VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jak uložit peníze do sběratelství se dozvíte na konferenci Trading expo & Alternativní investice

Sberatel.info

6. září, 2022

Proč investovat do poštovních známek, mincí, veteránů, ale také třeba autogramů nebo smaragdů, to jsou jen některá z témat konference Trading Expo & Alternativní investice. Proběhne 10. září na výstavišti PVA Expo Praha společně s mezinárodním veletrhem Sběratel. Vstup na obě akce je po registraci zdarma.

V roce 2021 koupil v aukci nejstarší obchodník se známkami na světě, britská firma Stanley Gibbons, největší filatelistickou raritu tzv. jednocentovou Britskou Guayanu z roku 1856. Byl to pro něj nejen skvělý obchod, protože zaplatil o pět milionů dolarů méně než se čekalo (finální příklep skončil na 7,9 milionech dolarů), ale také skvělá reklama. Sběratelům z celého světa totiž následně umožnil, aby si kousek téhle rarity koupili ve formě NFT. Propojil se tak jeden z nejstarších sběratelských oborů světa s tím úplně nejmladším… Nejen o této události, ale o investování do poštovních známek obecně bude na konferenci mluvit Radek Novák, znalec a autor knihy Poštovní známky – koníček, nebo investice.

Elizej Macho, který zasvětí účastníky konference do tajů nákupu historických mincí a medailí, je držitelem jiného rekordu. Jeho aukční dům Macho &  Chlapovič prodal v roce 2020 desetidukát Ferdinanda III., vyražený v Kremnici v roce 1642 za 30 milionů korun včetně aukční přirážky. Vyvolávací cena přitom byla 5,3 milionu korun.

Ještě před pár lety jste je mohli potkat běžně na silnicích. Dnes se draží za statisíce. Třeba Škoda 100L, jež jezdila ve Švédsku, se na aukci, která dvakrát ročně provází veletrh Retro Garáž v Lysé nad Labem, prodala za 1,85 milionu korun. A známý „Pařez“, tedy Jawu 50/550 si z Retro Garáže odvezl nový majitel za 107 000 Kč.! Proč, ale škodovka po dědovi, kterou pořád schováváte v garáži, má cenu jen pár tisíc? O tom bude mluvit zakladatel a vrchní dražitel Retro Garáže Pavel Kočí.

Martin Pros, předseda Klubu sběratelů autogramů, a náš přední znalec oboru zase v bloku věnovaným investicím do podpisů známých osobností vysvětlí, proč je třeba jedním z nejdražších autogramů světa podpis Steva Jobse.

Tradiční populární investiční komoditou jsou drahé kameny. Jak koupit investiční smaragd, proč ho mít a jak se nenapálit, vysvětlí Juraj Liška, investor, majitel společnosti Greenshine Mystery a autor knížek o Kolumbii. Bude ale mluvit také o vývoji cen, krvavých válkách o smaragdy, smaragdových špercích a tzv. „zeleném“ marketingu.

Výhody nákupu a prodeje na Burze Drahých kovů, elektronickém tržišti, kde mohou běžní lidé vzájemně obchodovat se svými investičními kovy a numismatickými sbírkami přiblíží Zdeněk Zaňka, investor, business developer a majitel portálu BurzaDrahychKovu.cz a CEO vzdělávacího portálu trhy.cz.

Jak říká základní poučka investora, každé investiční portfolio by mělo stát na více nohách. Investice do sběratelských komodit tak doplňuje téma, které se týká každého –  investice do nemovitostí.   Roman Smejkal, expert na nemovitostní trh ve společnosti Charles Bridge Investment Group, bude řešit, jestli jsou nemovitosti stále zajímavou investiční příležitostí. Rozebere aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu, jak do nemovitostí vhodně investovat, jaký kapitál je potřeba, na co si dát pozor a jaké druhy investičních nástrojů lze při investicích do nemovitostí využít.

Konference Trading expo & Alternativní investice je součástí mezinárodního veletrhu Sběratel (9. – 10. 9. 2022). Ten je největším setkáním sběratelů v Evropě, kterého se každé září účastní přes 220 vystavovatelů, kteří více než 10 000 návštěvníkům nabízejí mince, medaile, poštovní známky, pohlednice, minerály, drahé kameny, ale třeba také historické cenné papíry nebo vinylové desky.

Vstup na veletrh i konferenci je po registraci na www.tradingexpo.cz zdarma.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Paris Philex 2024

  Tradiční filatelistický veletrh.

  30.05.2024 - 01.06.2024

  Paříž, Francie

  https://urlz.fr
 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky