VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na tři Supertatry MTX a navíc výstavu kreseb historických tatrovek zvou muzea v Kopřivnici

Sberatel.info

10. prosince, 2023

Supertatru MTX navrhl počátkem 90. let automobilový designér Václav Král a všechny vyrobené kusy se potkávají na jednom místě vůbec poprvé. Výstava kreseb dlouholetého ředitele tatrováckého muzea Karla Rosenkranze zase provede návštěvníky historií Tatry.

„Nápad na realizaci výstavy inicioval majitel prvního prototypu a tuto příležitost jsme nechtěli odmítnout, a tak jsme učinili téměř opravdu nemožné, aby se setkáni uskutečnilo,“ píše na svém facebookovém profilu k výstavě Supertater MTX Technické muzeum v Kopřivnici.  

Jak se můžeme dozvědět z Wikipedie, v roce 2010 se černý vůz objevil ve filmu amerického rapera Kanye Westa „Runaway“.[Cena vozu bývala 2,74 milionů Kč, roku 2014 byla tržní hodnota okolo 7 milionů korun.

V tomto složeni se v Kopřivnici potkávají vůbec poprvé. Dokonce společně s Tatrou Ecorra V8 Sport, která se utkala ve sporu o uznání rychlostního rekordu, kterou pouze o jediný den získal třetí kus Supertatry MTX v černém laku, ačkoliv Ecorra byla rychlejší.

Odhalení se zúčastnila řada zajímavých okruh osobností, které se na projektu Supertatry MTX přímo podíleli, jako Petr Bold, Karel Bordovský, Petr Machač a také choť a syn designéra Václava Krále, který navrhl skutečně nadčasový a moderní design jež oslovuje i dnes, zejména svou geniální jednoduchostí.

Výstavu „Toulky historií Tatry v kresbách Karla Rosenkranze“ připravilo v Kopřivnici Muzeum Fojtství. Bývalý dlouholetý ředitel tatrováckého muzea je autorem stovek obrázků starých tatrovek, které byly publikovány v knihách, kalendářích i jako pohlednice.

“Karla Rosenkranze fascinovala letecká a automobilová technika již od mládí, kdy jako samouk začal kreslit a modelařit. Po vystudování všeobecného strojírenství nastoupil do Tatry a po pár letech spojil svůj život s tatrováckým muzeem. Jako jeho dlouholetý ředitel se zasloužil o shromáždění mnoha unikátních exponátů i ohromný nárůst návštěvnosti,” uvedla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Rosenkranz je autorem několika rozsáhlých publikací a desítek článků o tatrovácké historii. “Za propagaci místní automobilové historie získal v letošním roce čestné občanství města Kopřivnice,” uvedla Macháčková.

Výstava Karla Rosenkranze v Muzeu Fojtství potrvá do 3. března, supersporty se s návštěvníky rozloučí o den dříve.

Více se o obou výstavách dozvíte zde.

JJ, ČTK, foto: muzeum

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Filmové muzeum Milana Wolfa

  Muzeum se sbírkou vzácných kinematografických exemplářů. e-mail: [email protected]

  Praha, Hlavní město Praha

 • Cvokařské muzeum

  Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  www.staryrozmital.cz/...
 • RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku

  Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Muzeum Moto & Velo

  Muzeum se sbírkou historických bicyklů a motocyklů.

  Přerov nad Labem, Středočeský kraj

  www.motovelomuzeum.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky