VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na jarní veletrh Sběratel dorazí vystavovatelé z celého světa, Rolls Royce Phantom III, Jawa 250 i první český dinosaurus

Sberatel.info

4. března, 2022

Po hodně dlouhé době první šanci, jak se potkat a nakoupit „na živo“, nabídne sběratelům od 25. do 26. března jarní veletrh Sběratel v pražském hotelu Olympik. Chystá se na něj několik desítek vystavovatelů z celého světa a návštěvníky čeká atraktivní doprovodný program.

Po měsících strádání, kdy mohli sedět jen u obrazovek počítače, budou mít sběratelé možnost koupit nový materiál od předních domácích i zahraničních vystavovatelů. A protože většina velkých oborových veletrhů a burz byla v západní Evropě v zimě a na podzim loňského roku zrušena, je o pražskou akci mezi vystavovateli velký zájem.

Nomenklatura pokrývá poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice, staré akcie, karty a další sběratelský materiál.

Veletrh bude provázet řada doprovodných akcí, do prodeje je naplánována například další sběratelská bankovka ze série Zlatá sbírka Václava Zapadlíka, tentokrát s automobilem Rolls – Royce Phantom III z roku 1938. Ve své době se jednalo o nejdražší automobil na britském trhu a hrál rovněž důležitou roli v Bondovce „Goldfinger”. Autorem je opět přední světový tvůrce fantaskních bankovek Matej Gábriš. Hlavní prodej bude opět probíhat na veletrhu, část bankovek bude nabídnuta v předveletržní nabídce, o které budeme informovat.

Premiéru na veletrhu bude mít také sběratelský přítiskový arch „Jawa 250 / 559 „panelka““- 60 let“.

Pamětní arch vydaný u České pošty tvoří osm poštovních známek s nominále „A“. Autorem kresby motocyklu na přítiskovém kuponu, stejně jako poštovní známky je výtvarník Petr Ptáček. Ten bude mít v pátek 25. března přímo na veletrhu také autogramiádu.

Ve stejný den bude možné získat rovněž podpis výtvarníka Jiřího Rameše, tvůrce poštovní známky s automobilem Wikov 7/28. Právě ta se objevila jako hlavního motiv v reklamní kampani jarního Sběratele.

V sobotu pak dorazí na veletrh podepisovat autoři nového známkového sešitku vlastních známek s motivy dinosaurů “Pravěk v Čechách”, který vydává a na veletrhu bude prodávat Odborná společnost Fauna – Flora. Účast přislíbili výtvarníci Jiří Svoboda (mj. autor kresby burianosaura), Vladimír Rimbala (ilustrátor dinosaurů  v řadě knih), Arnošt Hanák (malíř především velkých pláten z pravěku).

Na příležitostné přepážce České pošty pak bude možné získat poštovní razítko s motivem jediného českého dinosaura s názvem „Burianosaurus augustai“.

Jeho motiv připomene geniálního malíře Zdeňka Buriana a profesora Josefa Augustu. Na jejich počest byl totiž nazván první český dinosaurus, jehož fosílie stehenní kosti a několik fragmentů bylo objeveno nedaleko Kutné Hory v roce 2003 a popsán byl v roce 2017.

Odborná společnost Fauna – Flora k této příležitosti připravila s prvním českým dinosaurem sběratelskou přítiskovou dopisnici.

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů autogramů nebo Klub sběratelů kuriozit.

Zázemí čtyřhvězdičkového hotelu umožňuje bezbariérový vstup pro návštěvníky. V okolí hotelu se dá bez problému zaparkovat, v pátek s platbou v parkovacím automatu, v sobotu pak již zdarma. Hotel je situován několik minut pěšky od metra Invalidovna a zastávky tramvaje.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Paris Philex 2024

  Tradiční filatelistický veletrh.

  30.05.2024 - 01.06.2024

  Paříž, Francie

  https://urlz.fr
 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum JK Classics

  Muzeum se sbírkou amerických historických automobilů.

  Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

  jkclassics.cz/
 • Poštovní muzeum

  Muzeum se sbírkou poštovních kočárů a saní.

  Vyšší Brod, Jihočeský kraj

  https://www.postovnimuzeum.cz/cs/expozic...
 • Muzeum kuriozit a fotografií

  Majitelé muzea shromáždili tisíce předmětů z cest po světě bez ohledu na hodnotu a uměleckou kvalitu.

  Lezník u Poličky, Pardubický kraj

 • Muzeum psacích strojů

  Muzeum se sbírkou historických psacích strojů. e-mail: [email protected]

  Česká Kamenice, Ústecký kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky