Články na téma: aukce

Na Aukru se v květnu prodaly hodinky prezidenta Beneše, ČZ 175 či série “májovek“ vydaná ve 30. letech

Na prvním místě pomyslného žebříčku se ale umístila vzácná novoražba svatováclavských dukátů z roku 1938. Na základě licenčních práv byla tehdy vyražena limitovaná edice 120 kusů pro doplnění numismatických sbírek.

Prodal se 16mm film s Vinnetouem, LEGO figurky či nejkrásnější mince současnosti

V dubnu našla na Aukru nového majitele údajně nejkrásnější novodobá mince věnovaná založení nového města Pražského, film Vinnetou na 16mm nosiči či sbírka LEGO figurek ze světa Star Wars.

V Británii se bude dražit sbírka 1 500 předmětů Freddieho Mercuryho

Osobní předměty, včetně ručně psaných textů písní a jevištních kostýmů, budou v září nabídnuty v aukci. Zpěvák skupiny Queen sbírku budoval 30 let a vše uchovával ve svém domě v západním Londýně. Když v roce 1991 zemřel, vše odkázal jedné ze svých nejstarších přítelkyň Mary Austinové.

Na Aukru byl největší zájem o stříbro, Jana Saudka, bankovky 1 000 Kč s přetiskem a vltavíny

V březnových aukcích se prodaly investiční stříbrné mince za téměř 900 tisíc korun či tisícikoruny s přetiskem v zajímavé sběratelské postupce. Nového majitele našly rovněž vzácné vltavíny a litografie Jana Saudka. Kuriozitou pak byl prodej 108 výtisků hororových příběhů publikovaných pod názvem Stopy hrůzy.

V Evropě se bude poprvé dražit kostra Tyrannosaura rexe, vědci s tím nesouhlasí

Pozůstatky masožravého dinosaura staré kolem 67 milionů let bude 18. dubna prodávat švýcarská aukční síň Koller, cenu odhaduje na pět až osm milionů švýcarských franků (122 až 195 milionů Kč).

Prodává se Zrzavý, Kulhánek, veteráni i kolekce Divadla Járy Cimrmana

Zatímco v numismatice se v únoru prodaly na Aukru dukáty z let 1978-1982 či mince ČNB oslavující takzvané kulturní památky technického dědictví, v plně funkčním Citroenu DS 23 Pallas může odjet nový majitel na první jarní vyjížďku. Milovníci umění si přišli na své v aukci pastelu Jana Zrzavého a jeden ze sběratelů knih si koupil 11 děl Jiřího Kulhánka. Třešničkou na dortu pak byla aukce kolekce her Divadla Járy Cimrmana k výročí půlstoletí jeho existence.

Kupkův obraz Complexe, který vlastnil James Bond, se vydražil za téměř 123 milionů Kč

Obraz Františka Kupky s názvem Complexe, který pochází z pozůstalosti zesnulého herce Seana Conneryho, se v Londýně vydražil za 4,646.000 liber (122,9 milionu korun).

Nejdražší položkou na Aukru byly v listopadu medaile Karla Gotta za 240.000 korun

Hodnota medailí vzrostla i díky tomu, že je zpěvák tři měsíce před svou smrtí podepsal. Na druhém místě skončila občanská varianta Řádu bílého lva, za který nový majitel zaplatil 140.000 korun. Za 23 500 Kč se prodal šlapací moskvič.

Na Aukru byla v říjnu nejdražší položkou desetidukátová medaile, velká bitva se strhla o zachovalý Spartak

Medaile „Oživenie Kremnického Baníctva“ byla v roce 1934 vyražena v počtu pouhých 68 kusů a nakonec se vydražila za 1,3 mil. Kč. Na druhém místě s částkou 930.000 korun skončila sada dukátů Karla IV. z přelomu 80. let minulého století.

Aukce Retro Garáž proběhne poprvé v Praze a nabídne řadu rarit

Vzácný exemplář Tatry 613 v provedení Speciál určený výhradně pro tehdejší vládní špičky bývalého Československa, pitoreskní BMW Isetta z roku 1957 nebo motocykl Jawa 500 OHC s nejvzácnější variantou motoru typu 15/00 “šnek“ nabídne aukce Retro Garáž, jež bude součástí výstavy Glasurit Classic Expo. Ta se uskuteční 29. – 30. října na výstavišti PVA Expo Praha.

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

  • Retro Garáž

    Největší jarní burza dílů pro veterány spojená s aukcí.

    27.04.2024 - 27.04.2024

    Lysá nad Labem, Česká republika

    www.retro-garaz.cz
  • Casino 2000 – Salon des Collectionnneurs – Luxembourg

    Mezinárodní akce zaměřená na bankovky, mince, medaile, poštovní známky a pohlednice.

    28.04.2024 - 28.04.2024

    Mondorf-les-Bans, Lucembursko

  • World Congress Collectors of Paris

    Mezinárodní setkání sběratelů mincí, bankovek, poštovních známek, pohlednic ad.

    26.04.2024 - 28.04.2024

    Paříž, Francie

    www.cmc-paris.com
  • MIF Maastricht

    Největší veletrh bankovek a papírových cenin.

    03.05.2024 - 05.05.2024

    Maastricht, Nizozemsko

    https://mifevents.com/en...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

  • Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

    Muzeum s rozmanitou víceoborovou působností. Jeho zájem se kromě jiného orientuje i na prostředí raně průmyslového období regionu, především na fenomenální karosářskou dílnu Josefa Sodomky. Důsledkem tohoto zájmu je nedávné zrestaurování unikátního vozu Aero 50 Dynamik a jeho zařazení do sbírek muzea.

    Vysoké Mýto, Pardubický kraj

  • Technické muzeum

    Muzeum se sbírkou mechanických hracích strojků.

    Brno, Jihočeský kraj

    www.technicalmuseum.cz/...
  • Muzeum Moto & Velo

    Muzeum se sbírkou historických bicyklů a motocyklů.

    Přerov nad Labem, Středočeský kraj

    www.motovelomuzeum.cz/...
  • Muzeum hraček

    Hračky, které baví děti dospělé,

    Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj

    muzeumhracek.webpark.cz...

Štítky