VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Praha bude hostit unikátní setkání: Na jednom místě se sejde Irán, Izrael a Severní Korea

Sberatel.info

10. srpna, 2018

Sběratelství nezná hranice mezi státy, nedělá rozdíly v náboženském vyznání a nezajímají ho odlišné politické názory. Tuto tezi znovu potvrzuje složení vystavovatelů na expu v hotelu Olympik Congress, které ve dnech 15. – 18. srpna provází Světovou výstavu poštovních známek Praga 2018. Na jednom místě se u nás poprvé historicky sejdou buď napřímo nebo v zastoupení například poštovní správy Iránu, Izraele a Severní Koreje.

Nejen filatelisté budou mít na veletrhu šanci koupit poštovní známky z téměř padesáti zemí světa. Vedle zmiňovaných států a samozřejmě České pošty bude na akci nabízen kompletní sortiment pošt z   Ålandských ostrovů, Rakouska, Německa, Bangladéše,  Maďarska, Číny, Finska, Faerských ostrovů, Španělska, Turecka, Mexika, Kolumbie, Salvadoru, Panamy, Chile, Brazílie, Kuby, Nikaragui, Kostariky, Ekvádoru, Dominikánské republiky, Urguaye,  států Grenada, Guyana, Antigua and Barbuda, Gambia, Liberia, Marshallovy ostrovy,  Papua Nová Guinea,  Nevis, Palau, St. Kitts, St. Vincent, Tuvalu,  pošty OSN a dalších.

israel

 

 

 

 

 

 

 

 

Sbírejte známky do filatelistického pasu

Každý návštěvník expa si tak z výstavy může odnést zajímavý suvenýr. K dispozici bude totiž pro každého návštěvníka zdarma katalog s tzv. „Filatelistickým pasem“. V něm je každé účastnické zemi věnován prostor, kam si bude možné vlepit známku dané země a nechat si ji orazit příležitostným razítkem.

iran

 

 

 

 

 

K expu vyšly také vlastní známky

K veletrhu Praga 2018 Expo vyšla také série speciálních vlastních známek ve dvou různých provedeních a v různých variantách, které budou v prodeji pouze na výstavě. Jedna část s názvem „Praha elegantní“ nese dva motivy z doby, kdy Praze i zbytku Evropy vládl umělecký styl art deco. Autorem známek je malíř Roman Sedlák, který se na tento styl dlouhodobě zaměřuje. Druhým motivem s názvem „Praga Mater Urbium – Praha matka měst“ jsou čtyři pohledy na známé symboly hlavního města. Autorem fotografií je Radek Maciejewski, polský fotograf, jenž je ve své domovině oblíbený právě pro fotografie měst, ale také třeba automobilových veteránů nebo vlaků.

Za vstup na expo do hotelu Olympik se také neplatí žádné vstupné.

JJ

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky