Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

9.- 10. září 2022 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA, otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17
Pro obchodníky již ve čtvrtek (8.9.) od 16 do 19 h a v pátek (9.9.) od 9 h

Konference “Investice do sběratelství 2013”

Konference probíhá ve stejné hale jako veletrhy Investor a Sběratel. Je určena všem zájemcům o investování do sběratelských komodit a drahých kovů. Svým záběrem se snaží pokrýt různé oblasti trhu a jejím cílem je ukázat, že sběratelství je nejen povznášející koníček, ale také možnost, jak vytvořit stabilní investici nezávislou na politických a ekonomických bouřích.

Vstup na konferenci je pro návštěvníky veletrhů zdarma. Pozor! Počet míst je však omezen. Pokud si chcete účast na některé přednášce dopředu rezervovat, pište na [email protected].

ČTVRTEK 5. 9.

14.00 – Jak řídit investice do drahých kovů – garant: společnost Silverum

řečníci: Lenka Krautová, Martin Kopáček a Jan Dvořák

začátek 17:00 hod

17.00 – Investování do starožitností – Hobby i byznys současně

řečník: Ing. Jan Neumann, prezident Asociace starožitníků

garant: Asociace starožitníků

PÁTEK 6. 9.

14.00 – Vše, co jste chtěli vědět o zlatě, ale báli jste se zeptat

řečník: Kamil Kresta, Česká mincovna

Jak si stojí zlato v neklidných vodách finančních trhů a jak významné místo zaujímá ve vyváženém investičním portfoliu? V jakém časovém horizontu má smysl do této komodity investovat? Jaké jsou rozdíly v ukládání peněz do investičních slitků, mincí nebo medailí a jakou roli hraje umělecké zhodnocení drahého kovu.

15.00 – Drahé kovy nebo diamanty, kdy je vhodné koupit?

řečník: Michal Spurný, předseda představenstva Trustworthy Investment

Trh s drahými kovy zažil v roce 2013 velké turbulence. Kdy se vyplatí mít drahé kovy? Proč je trh s diamanty stabilní a nedochází zde k propadu cen?

16.00 – Diverzifikace portfolia a význam a výhody spoření do zlata a stříbra.

Pavel Ryba, předseda představenstva Golden Gate CZ, a. s.

17.00 – Filatelie jako investice – do čeho investovat v příštích letech

František Beneš, filatelistický znalec, publicista a obchodník

Filatelie je rozšířena na celém světě, jde o mezinárodní hobby, kterému se věnuje hodně sběratelů – dokonce se uvádí, že jde o nejrozšířenější sběratelský obor vůbec. To vytváří rozsáhlý a poměrně stabilní trh, na němž působí velký počet obchodníků, a obchody jsou tradičně uzavírány i přímo mezi sběrateli, a to i mezinárodně. Investovat do známek lze v nejrůznějších relacích, najednou i postupně, a při uvážlivé investiční strategii je lze zase poměrně rychle zpeněžit.

Poznámka: Čas a témata přednášek se mohou měnit.

První konference o investování do sběratelských komodit a drahých kovů proběhla jakou součást veletrhu Investor v roce 2011. vystoupil na ní mimo jiné ředitel Saxo Bank Karol Piovarcsy, Libor Křapka ze společnosti Safina, divize investiční kovy nebo Petr Kovaljov, majitel společnosti Numfil, obchodní zástupce pro východní Evropu jednoho z největších německých aukčních domů Kuenker

 

Další články Sběratel 2013