Sběratel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední
a východní Evropě

6.- 7. září 2024 (pá-so), Výstaviště PVA EXPO PRAHA

Otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 16
Pro obchodníky již ve čtvrtek (5.9.) od 16 do 19 h a v pátek (6.9.) od 9 h

Výstava Praga Piccola

 1. Mezinárodní česko-německá výstava prvního stupně v Praze

 Výstava ,,PRAGA PICCOLA 2017“ je specializovanou soutěžní filatelistickou akcí prvního stupně. Cílem výstavy je propagovat filatelii, podnítit zájem veřejnosti o ní a prohloubit spolupráci mezi filatelisty v České republice a ve Spolkové republice Německo. Pro české filatelisty představuje současně možnost jak se kvalifikovat na Světovou filatelistickou výstavu PRAGA 2018, která se bude konat od 15. do 18. srpna 2018.

Pořadatelé výstavy

Pořadatelem výstavy je Svaz českých filatelistů (dále jen SČF) ve spolupráci se Společností ArGe  Tschechoslowakei a Českou poštou, s. p. Výstavu organizuje SČF prostřednictvím Klubu filatelistů 01-5 Kladno. Uspořádání a produkci výstavy zajišťuje společnost Double Impact s.r.o, pořadatel mezinárodního veletrhu Sběratel.

Patronát nad výstavou laskavě převzal Dr. Christoph Israng, velvyslanec Spolkové republiky Německo v České republice.

Otevírací doba výstavy

 

  1. 9. 10 – 18 hod. – otevírací doba výstavy
  2. 9. 10 – 17 hod. – otevírací doba výstavy                                                                                                                          19 – 20 hod. – Palmáre

Slavnostní zahájení za účasti Dr. Christopha Isranga, velvyslance Spolkové republiky Německo v České republice proběhne 8. 9. od 11:00 hod. před expozicí České pošty.

Výstavní katalog

K výstavě vyjde katalog, jehož součástí bude černotisk oficiálně vydávaný Českou poštou v nákladu 1111 kusů. Katalog s černotiskem stojí 195,- Kč a bude v prodeji pouze na veletrhu Sběratel na informacích ve foyer výstaviště. 

Soutěžní výstavní třídy

N.1 – tradiční filatelie

N.2 – poštovní historie

N.3 – otevřená filatelie

N.4 – aerofilatelie

N.5 – filatelistická literatura

Stěžejními výstavními třídami na výstavě PRAGA PICCOLA  je tradiční filatelie a poštovní historie Československa. Ať už se jedná o známkové návrhy známých grafiků, jako byli Karel Seizinger, nebo Bohumil Heinz, či o specializovanou prezentaci známek z období 1918 – 1939, nebo o polní poštu z let 1917 – 1920.

Návštěvníci uvidí neobyčejné sbírky té nejvyšší úrovně, které se běžně nevystavují. Zvláštní pozornost jistě přitáhnou exponáty s katapultovými lety, Zeppelinovou poštou Československa a hlavně čtyřdílný katalog slovenských celistvostí z období 1993 – 2015. K tomu někteří vystavovatelé prezentují i jiné oblasti z poštovní historie- od  Polska až po švédské polární expedice a výzkum Antarktidy.

Zajímavosti vydané k výstavě

K výstavě vyjde katalog, jehož přílohou bude černotisk se známkou č. 742, Praha Karlův most, kterou navrhl výtvarník Bohumil Hein a rytinu provedl Jaroslav Goldschmied. Známka vyšla 15. 8. 1953. Vzhledem k tomu, že PRAGA PICCOLA  je poslední možností, jak získat kvalifikaci na výstavu PRAGA 2018, jde o symbolické propojení obou výstav, neboť světová výstava PRAGA 2018 bude zahájena také 15. 8. Známka č. 742, Praha Karlův Most, je všem filatelistům dobře známa, tiskla se až do roku 1959 v celkovém nákladu 37 milionů kusů. Jedná se o netradiční pohled na Karlův most, vpředu vidíme sousoší M. B. Brauna Sen sv. Luitgardy.

Souběžně vyjde k výstavě Praga Piccola příležitostná dopisnice s motivem plakátu ve stylu art deco (její křest za účasti autora Romana Sedláka proběhne v pátek 8. 9. v 15:30 hod.). Razítko pak symbolicky odkazuje k automobilům Praga Piccola a kdysi oblíbenému označovaní vozů značkami, které napovídaly, z jakého státu automobil pochází. Dopisnice bude v prodeji na stánku České pošty. 

Svaz českých filatelistů a ArGe Tschechoslowakei budou mít na veletrhu své info stánky. Přítomní experti vám zdarma ocení vaše donesené poštovní známky nebo si zde budeme moci zakoupit poštovní devítiblok s přítiskovými kupony výstavy.

 

   Přihláška

 

   Výstavní propozice

 

 

PP černotisk

 

Dopisnice Praga Piccola

Dopisnice vydaná Českou poštou k výstavě

 

praga piccola

Příležitostné razítko vydané k výstavě Praga Piccola.

 

devítiblok

Poštovní devítiblok s přítiskovými kupony výstavy.

 

Autorem loga výstavy  je známý automobilový výtvarník Maestro Václav Zapadlík. Za námět mu posloužil vůz ze sbírek Automuzea Praga ve Zbuzanech, konkrétně model Faeton z roku 1929. Společnost ČKD vyráběla model Piccolo, který byl ve své době oblíbeným a finančně dostupným automobilem od roku 1923. Historické automobily, které Maestro Václav Zapadlík namaloval, najdete také na řadě českých poštovních známek.

Návštěvníci, kteří se na veletrh registrují přes webové stránky www.www.sberatel.info , získají vstupenku zdarma a navíc speciální sběratelský kalendářík.