VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Aukce Antium Aurum nabídne svatováclavské dukáty i vzácnou medaili s nejvyšším hodnocením zachovalosti na světě

Sberatel.info

27. September, 2022

Medaile „Dokončení stavby chrámu sv. Víta z roku 1929“ s vyvolávací cenou 50.000 euro (1 250 000 Kč) s hodnocením MS 66 od firmy NGC, která je jediným exemplářem s tímto hodnocením na světě (NGC TOP POP), bude jedním z vrcholů dražby, kterou pořádá 30. září v pražském hotelu Carlo IV. aukční dům Antium Aurum.

V pořadí XVI. sálová aukce s Live Bidding, kterou Antium Aurum organizuje, bude rozdělena do dvou částí a nabídne celkem 477 položek. Jedná se mince a medaile především z období vlády Habsburků, Československa a dalších zemí.  

V aukci budou tradičně draženy mince s mimořádnou zachovalostí, část z nich v kapslích NGC.

V první části aukce bude dražena také malá sbírka střeleckých medailí z období vlády Františka Josefa I. včetně vzácných střeleckých medailí z českého území.

Bude mezi nimi např. střelecká medaile 200. výročí střelecké společnosti Liberec, stříbrná medaile ke 300. výročí střelecké společnosti Opava nebo stříbrná Císařská jubilejní střelba Opava, VII. A XII. Moravská zemská a jubilejní střelba Jihlava, VIII. Moravská zemská Střelba Brno, VI. Moravská zemská Střelba Ostrava, IV. Moravská zemská střelba Nový Jičín, II. Moravská zemská Střelba Olomouc, I. Moravská zemská střelba Šumperk, stříbrná medaile II. Zemská střelba spolku německých střelců v Čechách Karlovy Vary, III. Zemská střelba spolku německých střelců v Čechách Teplice a další.  

Ve druhé části pak budou draženy mince z Československa především svatováclavské dukáty v mimořádných zachovalostech včetně 3 číslovaných dukátů.

Sálová aukce bude přenášena prostřednictvím internetu a bude se jí tedy možné zúčastnit a dražit na dálku (Live Bidding).

On-line katalog je k nahlédnutí zde. Více informací o aukci, dalších možnostech účasti na aukci (SIXBID, NumisBids apod.), jakož i chystané internetové aukci Antium Aurum, jež poběží od 10. do 12.  října 2022, jsou k dispozici na www.antiumaurum.cz.

Antium Aurum patří mezi tří největší české aukční síně zaměřené na prestižní numismatiku. Mezi nimi je navíc držitelem rekordu, kdy na její aukci v roce 2020, byla vůbec poprvé v historii dražena nejvzácnější československá mince 5 Dukát 1937. V konečném výsledku dosáhla historické ceny 850.000 eur bez aukční přirážky.

Red, foto: Antium Aurum

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Tags