Pozůstalost legendárního britského rockového zpěváka Freddieho Mercuryho se v několikadenní aukci vydražila za celkem 40 milionů liber (přes 1,1 miliardy korun). Během šesti samostatných aukcí se prodalo všech 1406 položek a téměř za všechny byla zaplacena vyšší než maximální odhadní cena.
Na Rychnovsku, mimo oblasti známého pravěkého osídlení, přibývá izolovaných nálezů bronzových artefaktů. Jde o lokality v Orlických horách, které jsou příliš vysoko na to, aby se tam v pravěku udrželo zemědělství. Nálezy lze interpretovat jako záměrně uložené obětiny, které měly zajistit volný průchod nebezpečným nebo neosídleným územím.
Důmyslnou mechaniku i komické ilustrace oceňuje na historických mechanických střelnicích jejich sběratel Miloslav Vaváček. Jsou to podle něho hračky, které snadno zaujmou i dnešní děti. Střelnice sbírá i renovuje.
Soubor alegorických karet z počátku třicetileté války znázorňuje porážku českých stavů a útěk Fridricha Falckého.
Cílem výstavy „Námořníci z českých zemí“ je upozornit na to, že i země uprostřed Evropy měla významné námořníky, kteří se plavili do dalekých zemí.
Palcát, pavéza, houfnice, kropáč nebo bombarda, to jsou názvy některých předmětů spjatých s husitským obdobím, které můžete vidět na nové výstavě v Muzeu východních Čech. Výstava v Hradci Králové nazvaná „Jan Žižka – husité ve východních Čechách“ nabízí stovky předmětů související s touto érou našich dějin.
Do Rekordmanské síně slávy festivalu Pelhřimov – město rekordů uvedli organizátoři šestašedesátiletého technika a experimentálního archeologa Pavla Pavla. V roce 1986 po letech příprav dokázal rozpohybovat kamenné sochy moai na Velikonočním ostrově.
Osobnost vynálezce a vizionáře Nikoly Tesly, jenž zemřel před 80 lety, připomene v nové výstavě Technické muzeum Brno. Zároveň přiblíží produkci někdejšího národního podniku TESLA, a proto výstava dostala název Není TESLA jako Tesla.
Sto let rozhlasové historie připomíná výstava v Národním technickém muzeu. Je na ní přijímač odkoupený od Karla Hašlera, i přístroj, který muzeu osobně věnoval František Křižík.
Styly oblékání a oděvní etiketu manželek českých a československých prezidentů představuje nová výstava v Národním muzeu. Návštěvníky provede obdobím sta let od vzniku Československé republiky. Měnící se dobu i společenské klima přiblíží právě i na tom, jak se 12 prvních dam oblékalo a jak reprezentovaly sebe, úřad prezidenta i celou zemi.