VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh Minerály a drahé kameny nabídne tisíce unikátů od desítek prodejců

Sberatel.info

9. října, 2022

Největší pražská podzimní akce zaměřená na minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky a věci pro vlastní tvoření přivítá více než 70 prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Nebude chybět oblíbené oceňování a posuzování kamenů a šperků, které mohou donést sami návštěvníci.

Na veletrhu si přijdou na své také sběratelé zkamenělin.

Jiří Buriánek bude na Minerálech a drahých kamenech nabízet mimo jiné jedinečný bleskový achát z horní Halže o velikosti 20 x 12 cm plus více jak čtyřiceti druhů minerálů v menších formátech, vhodných pro malé i začínající sběratele.

Oblíbené kabošony hlavně Labradority a Spektrolity bude možné na veletrhu opět koupit u Natálie Škodové. Nabízet bude také šperky s minerály ze své vlastní kolekce a šperkové kameny samotné. Natálie Škodová dováží do ČR také málo známé a raritní minerály či fosilie, jako jsou Amonity, Amolity, Simbircity a řadu dalších. 

Na letošních Minerálech a drahých kamenech nebudou chybět oblíbené „Cínované šperky od Rockerky“. Šperky jsou vytvořeny technikou Tifanny z mědi, zdravotně nezávadného cínu a pravých kamenů z celého světa. Ke koupi budou na stánku Věry Slaninové, který je tradičně umístěn hned ve foyer, také broušené, surové a tromlované kameny. 

Letošní absolutní novinku, vzorek vivianitu z Brazílie, dioptas z nových nálezů v Kongu, stejně jako klasiku – malachit z Konga, či křišťál s růžovým odstínem z Brazílie najdete na veletrhu u Petra Mošny.

Alexandra Valinová zase přiveze do Prahy na Minerály a drahé kameny kolekci nádherných labradoritových kapek. 

Premiéru na letošních Minerálech a drahých kamnech budou mít chladné zbraně, nože a dýky, které zdobí přírodní kameny od Františka Vorla. Na obrázku jsou polotovary, finální výrobky uvidíte až v hotelu Olympik v Praze.

Stejně jako v minulých letech mají děti a mládež do 18 let vstup na veletrh zdarma. Novinkou jsou dílničky pro děti, na kterých si budou moci vyrobit drátovaný šperk. Povede je naše přední tvůrkyně drátěných šperků, která tvoří pod jménem Monsterance.  

Více informací o veletrhu najdete zde.

JJ, foto: veletrh Minerály a drahé kameny

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum dýmek

  Muzeum se sbírkou dýmek od 19. století.

  Proseč, Pardubický kraj

  www.muzeumdymek.cz/
 • Muzeum tajných spolků

  "Muzeum schraňuje artefakty týkající se tajných spolků, zejména svobodných zednářů, ale i některých dalších. Je to zhruba 700 exponátů, které sesbíral majitel muzea v nejrůznějších zemích Evropy, Spojených států a Latinské Ameriky. Návštěvník uvidí základní dokumenty, certifikáty, diplomy, uniformy nebo obřadní oděvy zednářských spolků i literaturu týkající se ezoterických nauk," vysvětluje průvodce Petr Berka. Podobných muzeí je v celém světě pouze sedm. V rámci výkladu se návštěvník může dozvědět také to, jak do tajných spolků vstoupit. Vstupné do muzea je 150 korun.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Filmové muzeum Milana Wolfa

  Muzeum se sbírkou vzácných kinematografických exemplářů. e-mail: [email protected]

  Praha, Hlavní město Praha

 • Muzeum krajky a prodejní galerie

  Muzeum se sbírkou krajek.

  Vamberk, Královéhradecký kraj

  www.vkrajka.cz/cz/muzeum-krajk...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky