LIST M/S FLORENTINA – DEN LODNÍ POŠTY 2020

Cena: 500 Kč

rozměr: A5

Druhý pamětní list společnosti Philately Bohemia. Hlavním motivem je loď M/S Florentina, která má akční radius svých plaveb od Děčína po Prahu. Příležitostná známka (20 Kč) Porta Bohemica ukazuje její vodní plavební dráhu.

PAMĚTNÍ LIST M/S FLORENTINA – DEN LODNÍ POŠTY 2020


CARTES MAXIMUM M/S FLORENTINA

Cena: 98 Kč

Analogická dopisnice (Cartes Maximum) motorové lodě Florentina. Podařilo se ji vydat v trojdokonalosti námětu, tedy vlastní známka s lodí, pohlednice s lodí a razítko s lodí.

CARTES MAXIMUM M/S FLORENTINA


ZNÁMKOVÝ SEŠITEK „155 LET PRAŽSKÉ LODNÍ DOPRAVY“ 10 VLASTNÍCH ZNÁMEK

Cena: 750 Kč

Známkový sešitek vlastních známek vydaný společností Philately Bohemia ke 155 letům pražské lodní dopravy. Obsahuje 10 vlastních známek s nominální písmenovou hodnotou B.


DEN LODNÍ POŠTY 2020 – DOPIS S PŘÍLEŽITOSTNOU R NÁLEPKOU DLP 2020

Cena: 98 Kč

Celistvost – dopis „Den lodní pošty“ se dvěma vlastními známkami, příležitostným razítkem a příležitostnou R nálepkou DLP 2020 adresovaná na společnost Philately Bohemia.

DEN LODNÍ POŠTY 2020 – DOPIS


DEN LODNÍ POŠTY 2020 – POHLEDNICE S PŘÍLEŽITOSTNOU R NÁLEPKOU DLP 2020

Cena: 98 Kč

Celistvost – pohlednice „Den lodní pošty“ se dvěma vlastními známkami, příležitostným razítkem a příležitostnou R nálepkou DLP 2020 adresovaná na společnost Philately Bohemia.

DEN LODNÍ POŠTY 2020 – POHLEDNICE


STÁLE MŮŽETE OBJEDNAT

ČÍSLOVANÝ PAMĚTNÍ LIST S NALEPENOU POŠTOVNÍ ZNÁMKOU „RUMĚLKOVÝ MERKUR“

Cena: 350 Kč

rozměr: A4

Číslovaný pamětní list s nalepenou poštovní známkou „„rumělkový Merkur“ oraženou poštovním razítkem s datumem 31. 12. 2020 a podpisy ředitele veletrhu Sběratel Jindřich Jiráska a předsedy pořadatelské organizace Prestige Philately Clubu Prague (PPCP) Tomáše Mádla byl emitován v nákladu 123 kusů.


ČÍSLOVANÝ PAMĚTNÍ LIST S NALEPENOU POŠTOVNÍ ZNÁMKOU “„OSVOBOZENÁ REPUBLIKA S CHYBOTISKEM PŘETISKU “50 NA 50“”

Druhý číslovaný pamětní list s nalepenou poštovní známkou „osvobozená republika s chybotiskem přetisku “50 na 50“” s poštovním razítkem a podpisy má rovněž náklad 123 kusů a je určen pouze pro členy Klanu Sběratelů.

Cena: 350 Kč

rozměr: A4


K OBĚMA PAMĚTNÍM LISTŮM SI MŮŽETE OBJEDNAT TAKÉ ČÍSLOVANÝ “CERTIFIKÁT AUTENTICITY” S PODPISEM ŘEDITELE VELETRHU SBĚRATEL JINDŘICHA JIRÁSKA

Cena: 100 Kč

formát: A5


CARTES MAXIMUM S POŠTOVNÍ ZNÁMKOU „RUMĚLKOVÝ MERKUR“

Cena: 100 Kč

CARTES MAXIMUM S POŠTOVNÍ ZNÁMKOU „RUMĚLKOVÝ MERKUR“


CARTES MAXIMUM S POŠTOVNÍ ZNÁMKOU “„OSVOBOZENÁ REPUBLIKA S CHYBOTISKEM PŘETISKU “50 NA 50“”

Cena: 100 Kč

CARTES MAXIMUM S POŠTOVNÍ ZNÁMKOU “„OSVOBOZENÁ REPUBLIKA S CHYBOTISKEM PŘETISKU “50 NA 50“”