VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Agent 007 byl okraden! Podívejte se, které slavné bondovské rekvizity zmizely

Sberatel.info

23. dubna, 2020

James Bond je nejčastěji zmiňovaným popkulturním tématem poslední doby. Přesto, že premiéra nejnovějšího filmu o tomto šviháckém tajném agentovi byla z důvodu koronavirové epidemie posunuta, stále o sobě nechává slyšet. Bohužel, ne všechny zprávy jsou pozitivní a zločin si nakonec došlápl i na agenta 007.

Pět zbraní, které byly použity jako rekvizity ve snímcích o Jamesu Bondovi, bylo ukradeno v domě na severu Londýna. Jejich hodnota byla odhadnuta na 100 000 liber, což jsou v přepočtu přibližně 3 miliony korun. Přesto, že jsou odcizené pistole nefunkční a slouží pouze jako makety pro účely natáčení, je jejich zmizení závažným činem. Objevily se na stříbrném plátně ve filmech Žít a nechat zemřít, Vyhlídka na vraždu a Dnes neumírej. Jedná se tedy o nenahraditelné filmové hvězdy.

cheetah gun bond

Tři lupiči stihli uniknout ještě před příjezdem policie, protože byli vyrušeni sousedy. Ti kriminálníky popsali jako tři bílé muže, pravděpodobně Východoevropany. Vyšetřující inspektor Paul Ridley tvrdí, že většina lidí by ukradené zbraně poznala, pokud by jim je někdo nabídl ke koupi. Tyto kousky jsou unikátní. Například se jedná o jedinou pistoli Magnum, která je celá pochromovaná. Policie poskytla sériová čísla a fotografie hledaných střelných zbraní a apeluje na veřejnost, aby si všímala.

Ukradeny byly Beretta ‘Cheetah’ automatická pistole, sériové číslo H02641Y, která se objevila ve snímku Dnes neumírej. Dále Walther PPK, sériové číslo 146872 – hvězda z Výhledu na vraždu, také Revolver Smith and Weston 44 Magnum, sériové číslo N60304 z filmu Žij a nech zemřít, Beretta ‘Tomcat’ automatická pistole, sériové číslo AA264306 z Dnes neumírej doplněná tlumičem a Llama 22 cal. sériového čísla 271915, také z filmu Dnes neumírej.

walther PPK pistol bond

 

Britská policie čeká na jakoukoliv zmínku o těchto sběratelských kouscích a jejich současné poloze.

 

 

 

tomcat-pistol-bond

 

 

 

 

Autor: Anna Šochová; Zdroj: standard.co.uk; theguardian.com; Foto: standard.co.uk

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky