VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Doprovodný program 2019

Autogramiády (pódium před expozicí České pošty)

Pátek 15. 3.

 • 12:00 – 13:30 – Mardoša a Milan Cais budou podepisovat sběratelskou dopisnici Tata Bojs, kterou uvádí Česká pošta v premiéře na jarním veletrhu Sběratel
 • 14:00 – 15:00 hod. – ukázka zkamenělin a určování původu vlastních donesených minerálů v expozici Svazu českých filatelistů (foyer) v podání dr. Martina Mazucha z Ústavu geologie a paleontologie Přírodovědné fakulty UK, kterého na veletrh pozvala sekce sběratelů poštovních známek s tématikou flory a faun
 • 16:00 – 17:00 – Autogramiáda Beaty Šafkové, autorky dopisnice POZNÁM ZNÁMKY, která provází nové sběratelské albíčko České pošty, jež bude poprvé zdarma k dostání právě na veletrhu

Sobota 16. 3.

 • 11:00 – 12:00 – Tomáš Říha, tvůrce grafické úpravy přítisku nové, dvojjazyčné, dopisnice OCENĚNÉ ZNÁMKY, na které se poprvé objevuje nové logo oddělení Známkové tvorby České pošty
 • 13:00 – 14:00 – Matej Gábriš, tvůrce fantaskních bankovek (např. první ze série bankovek „Zlatá sbírka“ Václava Zapadlíka, nebo bankovky M. R. Štefánik, které mají premiéru na veletrhu). 

Bezplatné oceňování sběratelských předmětů

Svaz českých filatelistů
Oceňování a poradenství v oblasti filatelie. Neleží Vám doma v šuplíku modrý Mauritius?
www.informace-scf.cz

Česká numismatická společnost
Bezplatné oceňování a poradenství v oblasti současných i historických mincí, medailí a bankovek.
www.numismatici.cz

Klubu sběratelů telefonních karet – Luboš Slezák
Oceňování a poradenství týkající se domácích i zahraničních karet, a to nejen těch telefonních.

Muzeum cenných papírů
Poradí a ohodnotí vše z oblasti cenných papírů, tedy především akcie a další skripofilie (historické akcie, ceniny a další staré listiny).
www.das-mcp.cz/muzeum

Informace o veletrhu Antique a poradně Asociace starožitníků

Asociace starožitníků
Nenoste Vaši starožitnost přímo na veletrh Sběratel. Na stánku Asociace starožitníků Vám podají informace o poradně asociace a nadcházejícím veletrhu Antique, kde najdete odborníky, kteří Vám poradí.
www.asociace.com

 

Ve sbírce známek Freddie Mercuryho najdete Tatru 603 i Antonína Zápotockého. Nyní bude slavná sbírka k vidění dva dny v Praze

Kdo ví, možná právě aerodynamické křivky Tatry 603, ladné tvary nejkrásnějšího československého kabrioletu Škoda Felicia, nebo prezident Antonín Zápotocký měly vliv na uměleckého genia Freddie Mercuryho. Všechny tyto motivy na poštovních známkách obsahuje jeho osobní filatelistická sbírka. Málo kdo totiž ví, že slavný zpěvák skupiny Queen byl rovněž sběratel známek. Freddieho „modré album“ bude nyní k vidění na jarním veletrhu Sběratel.

Freddie Mercury sbíral známky v období mezi devátým a dvanáctým rokem svého života, nejvíce exemplářů přibylo do jeho sbírky kolem roku 1955. Za pozornost také stojí fakt, že známky na stránkách jsou uspořádány do zajímavých tvarů na rozdíl od běžného formálního uspořádání většiny filatelistických sbírek. Už zde se tedy projevila Freddieho kreativita, jež se později promítla nejen do hudby Queen, ale také pódiových show a návrhů kostýmů, na kterých se zpěvák osobně podílel.

Británie

Sbírka obsahuje známky z mnoha různých států po celém světě. Často pocházejí ze zemí Britského impéria, filatelisticky zvlášť významné jsou známky ze Zanzibaru, Mercuryho rodiště. Album zahrnuje také široký výběr známek ze zemí východní Evropy a Commonwealthu. Jako upomínka na populární hvězdu i jako kulturní odkaz je tato sbírka neocenitelná.

 

 

Album uniklo plamenům

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara 5. září 1946 v Zanzibaru. Ke sbírání známek ho inspiroval jeho otec Bomi. Po zpěvákově smrti 24. listopadu 1991 byla většina jeho osobních věcí v souladu se zarathuštrovskou vírou jeho rodiny spálena, ale Bomi se rozhodl, že si album známek ponechá. Po dvou letech se Freddieho otec  rozhodl, že nabídne svoji sbírku známek a sbírku svého syna v aukci. Na ní je obě dvě 17. prosince 1993 zakoupilo do svých sbírek Britské poštovní museum (BPMA). Zaplacená částka byla věnována charitativní organizaci Mercury Phoenix Trust, kterou na podporu boje proti AIDS zřídili zbylí členové skupiny Queen John Deacon, Brian May a Roger Taylor společně s Mercuryho přítelkyní Mary Austinovou.

 

 

album

K výstavě bude vydána sběratelská dopisnice, kterou bude možné odeslat přímo z veletrhu.

K výstavě bude vydána sběratelská dopisnice, kterou bude možné odeslat přímo z veletrhu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freddieho podobiznu najdete na celé řadě známek

Sám Freddie Mercury se na známkách britské pošty objevil v roce 1999. Známka zachycuje Mercuryho při vystoupení před jeho smrtí v roce 1991, v pozadí je vidět bubeník Roger Taylor, což tehdy způsobilo malý skandál. Nepsaným pravidlem ještě v té době bylo, že na známkách se může objevit jen jedna živá osoba – panovník. Známky s Freddieho podobiznou ale najdeme i na poštovních známkách mnoha dalších států.

33808

 

 

 

 

 

 

banknote

 

Freddie Mercury se mimo jiné objevil na populárních „0“ eurobankovkách. Na veletrhu je bude možné v omezeném množství koupit například na stánku sberatelske-darky.cz č. 65.

 

 

 

Tata Bojs pokřtí na jarním veletrhu Sběratel vlastní dopisnici

Poprvé ve své  historii vydává Česká pošta dopisnici věnovanou aktuálně populární hudební skupině. Dopisnice je věnována 30. výročí založení Tata Bojs a oslavě 15 let od vydání jednoho z jejich nejúspěšnějších alb – Nanoalba.

Autorem kresby na dopisnici je výtvarník, bubeník a zpěvák Tata Bojs Milan Cais. Pochází z knihy Nanobook z roku 2004, která je přepisem příběhu zhudebněného právě na  Nanoalbu, jejímž autorem je druhý zakládající člen Tata Bojs, kytarista Mardoša.  Mardoša a Milan Cais představí dopisnici na jarním veletrhu Sběratel v pátek 15. března a po křtu bude následovat autogramiáda.

Dopisnice (dříve „korespondenční lístek“) bude vydána s natištěnou poštovní známkou v nominální hodnotě zastoupenou symbolem A, takže ji bude možné s napsaným vzkazem přímo z veletrhu také poslat. A protože vychází v omezeném nákladu 3 100 kusů je pravděpodobné, že bude brzy vyprodána a stane se z ní zajímavý sběratelský artefakt. Zakoupit ji bude možné přímo na veletrhu na stánku České pošty.

TTTa

Milan Cais z Tata Bojs při schvalování dopisnice do tisku v Poštovní tiskárně cenin.

Milan Cais z Tata Bojs při schvalování dopisnice do tisku v Poštovní tiskárně cenin.

 

 

 

 

 

 

„0 eurosuvenýrová bankovka“ „Leonardo da Vinci“ má premiéru na veletrhu Sběratel. Za 50 Kč si ji můžete vytáhnout přímo z bankomatu, který najdete v hale u stolu č. 40.

leonardo

 

 

 

 

Kde uvidíte platební kartu ze zlata

První opravdu zlatou platební kartu a to ve dvou limitovaných sériích – Black &Gold můžete vidět na jarním veletrhu Sběratel v expozici Muzea cenných papírů. Pod názvem Real Gold ji v loňském roce vydala Banka CREDITAS ve spolupráci s Mastercard. Exkluzivní karta byla vyrobena v limitované edici a banka ji nabízela svým VIP klientům. Jde vůbec o první takovou kartu nejen v České republice, ale v celé Evropě.

karty

K dispozici je pouze 2x 50 kusů a to v zářivě zlaté nebo rafinované černozlaté barvě. Zlatá karta bylo doposud jen označení barvy plastových platebních karet, tato je však opravdu vyrobena z cenného kovu. „Téměř polovinu hmotnosti karty tvoří zlato, což poznáte na první pohled i dotek, Real Gold je sedmkrát těžší než běžné platební karty,“ řekl při uvedení karty na trh místopředseda představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj.

 

 

Sběratelské albíčko POZNÁM ZNÁMKY poprvé na veletrhu jarní Sběratel! Začněte budovat vlastní sbírku a navrhněte pro Českou poštu novou známku

Poprvé na jarním veletrhu Sběratel si budou moci malí sběratelé vyzvednout na stánku České pošty příruční albíčko POZNÁM ZNÁMKY, které vybízí k několika zajímavým aktivitám – sbírání příležitostných razítek, poštovních známek nebo vytvoření vlastní známky. A na všechny navíc čeká odměna!

První příležitostné razítko je možné získat právě na jarním veletrhu Sběratel, poslední na podzimním Sběrateli (6. – 7. září, výstaviště PVA Expo Letňany). Pokud majitel albíčka sesbírá všechna razítka, dostane na podzimním Sběrateli  od České pošty hezký filatelistický a sběratelský suvenýr.

Jak vytvořit svou první sbírku? Sbírejte do alba vybrané známky a ještě dostanete odměnu!

Další věcí, kterou lze s albíčkem dělat, je sbírání a vylepování vybraných zplakát znám známkynámek dle určených témat. Za vylepení požadovaných známek pak mladý sběratel získá malé tematické album, které obdrží na vybraných pobočkách České pošty.

 

Namalujte si známku s vlastním motivem! Třeba právě ta vaše opravdu vyjde na dopisnici

Třetí aktivitu, kterou albíčko POZNÁM ZNÁMKY nabízí, je soutěž o návrh vlastní poštovní známky. Stačí si vybrat jedno ze zadaných témat, nakreslit do vymezeného prostoru svůj návrh známky, vystřihnout a odeslat svůj návrh do Poštovního muzea a už jen čekat, zda jeho dílo vybere odborná výtvarná komise a vytiskne ho jako natištěnou známku na poštovní dopisnici.

Česká pošta vydává k premiéře albíčka POZNÁM ZNÁMKY také speciální dopisnici, jejíž autorkou je výtvarnice Beata Šafková. V pátek 15. března od 16:00 do 17:00 hod. můžete získat její podpis na autogramiádě pořádaní přímo na veletrhu.

Česká pošta vydává k premiéře albíčka POZNÁM ZNÁMKY také speciální dopisnici, jejíž autorkou je výtvarnice Beata Šafková. V pátek 15. března od 16:00 do 17:00 hod. můžete získat její podpis na autogramiádě pořádaní přímo na veletrhu.

 

 

Pokud budete mít už vše splněno, můžete si zpříjemnit chvíle volna při hře mini-pexesa, které je vytvořeno jak jinak než z českých poštovních známek.

 

 

 

 

Postfila připravila k akci "Poznám známky" speciální devítiblok, který bude v prodeji na stánku České pošty.

Postfila připravila k akci “Poznám známky” speciální devítiblok, který bude v prodeji na stánku České pošty.

ČP dopisnice známková tvroba

Pozor! V sobotu 16. 3. od 11:00 do 12:00 hod. bude mít na jarním veletrhu Sběratel autogramiádu Tomáš Říha, tvůrce grafické úpravy přítisku nové dopisnice České pošty „Oceněné známky“. Jedná se o vůbec první dopisnici s logem Odboru známkové tvorby České pošty!

 

 

 

 

Bankovku v hodnotě „1 balboa“, kterou v Panamě vydali v roce 1942, kdy tam krátce neplatily americké dolary  nebo publikaci „Papierové obdobie španielskeho koloniálneho obdobia na Kube“, jež získala ocenění v USA najdete v expozici vystavovatele Pavla Melega č. 21.

256_001 Panama (1)

Sbírku starožitných hodin, včetně raritních kusů intarzovaných mosazí a želvovinou. Dále překrásné předměty z opálové skla z období Art Deca, ručně malované šálky pro sběratelky či sběratele hrníčků, a mnoho dalších specialit a kuriozit starších minimálně sto let najdete v expozici vystavovatele Antik Kureš č. 46. Zajímavou raritou jsou určitě Art Deco chromovaný set vidliček na vyjídání šneků z Francie nebo viktoriánské dózy na tabák v podobě mušle z let 1890 – 1900.

9. Art Deco chromovaný set vidliček na vyjídání šneků, Francie, Antik Kureš 10. viktoriánské dózy na tabák - mušle, r. 1890-1900, Antik Kureš

Přítiskový devítiblok připomínající 100 let české filatelie plus specializované katalogy Slovenska (1993 – 2016) a České republiky (2003 – 2017) najdete v expozici spolku ArGe, který vás také, pokud se zajímáte o česko – německou filatelii, rád uvítá ve svých řadách.

KB Sindelfingen 2018

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky