Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově získalo do svých sbírek největšího plyšového medvěda vyrobeného v České republice. Vyrobila ho benešovská společnost The Bears. Měří 4,5 metru a váží 70 kilogramů. S novou turistickou sezonou bude atrakcí především pro děti.
Několik set plyšových medvědů různých velikostí, barev i stáří zaplnilo výstavní prostory Staré radnice v Hranicích na Přerovsku. Pocházejí ze sbírky Svatavy Ryparové z Klokočí, která čítá dohromady kolem 2500 kousků. Medvědi u ní doma plní zároveň funkci zateplení půdy, kde je má běžně uskladněné. Na hranickou výstavu je dovezla sběratelka ve sto pytlích.
Přemýšlíte, do čeho v novém roce investovat? Zvažujete zlato, akcie nebo dluhopisy? Možná bude mnohem lepší, když své peníze dáte do lega. Ukazuje na to alespoň studie, ve které výzkumníci analyzovali cenu celkem 2322 starších nerozbalených sad lega prodaných v letech 1987 až 2015. Hodnota trhu s legem z druhé ruky roste každoročně o 11 procent
Rekordní sbírka modelů záchranářské techniky čítá 1777 modelů sanitek, vlaků, letadel a vrtulníků, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích.
V malé vesničce Harsány ve východním Maďarsku spí ve skladišti více než 20.000 plyšových medvídků zimním spánkem. Čekají, až se zmírní pandemie koronaviru, aby opět mohli začít rozdávat radost ve školkách nebo jeslích.
Britští manželé mohou děkovat své šťastné hvězdě poté, co v garáži, kterou zanechal soused plnou pytlů na odpadky, našli opravdový poklad v podobě hraček z filmové ságy Star Wars (Hvězdné války) v hodnotě přibližně 400.000 liber (asi 11,8 milionu Kč).
Asi čtyři desítky historických dětských kočárků a kočárků pro panenky tvoří sbírku Boženy Dvořákové z Jihlavy. Se sběratelstvím začala před 15 lety, když chtěla starý proutěný kočárek pořídit pro svoji první vnučku. Sama se jako nemluvně vozila v kočárku vyměněném za půl prasete. Obdobný historický kousek později dostala do své sbírky díky daru od příbuzných. Celou sbírku, ve které je nejstarší kočárek z roku 1915, doplňují i dobové dětské hračky. Veřejnost si ji může až do 24. března prohlédnout v Muzeu Vysočiny Jihlava.
Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku, které přiláká ročně tisíce návštěvníků, letos oslaví dvacetileté výročí. Specialitou muzea jsou domečky a pokojíčky pro panenky z let kolem roku 1910. Ve vitrínách jsou k vidění také vzácné japonské hračky. Podle majitele muzea Jiřího Fialy je to největší sbírka historických hraček v České republice.
Muzeum Kroměřížska otevřelo výstavu Hračky a hračičky pro kluky a holčičky. Návštěvníkům představuje historické hračky a deskové hry z období od konce 19. století až do 60. let minulého století. Malým i velkým návštěvníkům je k dispozici také herna, aby se mohli nejen kochat, ale mohli si i sami pohrát, říká Silvie Pitruzzello z muzejního oddělení pro děti a mládež.
Ještě do začátku února můžete vidět v Muzeu v Litovli na Olomoucku několik set panenek Barbie. Jde o část jedinečné sbírky soukromé sběratelky Miluše Rejkubové-Lublinerové z Krnova. Na expozici jsou zastoupeny panenky z limitovaných edic, zachycen je také jejich vývoj od konce 50. let minulého století, kdy se poprvé objevily na trhu, a malé návštěvnice potěší i přehlídka jejích skvostných rób.