VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Výroční list s komisařem Schimanskim a německou příležitostnou známkou připomíná 50. narozeniny seriálu Místo činu

Zdroj:

13. listopadu, 2020

Německá pošta nadělila nejdéle běžícímu seriálu v německy mluvících zemích (v originále Tatort) k výročí poštovní známku a dopisnice věnované vybraným vyšetřovatelům, kteří se v seriálu objevili. Ten nejslavnější – Horst Schimanski mezi nimi však překvapivě chybí! Proto Klan sběratelů připravil pro fandy legendárního komisaře speciální výroční list s jeho podobiznou, originálem německé známky a sběratelským kašetem.

Pro členy Klanu bude k dispozici také 200 kusů dopisnice, vydané v roce 2018 Českou poštou a veletrhem Sběratel k nedožitým 80. narozeninám jeho představitele, herce Götze Georga a pohlednice s německou známkou a kašetem. Současně bude možné objednat další rarity, jež Německá pošta k výročí vydala.

Autorem akčního portrétu je výtvarník Petr Ptáček, tvůrce českých poštovních známek. Vedle pozadí, které odkazuje na syrové panorama průmyslového Duisburgu, kde Schimanski operoval, se na kresbě objevuje další nezbytná proprieta spojená se slavným komisařem – Citroën CX.

Dopisnice a pohlednice jsou stejně jako výroční list opatřeny německou poštovní známkou „Tatort“ a sběratelským kašetem. Německá poštovní známka má nominále 0,80 Eur a její motiv vychází z úvodní znělky seriálu, která je celých 50 let stejná. Autorem finální podoby známky je grafik Thomas Steinacker z Bonnu.

Seriál Místo činu pochází z produkce německé televize ARD a pravidelně se vysílá vždy v neděli. Každý díl se odehrává v jiném městě a dnes se neomezuje jen na hranice Německa, ale komisaři (a komisařky) vyšetřují pod hlavičkou značky Tatort zločiny také Rakousku nebo Švýcarsku.  Do letošního roku se v seriálu objevilo na sedmdesát vyšetřovatelů.

„Schimi“ a jeho nabručený parťák Thanner ztvárněný herce Eberhardem Feikem (1943 – 1994) patří mezi nejoblíbenější.  V rozmezí let 1981–1991 se objevili v celkem 29 epizodách. V letech 1991 až 1997 pak Götz Georg (1938–2016) navázal na svou nejslavnější postavu v samostatném seriálu Schimanski. Většinu dílu se Schimanskim odvysílala už v 80. letech československá televize a není bez zajímavosti, že v roce 1988 se v díle nazvaném „Samovazba“ objevil v jedné z rolí také slovenský herec Juraj Kukura.

EXKLUZIVNÍ NABÍDKA PRO ČLENY KLANU SBĚRATELŮ

(NEJSTE ČLENY KLANU SBĚRATELŮ? PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE SNADNO ZDE A KOMPLETNÍ OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ VÁM OBARTEM PŘIJDE DO MAILU!)

 • Výroční list „Místo činu – 50“ s originálem německé poštovní známky „Tatort“ a příležitostným kašetem.
 • Dopisnice vydaná Českou poštou a veletrhem Sběratel v roce 2018 k nedožitým 80. narozeninám představitele komisaře Schimanského, herce Götze Georgeho. Dopisnice je doplněna o výroční německou známku „Tatort“ a příležitostný kašet.
 • Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského s nalepeným originálem německé poštovní známky vydané k 50. výročí seriálu „Místo činu“ a příležitostným kašetem.
 • Samostatná poštovní známka „Tatort“.
 • Aršík deseti poštovních známek „Tatort“.
 • Čtyřblok poštovních známek „Tatort“ ve sběratelských deskách s doprovodným textem v němčině a příležitostným poštovním razítkem k prvnímu dni vydání – 2. listopadu 2020, Berlín. Čtyři strany, formát A5.

Kompletní nabídku si můžete projít po přihlášení na www.klansberatelu.cz.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Antwerpfila

  Tradiční filatelistický veletrh.

  02.04.2021 - 03.04.2021

  Belgie

  www.antwerpfila.be
 • IBRA 2021Essen

  Světová výstava poštovních známek

  06.05.2021 - 09.05.2021

  Essen, Německo

  www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Zámek Berchtold

  Muzeum se sbírkou bankovek a mincí.

  Kunice, Středočeský kraj

  www.zamekberchtold.cz/muzeum/...
 • Muzeum motorových kol

  Muzeum se sbírkou motorových kol a motocyklů.

  Horní Radouň, Jihočeský kraj

  www.muzeumradoun.cz/
 • Muzeum lázeňských pohárků

  "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Cvokařské muzeum zahájí jubilejní pátou sezonu

  Cvokařské muzeum ve Starém Rožmitále bylo vybudováno nadšením chalupáře, který si před čtyřiceti lety ze stavení, v jehož části je dnes muzeum umístěno, vzal za manželku Jiřinu Kulovanou, jejíž předci se věnovali cvokařskému řemeslu. Cvokařství už dávno neexistuje, ale byla by velká škoda, aby upadlo v zapomenutí. Po zimní přestávce Cvokařské muzeum znovu otevře na velikonoční sobotu 26. března 2016.

  Starý Rožmitál, Středočeský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky