VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na jarní veletrh Sběratel dorazí vystavovatelé z celého světa, Rolls Royce Phantom III, Jawa 250 i první český dinosaurus

Sberatel.info

4. března, 2022

Po hodně dlouhé době první šanci, jak se potkat a nakoupit „na živo“, nabídne sběratelům od 25. do 26. března jarní veletrh Sběratel v pražském hotelu Olympik. Chystá se na něj několik desítek vystavovatelů z celého světa a návštěvníky čeká atraktivní doprovodný program.

Po měsících strádání, kdy mohli sedět jen u obrazovek počítače, budou mít sběratelé možnost koupit nový materiál od předních domácích i zahraničních vystavovatelů. A protože většina velkých oborových veletrhů a burz byla v západní Evropě v zimě a na podzim loňského roku zrušena, je o pražskou akci mezi vystavovateli velký zájem.

Nomenklatura pokrývá poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice, staré akcie, karty a další sběratelský materiál.

Veletrh bude provázet řada doprovodných akcí, do prodeje je naplánována například další sběratelská bankovka ze série Zlatá sbírka Václava Zapadlíka, tentokrát s automobilem Rolls – Royce Phantom III z roku 1938. Ve své době se jednalo o nejdražší automobil na britském trhu a hrál rovněž důležitou roli v Bondovce „Goldfinger”. Autorem je opět přední světový tvůrce fantaskních bankovek Matej Gábriš. Hlavní prodej bude opět probíhat na veletrhu, část bankovek bude nabídnuta v předveletržní nabídce, o které budeme informovat.

Premiéru na veletrhu bude mít také sběratelský přítiskový arch „Jawa 250 / 559 „panelka““- 60 let“.

Pamětní arch vydaný u České pošty tvoří osm poštovních známek s nominále „A“. Autorem kresby motocyklu na přítiskovém kuponu, stejně jako poštovní známky je výtvarník Petr Ptáček. Ten bude mít v pátek 25. března přímo na veletrhu také autogramiádu.

Ve stejný den bude možné získat rovněž podpis výtvarníka Jiřího Rameše, tvůrce poštovní známky s automobilem Wikov 7/28. Právě ta se objevila jako hlavního motiv v reklamní kampani jarního Sběratele.

V sobotu pak dorazí na veletrh podepisovat autoři nového známkového sešitku vlastních známek s motivy dinosaurů “Pravěk v Čechách”, který vydává a na veletrhu bude prodávat Odborná společnost Fauna – Flora. Účast přislíbili výtvarníci Jiří Svoboda (mj. autor kresby burianosaura), Vladimír Rimbala (ilustrátor dinosaurů  v řadě knih), Arnošt Hanák (malíř především velkých pláten z pravěku).

Na příležitostné přepážce České pošty pak bude možné získat poštovní razítko s motivem jediného českého dinosaura s názvem „Burianosaurus augustai“.

Jeho motiv připomene geniálního malíře Zdeňka Buriana a profesora Josefa Augustu. Na jejich počest byl totiž nazván první český dinosaurus, jehož fosílie stehenní kosti a několik fragmentů bylo objeveno nedaleko Kutné Hory v roce 2003 a popsán byl v roce 2017.

Odborná společnost Fauna – Flora k této příležitosti připravila s prvním českým dinosaurem sběratelskou přítiskovou dopisnici.

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů autogramů nebo Klub sběratelů kuriozit.

Zázemí čtyřhvězdičkového hotelu umožňuje bezbariérový vstup pro návštěvníky. V okolí hotelu se dá bez problému zaparkovat, v pátek s platbou v parkovacím automatu, v sobotu pak již zdarma. Hotel je situován několik minut pěšky od metra Invalidovna a zastávky tramvaje.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • numismatika

  Macho a Chlapovič

  31. aukce mincí, medailí, bankovek a vyznamenání.

  20.10.2023 - 20.10.2023

  Praha

  machochlapovic.com/cz...
 • numismatika

  Antium Aurum

  Velká numismatická sálová aukce s live bidding.

  10.11.2023 - 10.11.2023

  Praha

  www.antiumaurum.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Mezinárodní entomologický výměnný den a výstava

  Výstava a prodej brouků, motýlů, pavouků, strašilek a plazů z celého světa.

  06.10.2023 - 07.10.2023

  Praha , Česká republika

 • Filatelistický veletrh Ulm

  Tradiční veletrh přesunutý ze Sindelfingenu do Ulmu.

  26.10.2023 - 28.10.2023

  Ulm, Německo

  https://www.briefmarken-...
 • Veronafil podzim

  Největší veletrh v Itálii zaměřený na všechny sběratelské obory.

  17.11.2023 - 19.11.2023

  Verona, Itálie

  https://www.veronafil.i...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Apple Muzeum Praha

  Muzeum s největší sbírkou produktů od Applu přímo v centru Prahy.

  Praha 1 - Staré město, Hlavní město Praha

  www.applemuseum.com/cs/...
 • Městské muzeum

  Muzeum s expozicí drahých kamenů.

  Nová paka, Královéhradecký kraj

  muzeum.cz/
 • Muzeum krajky a prodejní galerie

  Muzeum se sbírkou krajek.

  Vamberk, Královéhradecký kraj

  www.vkrajka.cz/cz/muzeum-krajk...
 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou starožitných hodin.

  Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj

  www.muzeumhodin-kno.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky