Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA

Otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (5.9.) od 16 do 19 h a v pátek (6.9.) od 9 h

Získejte pamětní list se známkou „Jožin z bažin žere Pražáka“ a podpisem Ivana Mládka!

Pamětní list s originálním podpisem Ivana Mládka, který připomíná křest poštovní známky „Jožin z bažin žere Pražáka“ na veletrhu Sběratel, mohou přednostně získat členové Klanu sběratelů. Ivan Mládek jich podepsal pouze 123 kusů.

„Jedu takhle tábořit, Škodou 100 na Oravu, spěchám proto riskuji, přejíždím přes Moravu…“ Zlověstný začátek legendární skladby o Jožinovi z bažin, který „kouše saje rdousí“, „žere hlavně Pražáky“ a platí na něj „jen a pouze práškovací letadlo“, zná asi každý obyvatel bývalého Československa starší 40 let. Ti mladší si pak mohou klidně myslet, že se jedná o tradiční lidovou píseň a nikdo by se na ně nemohl zlobit.

Proto nebylo překvapením, že když se hledal motiv pro poštovní známku, jež by připomněla 50 let od vzniku Banjo Bandu, který je se jménem Ivana Mládka neodmyslitelně spojen, padla volba právě na „Jožina“. Respektive na obraz „Jožin z bažin žere Pražáka“, který Ivan Mládek namaloval a dnes se nachází v soukromé sbírce.

Ivan Mládek je totiž nejen geniální textař, neúnavný hudební skladatel, scénárista, vynálezce nového hudebního nástroje (!), autor deskových her, ale také malíř. A i když se originálnímu stylu tzv. „obrácené perspektivy“, jež ho proslavila i v zahraničí, už nevěnuje, najdete dnes ho nejčastěji právě v malířské atelieru.

Známkový sešitek „50 let Banjo Bandu Ivana Mládka“ s osmi známkami „Jožin z bažin žere Pražáka“ měl premiéru na letošním podzimním veletrhu Sběratel. Druhá vlna koronavirové pandemie, jež tehdy nabírala na síle, znemožnila Ivanu Mládkovi osobně se křtu zúčastnit, což mu jako člověku, který má k sběratelství blízko, bylo líto.

Proto vyšel sběratelům vstříc a podepsal 123 kusů pamětních listů, jež premiéru známky „Jožin z bažin žere Pražáka“ na veletrhu Sběratel připomínají. Pamětní list velikosti A4 nese originál poštovní známky a kašet (razítko), které celou událost připomíná. Současně je možné objednat celý známkový sešitek s kašetem, cartes maximum nebo samostatnou pohlednici. To vše s pamětní obálkou a certifikátem autenticity.

Členové Klanu sběratelů si mohou pamětní list objednat jako první a přednostně rovněž dostanou nízká čísla. Vzhledem k omezenému počtu kusů předpokládáme, že náklad bude rychle vyprodán. 

„Dceru a půl JZD“ vám dnes už asi nikdo nenabídne, pamětní list s Jožinem z bažin s podpisem jeho autora, ale doma mít můžete!

CO SI MŮŽETE OBJEDNAT


Pamětní list podepsaný Ivanem Mládkem s poštovní známkou České pošty „Jožin z bažin žere Pražáka“ a pamětním kašetem. K dispozic je 123 kusů pamětních listů.

Cena: 550 Kč


Certifikát autenticity “Pamětní list – „Jožin z bažin žere Pražáka“ s originálním podpisem Ivana Mládka“ podepsaný ředitelem veletrhu Sběratel Jindřichem Jiráskem.

Cena: 100 Kč


Čistá pohlednice s motivem obrazu Ivana Mládka „Jožin z bažin žere Pražáka“ vydaná u příležitosti premiéry stejnojmenné známky na podzimním veletrhu Sběratel.

Cena: 30 Kč


Pohlednice s motivem obrazu Ivana Mládka „Jožin z bažin žere Pražáka“ vydaná u příležitosti premiéry stejnojmenné známky na podzimním veletrhu Sběratel s nalepenou poštovní známkou se stejným motivem a příležitostným kašetem (razítkem).

Cena: 55 Kč


Cartes maximum  – Pohlednice s motivem obrazu Ivana Mládka „Jožin z bažin žere Pražáka“, poštovní známkou České pošty a denním razítkem pošty Praha odkud hlavní hrdina písně Jožin z bažin vyrážel tábořit směrem na Oravu.

Cena: 100 Kč


Známkový sešitek „50 let Banjo Bandu Ivan Mládka“ s osmi poštovními známkami České pošty „Jožin z bažin žere Pražáka“ a příležitostným kašetem (razítkem). Ten připomíná premiéru poštovní známky na podzimním veletrhu Sběratel.

Cena: 200 Kč


Pamětní obálka velikosti A6 k premiéře poštovní známky „Jožin z bažin žere Pražáka“ na podzimním veletrhu Sběratel.

Cena: 50 Kč