VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Česká pošta vydala dvě nové poštovní známky s nejlevnějším tarifem „B“. První oslavuje Velikonoce, druhá práci včel medonosných

Sberatel.info

26. března, 2020

I když letošní Velikonoce, jež připadají na 12. dubna, budou asi ty nejsmutnější za posledních několik desítek let, protože je zatím velmi nejasné, jestli koronavir pustí děti na koledu, Česká pošta alespoň nabízí možnost poslat velikonoční pohled s novou tematickou známkou.

Autorkou výtvarného návrhu s třemi veselými vajíčky v jarní trávě je malířka Ladislava Pechová. Tisklo se ofsetem a známka vyšla v nákladu 2 500 000 kusů.

včela známka

 Autory kresby včel medonosných jsou výtvarníci Jaromír a Libuše Knotkovi, jejichž poštovní známky s motivy zvířat patří v emisním plánu České pošty dlouhodobě k těm nejúspěšnějším.

Známka je stejně jako v případě velikonočních vajíček označena písmenem „B“, stojí tedy 19 Kč a je určena pro pomalejší doručení zásilek do 50 g po České republice.  Celkem pak bylo ofsetem vytištěno 4 000 000 kusů „včelí“ známky.

JJ s využitím materiálů České pošty, foto: Česká pošta

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • jarní Retro Garáž

    Největší jarní burza motocyklů, automobilů a s nimi spojených řemesel a aktivit.

    28.03.2026 - 28.03.2026

    Lysá nad Labem , Česká republika

    www.retro-garaz.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Poštovní muzeum

    Muzeum se sbírkou poštovních známek.

    Praha, Hlavní město Praha

    https://www.postovnimuzeum.cz/cs...
  • Muzeum cukříků

    Muzeum se sbírkou sáčkových cukrů. tel.: 244 472 947

    Praha - Kamýk, Hlavní město Praha

  • Muzeum motocyklových závodů

    Muzeum motocyklových závodů, které mají ve městě více než osmdesátiletou tradici: V polovině května se pravidelně v Hořicích na přírodním okruhu konají motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla.

    Hořice na Jičínsku , Královéhradecký kraj

    www.museumcrr.cz
  • Muzeum sportovních vozů

    Muzeum se sbírkou závodních a sportovních automobilů.

    Lány, Středočeský kraj

    www.auto-muzeum.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky