VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Christie’s bude dražit modrý diamant odhadovaný na miliardu Kč

Sberatel.info

19. května, 2016

Aukční síň Christie's bude ve středu 18. května v Ženevě dražit vzácný modrý diamant s názvem Oppenheimer Blue, který má hmotnost 14,62 karátu. Tak mimořádný kámen se podle odborníků ještě nikdy v dražbě nenabízel. Jeho hodnota se odhaduje až na 45 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč). Diamant je pojmenován po Philipu Oppenheimerovi, jehož rodina kdysi ovládala firmu De Beers, největšího producenta diamantů na světě.

Diamanty se vyskytují nejčastěji v bílé barvě nebo s lehce žlutým nádechem. Sytě barevné (Fancy Color Diamonds) jsou ale mnohem cennější.

 Z 200.000 vytěžených diamantů je pouze jeden modrý a jen jedno procento ze 462 modrých diamantů má stejně jako Oppenheimer Blue barvu označovanou jako ‘Fancy Vivid’. Ta má středně až tmavě modrý tón a vysokou až nejvyšší sytost, což je jeden z důvodů vysoké odhadované ceny kamene Oppenheimer Blue.

 Cena sytě modrých, růžových, červených i žlutých diamantů mnohdy dosahuje astronomických částek, protože jsou opravdovou raritou. Karátový modrý diamant stojí i padesátkrát více než klasický bílý ve stejné kvalitě. “Obecně platí, že čím je barva intenzivnější, tím je vyšší cena,” sdělil ČTK majitel klenotnictví ALO diamonds Alojz Ryšavý.

 Středeční dražba navazuje na výjimečné aukce z loňského listopadu, při nichž byl stanoven nový světový rekord v uhrazené ceně za jakýkoli prodaný drahokam. Patří kvalitativně unikátnímu dvanáctikarátovému modrému diamantu, který v podobě jednoduchého prstenu zakoupil hongkongský podnikatel Joseph Lau za 48,6 milionu švýcarských franků (1,2 miliardy Kč).

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • filatelienumismatikaostatní

    Burda Auction

    79. mezinárodní online aukce vzácných poštovních známek, autografů, mincí a bankovek.

    17.05.2025 - 17.05.2025

    Praha

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • MIF International Money Fair Jaro

    Největší veletrh bankovek v Evropě.

    02.05.2025 - 04.05.2025

    Maastricht, Nizozemsko

    https://mifevents.com/ab...
  • Veronafil jaro

    Největší sběratelská akce v Itálii.

    22.05.2025 - 24.05.2025

    Verona, Itálie

    https://www.veronafil.it...
  • 28. světový veletrh olympijských sběratelů

    Mezinárodní setkání sběratelů olympijských předmětů.

    30.05.2025 - 01.06.2025

    Praha, Česká republika

    https://www.olymp-sport....
  • Bratislavské zberatel´ské dni

    Největší veletrh sběratelství na Slovensku.

    06.06.2025 - 07.06.2025

    Bratislava, Slovensko

    https://www.incheba.sk/v...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum rekordů a kuriozit

    Muzeum se sbírkou ojedinělých předmětů.

    Pelhřimov, Vysočina

    www.muzeumrekorduakuriozit.cz/...
  • Muzeum Jawa v Rabakově na Mladoboleslavsku

    Soukromé muzeum motocyklů Jawa a všeho kolem nich.

    Rabakov, Středočeský kraj

    www.jawa-muzeum.cz/
  • Vlastivědné muzeum v Olomouci

    Muzeum s řadou zajímavých expozic, pod které, mimo jiné, spadá Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových.

    Olomouc, Olomoucký kraj

    www.vmo.cz
  • Muzeum českého karosářství

    Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

    Vysoké Mýto, Pardubický kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky