Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (7.9.) od 16 do 19 h a v pátek (8.9.) od 9 h

50 let “Tatort – Místo činu”

JIŽ NELZE OBJEDNAT. NABÍDKA BYLA UKONČENA.

Výroční list s komisařem Schimanskim a německou příležitostnou známkou připomíná 50. narozeniny seriálu Místo činu

Německá pošta nadělila nejdéle běžícímu seriálu v německy mluvících zemích (v originále Tatort) k výročí poštovní známku a dopisnice věnované vybraným vyšetřovatelům, kteří se v seriálu objevili. Ten nejslavnější – Horst Schimanski mezi nimi však překvapivě chybí! Proto Klan sběratelů připravil pro fandy legendárního komisaře speciální výroční list s jeho podobiznou, originálem německé známky a sběratelským kašetem.

Pro členy Klanu bude k dispozici také 200 kusů dopisnice, vydané v roce 2018 Českou poštou a veletrhem Sběratel k nedožitým 80. narozeninám jeho představitele, herce Götze Georga a pohlednice s německou známkou a kašetem. Současně bude možné objednat další rarity, jež Německá pošta k výročí vydala.

Autorem akčního portrétu je výtvarník Petr Ptáček, tvůrce českých poštovních známek. Vedle pozadí, které odkazuje na syrové panorama průmyslového Duisburgu, kde Schimanski operoval, se na kresbě objevuje další nezbytná proprieta spojená se slavným komisařem – Citroën CX. Dopisnice a pohlednice jsou stejně jako výroční list opatřeny německou poštovní známkou „Tatort“ a sběratelským kašetem. Německá poštovní známka má nominále 0,80 Eur a její motiv vychází z úvodní znělky seriálu, která je celých 50 let stejná. Autorem grafické úpravy je grafik Thomas Steinacker z Bonnu.

Seriál Místo činu pochází z produkce německé televize ARD a pravidelně se vysílá vždy v neděli. Každý díl se odehrává v jiném městě a dnes se neomezuje jen na hranice Německa, ale komisaři (a komisařky) vyšetřují pod hlavičkou značky Tatort zločiny také Rakousku nebo Švýcarsku.  Do letošního roku se v seriálu objevilo na sedmdesát vyšetřovatelů.

„Schimi“ a jeho nabručený parťák Thanner ztvárněný herce Eberhardem Feikem (1943 – 1994) patří mezi nejoblíbenější.  V rozmezí let 1981–1991 se objevili v celkem 29 epizodách. V letech 1991 až 1997 pak Götz Georg (1938–2016) navázal na svou nejslavnější postavu v samostatném seriálu Schimanski. Většinu dílu se Schimanskim odvysílala už v 80. letech československá televize a není bez zajímavosti, že v roce 1988 se v díle nazvaném „Samovazba“ objevil v jedné z rolí také slovenský herec Juraj Kukura.

EXKLUZIVNÍ NABÍDKA PRO ČLENY KLANU SBĚRATELŮ


I. Výroční list „Místo činu – 50“ s originálem německé poštovní známky „Tatort“ a příležitostným kašetem.

Cena: 200,- Kč


II. Dopisnice vydaná Českou poštou a veletrhem Sběratel v roce 2018 k nedožitým 80. narozeninám představitele komisaře Schimanského, herce Götze Georgeho. Dopisnice je doplněna o výroční německou známku „Tatort“ a příležitostný kašet.

Cena: 150,- Kč


III. Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského s nalepeným originálem německé poštovní známky vydané k 50. výročí seriálu „Místo činu“ a příležitostným kašetem.

Cena: 100,-


IV. Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského s příležitostným kašetem na zadní straně.

Cena: 30,- Kč


V. Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského. Bez známky a kašetu.

Cena: 15,- Kč


VI. Samostatná německá poštovní známka „Tatort“.

Cena: 50,- Kč


VII. Aršík deseti poštovních známek „Tatort“.

Cena: 500,- Kč


VIII. Čtyřblok poštovních známek „Tatort“ ve sběratelských deskách s doprovodným textem v němčině a příležitostným poštovním razítkem k prvnímu dni vydání – 2. listopadu 2020, Berlín. Čtyři strany, formát A5.

Cena: 280,- Kč


IX. Série tří originálních pohlednic „Tatort – 50 let“.

Cena: 120,- Kč


X. Rozevírací sběratelská karta s poštovní známkou „Tatort“ a doprovodným textem v němčině vydaná k jubileu seriálu Místo činu.

Cena: 200,- Kč

JIŽ NELZE OBJEDNAT. NABÍDKA BYLA UKONČENA.