Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (7.9.) od 16 do 19 h a v pátek (8.9.) od 9 h

Doprovodný program 2016

Čtvrtek 8. 9.

12:00 hod.Setkejte se s Emilem Bočkem, jedním z našich posledních nebeských jezdců!

Česká mincovna uvede na veletrhu Sběratel krátký film, který dokumentuje splnění snu veterána druhé světové války brigádního generála Emila Bočka. Tímto snem, který se uskutečnil letos v červenci, bylo proletět se po neuvěřitelných 71 letech v legendárním stíhacím letounu Spitfire. Po skončení dokumentu bude následovat beseda s Emilem Bočkem o jeho silném životním příběhu. Vedle něj se jí zúčastní také obchodní ředitel České mincovny Aleš Brix, který pohovoří o chystaných sadách pamětních mincí s motivy nejslavnějších válečných letounů.

Podium před stánkem České pošty

14:00 hod. – Jedinečná šance! Získejte podpis autorů druhé nejkrásnější známky světa!

Česká pošta představí na veletrhu Sběratel nový známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady I.“. Akce bude spojena s autogramiádou jeho tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba. A právě jejich známkový aršík věnovaný evropským sovám, který měl premiéru na loňském Sběrateli, se umístil na druhém místě v soutěži Grand Prix WIPA za rok 2015 ve Vídni a stal se tak druhou nejkrásnější známkou světa! Obě poštovní známky bude možné koupit na stánku České pošty.

Arsik_ZOO1_Sberatel

Pódium před stánkem České pošty

14:00 – 16:00 hod. – Představení nového medailového programu „Dukátové ražby na paměť českých králů a královen“ spojené s autogramiádou akademického sochaře Zbyňka Fojtů, který je autorem plánované sbírky medailí.

Slavnostní premiérou na veletrhu Sběratel se široké veřejnosti poprvé představí plánovaný cyklus čtyřiceti dukátových medailí všech českých králů a významných královen, který chystá společnost České dukáty. Jedná se o číslovanou, přísně nízko emisní sérii plánovanou na následujících dvacet let. V roce 2016 vychází Karel IV, Vladislav II. Jagellonský a František Josef I. Součástí každé medaile je číslovaný certifikát o pravosti opatřený podpisem autora. Součástí první ražby je také tištěná publikace pojednávající o celém projektu. Více informací najdete na www.ceskedukaty.cz.

REDV8367 REDV8447

Stánek České numismatické společnosti. č. 208

 

15: 00 hod.Evropská numizmatická asociace (ENA) zve na vernisáž výstavy “České mincovní dopisy“, která bude k vidění po dobu konání veletrhu v expozici č. 302. Výstavu českých mincovních dopisů ze specializované sbírky člena ENA doplňují encyklopedické karty ENA k pamětním mincím ČNB a sběratelské pohledy s oceněnými návrhy pamětních mincí z veřejných soutěží ČNB. Základní katalog výstavy bude k dispozici zdarma.

Expozice Evropské numizmatické asociace č. 302

15:30 hod. – Společnost TrustWorthy Investment představí nový časopis pro začínající investory. Časopis TRUST bude přinášet novinky a tipy na zajímavé alternativní investice do drahých kovů, diamantů a numismatiky.

16:00 hod. – Křest společného známkového vydání České pošty a Pošty Lichtenštejnska s motivem obrazu nizozemského malíře Gerrita Dou „Mladá dáma na balkoně“.“

geritt lou Obě známky se tiskly v Praze v Poštovní tiskárně cenin technikou pětibarevného ocelotisku, což je ve světě známkové tvorby opravdový unikát.

Pódium před stánkem České pošty

 

 

 

 

 

16:30 hod. – Veletrh Sběratel popřeje k sedmdesátým narozeninám herci Sylvesteru Stallonemu!

rambo dopisnice

A to vydáním oficiální dopisnice České pošty s motivem plakátu k filmu Rambo I, který vytvořil český výtvarník Jiří Weber (o jeho přímé účasti se stále jedná). Dopisnice bude v prodeji na stánku České pošty. K dispozici bude také příležitostné razítko s motivem boxera Rockyho.

 

 

 

Příležitostné razítko na dnešní den: Sylvester Stallone – 70 let

razítko rocky 2

 

Pátek 9. 9.

10:30 hod.Olympijský vítěz Lukáš Krpálek představí svou pamětní minci! Judista Lukáš Krpálek, který letos z Ria jako jediný přivezl zlatou medaili, dorazí na stánek České mincovny č. 320, aby představil výtvarný návrh své pamětní mince z dílny ak. soch. Jiřího Dostála, a nebude chybět ani autogramiáda! Zlaté a stříbrné pamětní mince úspěšných sportovců jsou tradičními emisemi České mincovny – představili se na nich například zlatí olympionici ze Soči 2014 a Londýna 2012 či československé fotbalové legendy. Hold našim sportovním mistrům vzdala jablonecká Mincovna také celou řadou pamětních medailí.

Expozice České mincovny č. 320

 

14:00 hod. -Slavnostní křest námětově příbuzné emise poštovních známek České pošty a poštovní správy OSN (UNPA) z řady „Světové dědictví“.

OSN FDC všechny známky OSN Praha CJOSN Valtice CJ

Jedná se o celkem osm známek ve čtyřech měnách, které budou vydány v době konání letošního veletrhu Sběratel. Námětem známek pobočky UNPA New York jsou pražské mosty a Olomouc, námětem známek UNPA Ženeva jsou zámecké zahrady v Kroměříži a zadní trakt zámku Valtice, námětem známek UNPA Vídeň jsou Kutná Hora a Český Krumlov. Známky vycházejí 8. září 2016 a budou k dispozici na veletrhu Sběratel na stánku pošty OSN (UNPA Vídeň). České známky mají námět Lednicko-valtického areálu s pohledem na zámek v Lednici a pohled z Novotného lávky na Pražský hrad a bude je možné zakoupit na stánku České pošty. (Více o známkách zde – http://expo-net.blogspot.cz/)

 

Pošlete poštou svoji oblíbenou písničku z jukeboxu!

dopisnice jukebox

U příležitosti letošní přehlídky zajímavostí spojených se sběratelstvím gramofonových desek Vinyl & Stereo Expo, která se koná v rámci výstavy Praga Piccola, máte šanci získat unikátní dopisnici. Motivem korespondenčního lístku je historický jukebox a do předtištěného řádku můžete napsat jméno písničky, kterou z něj adresátovi symbolicky posíláte. Dopisnice bude v prodeji na stánku České pošty.

 

Příležitostné razítko na dnešní den: Vinyl & Stereo Expo

razítko Vinyl

 

Sobota 10.9.

10:00 – 16:00 hod. – Vinyl & stereo Expo – prodejní výstava gramofonových desek a hi – fi techniky.

Foyer výstaviště, vstup volný

11:00 hod – Slavnostní předání šeku s výtěžkem charitativní dražby vlastních známek firmy Geco zástupcům spolku Život 90, který se stará o důstojné podmínky života seniorů.

Stánek firmy Aukro, č. 303

13:00 hod. – Celostátní setkání fandů postcrossingu.

Setkání proběhne v konferenčním sále ve Vstupní hale I (Foyer). Vstup do Vstupní haly I je zdarma. Pozor! Pokud chcete také získat příležitostné razítko Postcrosing na stánku České pošty, je nutné si zakoupit vstupenku na celý veletrh, nebo se zaregistrovat na našich stránkách zde a vstupenku získat zdarma.

Setkání lze spojit s návštěvou veletrhu Sběratel a s Dnem Letiště Letňany, který se koná na přilehlé letištní ploše.

Akci provází vydání speciální pohlednice z dílny zakladatelů postcrossingu Any a Paula, kterou bude možné získat pouze na veletrhu Sběratel. K dispozici bude také zvláštní příležitostné razítko. Na stánku České pošty bude samozřejmě možné zakoupit i vloni vydanou českou poštovní známku Postcrossing a na informačním stánku veletrhu (Foyer) pohlednice k letošnímu, loňskému a předloňskému srazu.

razítko postcrossing Postcrossing1_b

Pohlednice

10:00 – 12:00 hod. – Představení nového medailového programu „Dukátové ražby na paměť českých králů a královen“ spojené s autogramiádou akademického sochaře Zbyňka Fojtů, který je autorem plánované sbírky medailí.

Stánek České numismatické společnosti. č. 208

 

13:00 – 15:00 – Setkání klubu sběratelů známkových zemí Geophila.

Pokud Vás zajímá téma zemí na poštovních známkách, jeho členové vás rádi přijmou mezi sebe.

Salonek ve foyer výstaviště

 

Den letiště Letňany

Letecké unikáty a bohatý doprovodný program na letišti, které těsně sousedí s výstavištěm. Pro návštěvníky veletrhu Sběratel vstup zdarma. Více na www.letiste-letnany.cz)

Příležitostné razítko na dnešní den: 19. ročník veletrhu Sběratel

razítko Sběratel

Speciální příležitostné razítko: Den OSN (na stánku pošty Spojených národů) – získat jej můžete na stánku pošty OSN (UNPA).

razítko OSN


PRAGA PICCOLA
VÝSTAVA SBĚRATELSKÝCH UNIKÁTŮ

piccola_logo[1]

(Provází veletrh po celou dobu jeho konání.)

 

Vinyl & Stereo Expo – přehlídka zajímavostí spojených se sběratelstvím gramofonových desek: Mistrovská díla na obalech alb podle výběru Musea a archivu populární hudby, zajímavosti a rarity z kuchyně největšího světového producenta gramodesek, české firmy GZ Media z Loděnice a mnoho dalšího. A pozor jen v sobotu 10. 9. také prodejci vinylových desek a hi – fi techniky! Vše ve vstupní hale výstaviště.

Top přehlídka sběratelských memorabilií poprvé na veletrhu Sběratel! Millionaire Gallery Prague je prodejní galerie , která nabízí několik desítek unikátních exponátů, uměleckých děl a předmětů slavných osobností a celebrit tzv. memorabilie. V galerii, kterou na veletrhu najdete v expozici č. 302a, můžete vidět sběratelské kousky z historie i současnosti ze světa showbyznysu, ikony Hollywoodu, legendy sportu, ale i politiky zasazené do unikátních uměleckých koláží. Kompletní nabídku galerie najdete v jejích prostorách v centru Prahy v Pánské pasáži, na Příkopě 23.

Výstava cenných papírů ze sta zemí světa. Na stánku společnosti International Bond & Share Society (č. 203). si budou moci návštěvníci prohlédnout výstavu akcií a dalších cenných papírů z více než sta zemí.

Chcete vidět akcie psích dostihů, olympiád, které se nikdy neuskutečnily nebo Manchesteru United? Navštivte expozici Muzea cenných papírů č. 215 a prohlédněte si akcie fotbalových legend jako je Manchester United, FC Barcelona, Rapid Wien nebo SK Slavia Praha. Chybět ale nebudou ani jiné sporty jako Formule 1, golf, tenis, baseball, koňské nebo i psí dostihy.

Zajímá vás sport na poštovních známkách? Přihlaste se do klubu Olympsport. Nejen olympijskou filatelií, ale veškerým sportem na poštovních známkách, se zabývají členové klubu Olympsport. Ten letos slaví padesát let o založení a u této příležitosti ukáže to nejzajímavější ze sbírek svých členů. Klub bude také přímo na výstavišti přijímat nové členy! Více o jeho činnosti a historii na www.olymp-sport.cz. Expozici klubu najdete v hale pod číslem 424.

106 mincovních dopisů na veletrhu Sběratel – Evropská numismatická asociace představí na veletrhu generální sbírku mincovních dopisů jednoho z jejích členů. Výstava v expozici č. 302 přináší v chronologickém pořadí všechny pamětní stříbrné mince ČNB od roku 1993. K nim byly vybrány odpovídající FDC České pošty s příbuznými náměty odpovídající námětu pamětní mince.

Co se dá všechno sbírat? Třeba platidla, tedy bankovky a mince, na historických pohlednicích. Je to těžko uvěřitelné, ale existují jich stovky! Ty nejkrásnější si můžete prohlédnout na výstavce umístěné ve foyer vedle Informací.

 

 

AKCE A SOUTĚŽE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Vydražte balíček raritních privátních známek Geco v charitativní aukci na Aukro.cz!

Pět balíčků, které se budou dražit od čtvrtka 1. září do pátku 9. září, obsahuje arch 25 vlastních známek, sérii čtyř sešitků různých šarží po osmi vlastních známkách a číslovanou obálku z limitované edice s orazítkovanými známkami Geco. (razítko 1. dne). Vlastní známky jsou mezi filatelisty velmi ceněné, protože je vydává oficiálně Česká pošta, celý náklad jde však objednateli, který jejich výrobu zaplatil. Výtěžek aukce půjde ve prospěch spolku Život 90, který umožňuje seniorům žít plnohodnotný život tam, kde to mají rádi – doma. Výtěžek aukce bude předán zástupcům spolku Život 90 poslední den veletrhu Sběratel, dražené věci si bude možné prohlédnout po celou dobu veletrhu na stánku Aukra. Neváhejte, získejte sběratelský unikát a podpořte dobrou věc!

Odkaz na aukci běží zde:

http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=44158545

geco

Získejte bezpečnostní schránku na rok zdarma!

V rámci výstavy Bezpečná sbírka se bude na letošním veletrhu Sběratel prezentovat společnost 24SAFE (stánek č. 312). Jedná se o inovativní úložiště bezpečnostních schránek, které je přístupné nonstop, 365 dní v roce 24 hodin denně. Díky diskrétním výdejním místům nabízí služba 24SAFE absolutní soukromí V nabídce je pět velikostí bezpečnostních schránek, přičemž cena začíná již od 13 korun/den. Na stánku firmy máte během veletrhu šanci vyhrát bezplatný pronájem bezpečnostní schránky na celý rok. Stačí vyplnit dotazník a mít trochu štěstí…

IMG_0306

Vaše karta už doplatila? Věnujte ji muzeu a přispějte tak vytvoření prvního katalogu platebních karet u nás!

Katalog dává dohromady Muzeum cenných papírů, na jehož stánek na veletrhu Sběratel můžete svoji neplatnou platební kartu také přinést. Přehled se věnuje platebním kartám z území Československa a týká se jak klasických bankovních karet, tak i těch, které umožňují jinou formu placení nebo výběru hotovosti. Sbírka obsahuje aktuálně přes 1 300 exponátů a stále se rozšiřuje o nové přírůstky. První skeny karet si můžete prohlédnout již nyní přímo na webu muzea – http://das-mcp.cz/muzeum/cz/prohledavani/zf/l/44

kreditka

 

Rezervujte si zdarma ročenku České mincovny

U příležitosti veletrhu Sběratel vychází již druhá Ročenka České mincovny. Tentokrát se věnuje období od září 2015 do srpna 2016. Najdete v ní výběr těch nejzajímavějších ražeb, událostí a osobností spojených s jabloneckou Mincovnou. Například na rozhovory s Asamatem Baltaevem či Jiřím a Vojtěchem Dostálovými, na představení unikátních sklářsko-medailérských počinů i na oslavu 700. výročí narození Karla IV. Nebude chybět ani kompletní přehled ražeb České mincovny za rok 2015, který nikde jinde nenajdete. Pokud máte o ročenku zájem rezervujte si ji na e-shopu www.ceskamincovna.cz a následně vyzvedněte na stánku České mincovny číslo 320.

sberatel_rocenka_1sberatel_rocenka_2

 

 

Historická akcie pro prvních 300 návštěvníků

Historickou akcii získá prvních 300 návštěvníků expozice International Bond & Share Society. Společnost sdružuje sběratele cenných papírů, tedy akcií, bondů a různých certifikátů. Oficiálně se tento sběratelský obor jmenuje skripofilie a mezi širokou sběratelskou veřejností se těším čím dál větší oblibě. International Bond & Share Society, jež má sídlo v Německu se na Sběrateli bude prezentovat vůbec poprvé a návštěvníci si budou moci na jejím stánku mimo jiné prohlédnout výstavu akcií a další cenných papírů z více než sta zemí. Více na >> www.scripophily.org

samson2

 

Získejte Crystal Coin za výhodnou cenu. Pouze na veletrhu Sběratel!

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem z dárkové řady Crystal Coin jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa. Pouze na Sběrateli je můžete získat za mimořádnou veletržní cenu. Jak na to? Na webu www.ceskamincovna.cz se přihlaste k odběru newsletteru a na stánku České mincovny s číslem 320 se pak prokažte svou e-mailovou adresou. Při nákupu každé mince Crystal Coin tak ušetříte rovných 1500 Kč!

sberatel_crystal

 

Zajímá vás sport na poštovních známkách? Přihlaste se do klubu Olympsport. Nejen olympijskou filatelií, ale veškerým sportem na poštovních známkách, se zabývají členové klubu Olympsport. Ten letos slaví padesát let o založení a u této příležitosti ukáže to nejzajímavější ze sbírek svých členů. Klub bude také přímo na výstavišti přijímat nové členy! Více o jeho činnosti a historii na www.olymp-sport.cz.

olympsort obr

Soutěž o stříbrnou minci

Denně se na stánku TrustWorthy Investment č. 310 bude konat anketní soutěž, která vyvrcholí vždy v 15:00 hod. losováním o stříbrnou minci.

 

 

Konference
TRADING EXPO & ALTERNATIVNÍ INVESTICE

01-01Konference Trading Expo & Alternativní investice je nejpřístupnější domácí akcí, na které mohou drobní investoři získat ucelený přehled o alternativních investicích na českém trhu. Konference se koná ve stejných prostorách a ve stejném termínu jako mezinárodní veletrhy Sběratel a Investor. Návštěvníci registrovaní přes webové stránky www.tradingexpo.cz mají na Trading Expo & Alternativní investice i oba souběžně konané veletrhy vstup zdarma.

DĚKUJEME! Kapacita sálu konference Trading Expo & Alterativní investice, která ve čtvrtek a pátek provází veletrhy Sběratel a Investor, je bohužel již zcela naplněna! Už se tedy prosím neregistrujte, pokud si ale chcete zajistit místo v sále na příští rok, napište nám Váš e-mail na [email protected].

Program konference

1. den – čtvrtek 8. 9. 2016


Spekulativní investiční tipy (nejen) do Silvestra


Čtrnáct expertů na on-line obchodování bude mít k dispozici 15 minut, aby představili svůj spekulativní tip pro nejbližší období a důvody proč a jak na to či ono vsadit.

13:15 – 13:30 Jaroslav Brychta, hlavní analytik ,XTB

13:30 – 13:45 Miroslav Plojhar, investiční stratég , Česká spořitelna

13:45 – 14:00 Tomáš Rozehnal, trader Fxstreet.cz

14:00 – 14:15 Michal Přikryl, makléř ,Cyrrus

přestávka

14:30 – 14:45 Michala Moravcová, analytička, BOSSA

14:45 – 15:00 František Bost, hlavní ekonom, Chytrý Honza

15:00 – 15:15 Martin Bartoš,makléř, LYNX

15:15 – 15:30 Přemysl Placek, investiční specialista, Raiffeisen Centrobank

přestávka

15:45 – 16:00 Peter Voštinár, trader, PEVONI – Investments & Trading

16:00 – 16:15 Filip Kejla, nezávislý investiční poradce

16:15 – 16:30 Tomáš Matuška, makléř, BHS

16:30 – 16:45 David Brzek, makléř, Fio banka

16:45 – 17:00 – Jan Dvořák, šéfredaktor proinvestory.cz

————————————————————————

17:00 – 17:30 – Jak efektivně spekulovat na růst a pokles měnových kurzů

Petr Široký– investiční specialista, XTB (samostatná přednáška )

 

2. den – pátek 9. 9. 2016


Alternativní investice – jak začít, do čeho dát peníze a čeho se zbavit


Odborníci na různé druhy alternativních investic jako jsou drahé kovy, diamanty, veteráni, víno, mince nebo reality se Vás budou snažit přesvědčit, proč právě ta jejich je v dnešní době tou správnou a výhodnou.

13:00 – 13:45
Kulatý stůl na téma: KTERÁ INVESTICE JE DNES NEJVÝHODNĚJŠÍ?

Kdo se diskuse zúčastní:

14:00 – 18:00
PŘEDNÁŠKY
Každý řečník má maximálně 20 min na zodpovězení dotazů

14:00 – 14:30
Investice do veteránů
František Vahala, Classicblog.cz

14:30 – 15:00
Investice do zemědělské půdy
Petr Novotný, Investiční web

15:00 – 15:30
Jak správně investovat do nemovitostí a ušetřit až desítky procent z ceny
Pavla Temrová, Realitní kuchařka

15:30 – 16:00
Proč a jak investovat a spořit do zlata a stříbra?
Martin Kopáček, SILVERUM s.r.o.

16:00 – 16:30
Zorientujte se na trhu pamětních mincí.
Karel Havránek, Česká mincovna a.s.

16:30 – 17:00
Kolik peněz uložit do drahých kovů a diamantů?
Michal Spurný, TrustWorthy s.r.o.

Další články Sběratel 2016