Poštovní známka Osvobozená republika s vyznačenou hodnotou “50/50h Doplatit” byla jednou z nejsledovanějších položek dražby pořádné aukčním domem Burda. Celkem se dražilo více než 3500 filatelistických položek.
Nového majitele našla v červenci na Aukru horská JAWA 250, historický revolver Remington, ale například i unikátní ručně psaný dopis M. R. Štefánika, luxusní Rolexky či staré vydání knihy Julese Verna Vzducholodí kolem světa.
Pivní láhev Chuchelského pivovaru se v červnu na Aukru prodala za 71 500 korun. Nového majitele našla i společenská uniforma generálů Československé lidové armády a to za 98 500 korun. Za desítky tisíc se prodala také vzácná bankovka „5000 Kč“ nebo hračka v podobě mrazírenského vozu.
Plovoucí kus dřeva, který v oscarovém snímku Titanic pomohl udržet hlavní ženskou postavu Rose při životě po námořní katastrofě, se v aukci prodal za 718.750 dolarů (přes 16,8 milionu Kč). Od uvedení filmu v roce 1997 fanoušci debatují o tom, zda byl panel dostatečně velký, aby se na něj vešel i její milenec Jack a zachránil se tak před smrtí v ledovém oceánu.
Tolar Albrechta z Valdštejna z roku 1629, zlatá pamětní medaile Amerického muzea pro bezpečnost, vzácné scudo z roku 1823, kterým se platilo ve Vatikánu nebo oblíbené svatováclavské dukáty v mimořádných zachovalostech nabídne sálová aukce společnosti Antium Aurum. Dražba s live bidding proběhne 17. května v pražském hotelu Andaz, následovat ji bude třídenní on-line aukce.
Zlaté kapesní hodinky, které patřily nejbohatšímu cestujícímu na palubě Titaniku, se prodaly za bezmála 1,2 milionu liber, včetně daně a poplatků (35,6 milionu Kč). Potopení britského zaoceánského parníku Titanic při jeho první plavbě je nejznámější lodní katastrofou v dějinách.
Olejomalba Františka Kupky nazvaná Conception/Danae (Početí) se v aukci prodala za 115 milionů korun. Podle Viktorie Kosejkové z Adolf Loos Apartment and Gallery činí celková cena i s aukční přirážkou 126,5 milionu korun, což dělá z Početí nejen nejdražší Kupkův obraz vydražený v Česku, ale vůbec nejdražší obraz prodaný na aukci v dějinách České republiky.
Mezi další rekordy lednových aukcí na Aukru patřil prodej jedné z nejkrásnějších mincí světa, prastarého herbáře, podepsaných desek Karla Kryla nebo Slovníčku instrumentů s ilustracemi Adolfa Borna na ručním papíře z Velkých Losin.
Na Aukru si k Vánocům udělali radost jak sběratelé investičních mincí, tak fanoušci auto-moto veteránů, nadšenci do kuriozit, ale i milovníci moderního umění. Například za 65 500 korun se prodal starý tisk z roku 1554, za 7 400 korun se prodal osmibitový počítač Ondra a za 22 600 korun limitovaná série hodinek PRIM k výročí 100 let od atentátu na Aloise Rašína.
Více než sto let starý umělý vánoční stromek se v Británii vydražil za 3 411 liber (97 200 Kč). V roce 1920 jej přitom rodina původní majitelky koupila za několik pencí.