VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh zve na minerály, drahé kameny, vzácné zkameněliny i autorské šperky

Sberatel.info

16. února, 2022

Na veletrhu Minerály a drahé kameny/ Geosvět, který se koná od 19. do 20. února v pražském hotelu Olympik, se sejde několik desítek vystavovatelů z domova i ze zahraničí. Návštěvníci si navíc mohou nechat od znalce zdarma ocenit vlastní donesené kameny a šperky.

Pestrá nabídka nerostů zahrnuje kameny z exotických destinací i české vltavíny, raritní zkameněliny a originální šperky. Děti a mládež do 18 let mají vstup na veletrh zdarma. Podle současných protipandemických pravidel mohou na veletrh očkovaní i neočkovaní návštěvníci, jedinou povinností je užití roušky ve vnitřních prostorách.

Cenově dostupné smaragdy z Kolumbie, pakistánské akvamaríny, minerály platiny, špičkové kasiterity z Bolívie a jako novinku pseudomorfózy kalcitu po fluoritu z dolu Nikolejevskij z Dalněgorska a dakší rarity bude na svém stánku nabízet Jiří Špalek.

Unikátní křemeny se žlutými uzavřeninami, nazývané. “mangový křemen” (na ilustrační fotografii) objevil před několika lety v Kolumbii u města Cabiche (jediné místo na světě s jejich výskytem) vystavovatel Petr Stacho. Nyní je bude nabízet také na veletrhu.

Znalec Karel Mařík bude opět poskytovat bezplatné posuzování minerálů, šperků a drahých kamenů. Jak říká: „Ať již jste objevili dlouho uložené šperky, o kterých jste ani netušili, že něco takového máte a přišli jste na ně jen náhodou, či vás potkalo nečekané dědictví, nebo snad jste konečně vykopali cosi jako poklad a zatím jej za něj i pokládáte, pak je zde příležitost rychle zjistit, jak to s těmi všemi věcmi je.“

Odborně kámen zařadí podle jeho kvalit, zachovalosti, původu, druhu drahých kamenů pomocí gemologických přístrojů a pomůcek a provede zdarma jeho cenový odhad.

„Zájemcům o tuto službu je poskytován verbální výklad, specifický ke každému předmětu,“ vysvětluje Karel Mařík a dodává: „Pro snadnější pochopení i důvěryhodnost jsou diskutované detaily předváděny pomocí gemologického mikroskopu s Wi-Fi přenosem na obrazovku tabletu, na kterou klient dobře vidí.“

Šperky z chirurgické oceli a cínované šperky vytvořené za použití minerálů bude prodávat na veletrhu šperkařka Melvis.

Vzorek černé Halže bude mít spolu s desítkami dalších kamenů, na svém stole vystavovatel Vlastimil Štulíř.

„Je ten kámen opravdu vltavín a pokud ano, jakou má asi cenu…?“ Protože tento dotaz slýchá náš přední znalec vltavínů Přemysl Dušek často, určí zdarma všem návštěvníkům veletrhu zda je jejich kámen opravdu vltavín a pokud ano, tak kolik stojí.

Acháty „Crazy lace“ nebo-li „bláznivá krajka“ ze severu Mexika, konkrétně ze státu Chihuahua najdete u Blanky Dvořákové.

A minikurz na drátované prstýnky s minerální kuličkou můžete absolvovat přímo na stánku Anny Monsterance. Vedle toho bude nabízet úžasné fantasy drátované šperky.

Na internetu jsou na prodej tisíce minerálů a drahých kamenů, možnost na vlastní oči se přesvědčit o jejich kvalitě a původu přímo u prodejce, je ale možné jen na veletrhu. a platí i v případě oblíbených zkamenělin.

Jak říká jeden z vystavovatelů Jiří Prachař: „Na burzách a veletrzích se setkáváte přímo s tvůrci, sběrateli, nadšenci a milovníky kamenů. Dozvíte se spoustu zajímavostí a v neposlední řadě si kámen můžete sami “osahat”. Je to stejný rozdíl jako přečíst si knihu, nebo jen její stručný obsah na zadní straně.“

Více na www.geosvet-expo.cz.

red, foto: Karel Choc

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
 • Stampex Londýn

  Největší filatelistický veletrh ve Velké Británii.

  28.09.2022 - 01.10.2022

  Londýn , Spojené království (Velká Británie)

  https://www.stampexinter...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum motocyklů Jawa

  Muzeum se sbírkou historických motocyklů.

  Rabakov u Mladé Boleslavi, Středočeský kraj

  www.jawa-muzeum.cz/
 • Pivovarské muzeum v minipivovaru Florián

  Zajímavá expozice pro všechny fandy pivovarnictví a sběratele pivních suvenýrů.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Motomuzeum Sezemice

  Muzeum motocyklů zaměřené především na 70. a 80. léta.

  Sezemice, Pardubický kraj

 • Muzeum miniatur

  Muzeum se sbírkou mikrominiatur.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.muzeumminiatur.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky